ناپایداری شرایط جوی و دریایی در هرمزگان/ نامساعد بودن هوا بنادر مسافری استان را به تعطیلی کشاند

نامساعد بودن شرایط جوی و دریایی در هرمزگان سبب تعطیلی بنادر مسافری این استان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فصل پاییز و تندباد های آن چند روزیست در هرمزگان آغاز شده و بنابر نظریه کارشناسان هواشناسی با تاثیر زبانه های سامانه پرفشار، تا ساعات ظهر امروز در مناطق شرقی و مرکزی استان، همچنین در مناطق دریایی به ویژه تنگه هرمز، وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی خواهیم داشت.

عارفی، معاون هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه تا ظهر امروز یکشنبه ۲۵ آبان ماه، در مناطق دریایی استان به ویژه تنگه هرمز، وزش باد شدید شمال شرقی سبب مواج شدن دریا خواهد شد، گفت: سرعت وزش باد گاهی به بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج گاهی به بیش از ۲۰۰ سانتیمتر خواهد رسید.

معاون هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه از ساعات بعد از ظهر از میزان سرعت وزش باد کاسته خواهد شد، عنوان کرد: در مناطق جنوبی تنگه هرمز و مناطق جنوبی جزایر خلیج فارس، گاهی افزایش ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

عارفی با اشاره به اینکه این شرایط سبب اختلال در تردد های دریایی به ویژه در مسیر قشم و هرمز خواهد شد، خاطر نشان کرد: توصیه می شود با توجه به نامساعد شدن شرایط تردد های دریایی، شناورهای سبک از ترددهای دریایی خودداری کرده و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

به هیچ عنوان در شرایط نامساعد جوی از شناورها غیر مجاز تردد نکنید

علی رضا محمدی کرجی ران، مدیر کل بنادر هرمزگان با بیان اینکه به دلیل هشدارهای هواشناسی و شرایط حاکم و ناپایدار جوی امکان عزیمت به جزایر قشم – هرمز و بلعکس و در غرب استان چارک – آفتاب به جزایر کیش و بالعکس امروز ۲۵ آبان ماه تا اطلاع ثانوی مقدور نیست، اظهار کرد: با بهبود شرایط و کاهش سرعت باد که بر اساس پیش بینی ها سازمان هواشناسی بعدازظهر امروز بر استان حاکم خواهد شد سفرهای دریایی در برخی از مسیرها از سرگرفته می شود.

مدیر کل بنادر هرمزگان  ضمن تاکید بر این موضوع که هموطنان به هیچ عنوان در شرایط نامساعد جوی حاکم بر منطقه از شناورها غیر مجاز و اماکن غیر مجاز تردد نکنند، خاطر نشان کرد: گاهاً مشاهده شده که در این شرایط و تعطیلی بنادر مجاز فرصتی برای افراد خاطی و فرصت طلب فراهم شده تا ایمنی و سلامت هم میهنان را دستخوش خواسته های سودجویانه و منفعت طلبانه خود کنند که از مسافران می خواهیم تا شرایط مطلوب جوی و بازگشایی بنادر صبر و شکیبایی پیشه کنند.

انتهای پیام/