نباید در انتظار حمایت مسئولان وقت را هدر داد/عشق و علاقه انسان را به کمال می رساند

+ پ -
نباید در انتظار حمایت مسئولان  وقت را هدر داد/عشق و علاقه انسان را به کمال می رساند

نظری نویسنده کتاب «خسته ام،فقط همین» با اشاره به اینکه یک نویسنده مستقل و بدون وابستگی به ارگان خاصی هستم، گفت :بنده به دلیل بی توجهی مسئولان چشم امیدم را به روی ارگان های دولتی بسته و خصوصی کار میکنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، نظری نویسنده کتاب  «خسته ام،فقط همین» در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه از سال  ۱۳۸۵ نوشتن را آغاز کرده ام ، اظهار کرد : برای ارضای نیازهای درونی و وقتی که دست که به قلم می بری ناخودآگاه در قبال خیلی از چیزها احساس مسئولیت میکنی،در قبال جامعه،سیاست و مهم تر از همه انسانیت نمیتوانی ننویسی و نسبت به آنها بی تفاوت باشی و اینجاست که نوشتن از یک امر درونی فردی بست پیدا می کند و به کلّیت می رسد.

 

 

وی به نخستین آثار خود اشاره  کرد و افزود : نخستین کتابم با عنوان «خسته ام،فقط همین» در سال٩٣،توسط نشر افکار راهی کتابفروشی ها شد که با موضوع  داستان کوتاه و بیشتر داستان ها شخصیت محور هستند و برخی از داستان ها از روی تجربه ی شخصی نوشته شده است.

 

 

نظری نویسنده کتاب  «خسته ام،فقط همین» با اشاره به اینکه در حوزه نویسندگی در وضعیت خوبی نیستیم ، خاطر نشان کرد : استعدادهای خوبی در زمینه ی نویسندگی و داستان کوتاه در استان وجود دارند اما اکثریت این هنرمندان به علت نبود فضای مناسب ذوق و قریحه شان را از دست داده و مجالی برای ظهور پیدا نمی کنند نویسندهایی که بصورت جدی و حرفه ای مشغول کار باشند تعداد آنها به انگشتان دست هم نمی رسد در کمتر استانی شاهد اینگونه رخوت و سکوت در این زمینه هستیم .
وی با بیان اینکه مجموعه  جدیدی با عنوان” ویلچر نوشت ها “را دست نگارش دارم که بزودی به ناشر سپرده خواهد شد ،تصریح کرد : ایده ی نوشتن این مجموعه خیلی اتفاقی به ذهنم خطور کرد ویلچر چیزی است که از صبح تا شب با من است و به نوعی جزئی از من شده آن را به خوبی میشناسم و به همین دلت این کار را انجام دادم .

 

 

نظری نویسنده کتاب  «خسته ام،فقط همین»در پاسخ به سوال اینکه برای چاپ اولین اثر خود از طرف مسئولان حمایت شده اید ، اظهار کرد : متاسفانه یا خوشبختانه هیچ ارگانی حمایت نکرد و ناشر سرمایه گذاری کرد.

 

 

 

نظری در ادامه با بیان اینکه یک نویسنده مستقل و بدون وابستگی به ارگان خاصی هستم، افزود : از مسئولان در خواستی هم داشته باشیم امیدی به بر آورده شدن آن نیست سال هاست انجمن داستان فعالیتی ندارد و به علت عدم توجه به تعطیلی کشیده شده است  از جشنواره و کنگره های ادبی که سالها پیش شاهد آن بودیم خبری نیست و بنده چشم امیدم را به روی ارگان های دولتی بسته و خصوصی کار میکنم.

 

 

وی با بیان اینکه قریب به ۴ سال کتابفروشی «واژه» و «تی تووک» به علت عدم استقبال به تعطیلی کشیده شده اند ، افزود :مسولان حداقل کاری که می توانند انجام دهند تأسیس یک کتابفروشی تخصصی در زمینه ی هنر است که در حال حاضر همچین کتابخانه ای در استان شاهد نیستم .

 

 

وی با توصیه به کسانی که می خواهند در حوزه نویسندگی  ورود پیدا کنند ، خاطر نشان کرد : نویسندگی در کشور ما نه با شهرت همراه است و نه با پول و اگر به خاطر عشق و علاقه ی درونی قدم در این راه می گذارید می توانید سختی هایش را تحمل کنید تا اینکه به کمال مطلوب برسید و اگر جز این باشد ورودتان به این عرصه بی ثمر خواهد بود .

 

انتهای پیام/س

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff