ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در هرمزگان

عارفی با اشاره به ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در هرمزگان گفت: با گذر امواج ناپایدار تراز میانی جو، در برخی نقاط شرقی استان و نیز برخی نقاط دریایی در شرق تنگه هرمز و جزایر غربی، افزایش ابر با احتمال رگبار پراکنده باران پیش بینی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عارفی، کارشناس هواشناسی هرمزگان با اشاره به ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در هرمزگان گفت: با گذر امواج ناپایدار تراز میانی جو، در برخی نقاط شرقی استان و نیز برخی نقاط دریایی در شرق تنگه هرمز و جزایر غربی، افزایش ابر با احتمال رگبار پراکنده باران پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی هرمزگان تصریح کرد: از ساعات ظهر امروز تا ساعات پایانی شب در جزایر خلیج فارس و تنگه ی هرمز، وزش باد نسبتا شدید شمال غربی – جنوب غربی سبب مواج شدن مناطق دریایی خواهد شد.

عارفی عنوان کرد: سرعت وزش باد، گاهی به بیش از ۴۵ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج در محدوده ی ۱۸۰ سانتیمتر در جزایر غربی استان (کیش و لاوان ) پیش بینی می شود.

وی افزود: با توجه به نامساعد شدن شرایط دریا احتمال اختلال در تردد های دریایی به ویژه در جزایر غربی استان مورد انتظار است؛ بنابراین توصیه می شود شناورهای سبک از ترددهای دریایی خودداری نمایند و تمهیدات لازم در بنادر غربی استان صورت پذیرد.

 

کارشناس هواشناسی هرمزگان خاطر نشان کرد: روز پنجشنبه (از ساعات بامداد تا ساعات ظهر )با تاثیر زبانه های سامانه پرفشار، در مناطق شرقی و مرکزی استان و همچنین در تنگه هرمز، جزایر شرقی خلیج فارس و نقاطی از دریای عمان، وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی سبب خیزش گرد وخاک و مواج شدن دریا خواهد شد.

انتهای پیام/