ناپایداری شرایط جوی و دریایی در هرمزگان/ شناورهای سبک از ترددهای دریایی خودداری کنند

عارفی با اشاره به پیش بینی ناپایداری شرایط جوی و دریایی در هرمزگان گفت: با توجه به نامساعد شدن شرایط دریا، شناورهای سبک از ترددهای دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ؛کیانوش عارفی، معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به پیش بینی ناپایداری شرایط جوی و دریایی در هرمزگان اظهار کرد: ا تاثیر موجی بارشی در برخی نقاط شرقی و شمالی استان افزایش ابر، رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش سرعت باد خواهیم داشت.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان  افزود: این شرایط تا روز سه شنبه در این مناطق پیش بینی می شود، طی این مدت احتمال جاری شدن رواناب سطحی در مناطق شرقی استان دور از انتظار نخواهد بود.

عارفی با بیان اینکه در مناطق دریایی نیز به ویژه از ساعات ظهر وزش باد نسبتا شدید شمال غربی-جنوب غربی سبب مواج شدن دریا خواهد شد، عنوان کرد: سرعت وزش باد در محدوده ۴۵ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از ۱۵۰ سانتیمتر خواهد رسید.

وی تصریح کرد: با توجه به نامساعد شدن شرایط دریا، شناورهای سبک از ترددهای دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه از صبح چهارشنبه نیز تنگه هرمز با وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی مواج خواهد شد، خاطر نشان کرد: از روز جمعه یک موج فعال بارشی از سمت جنوب غرب وارد کشور خواهد شد،که در مناطق غربی استان و جزایر خلیج فارس موثر خواهد بود.

انتهای پیام/