ناپایداری شرایط جوی و دریایی در هرمزگان/ بارش پراکنده باران همراه با رعد وبرق در اکثر نقاط استان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مرضیه سی سی پور، کارشناس هواشناسی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به ناپایداری شرایط جوی و دریایی در هرمزگان اظهار کرد:ناپایداری جوی و دریایی طی ساعات بعد از ظهر و شب در برخی نقاط استان قابل ملاحظه خواهد بود.

کارشناس هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه تا ساعات ظهر شرایط جوی و دریایی آرامی پیش بینی می شود، گفت: از ساعات بعد از ظهر تا شب با تاثیر امواج ناپایدار علاوه بر ارتفاعات استان از جمله بشاگرد ،رودان ،حاجی آباد، در مناطق مستعد مرکزی از جمله بندرعباس،خمیر و مناطق غربی مانند بستک رشد ابر ،رگبار پراکنده باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

سی سی پور تصریح کرد: در مناطق دریایی و جزایر خلیج فارس وزش باد قابل ملاحظه ای نخواهیم داشت اما با توجه به تمرکز توده ناپایدار بارشی در مناطق مرکزی افزایش ابرناکی و افزایش لحظه ای سرعت باد در محدوده تنگه هرمز وقوع رعد و برق و تندباد لحظه ای سبب مواج شدن موقتی دریا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شرایط موقتی ناپایداری به تناوب تا روز جمعه کمابیش در ساعات بعدازظهر و شب ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: توصیه می شود با توجه به تقویت سامانه ناپایدار و ماهیت رگباری بارش از رفتن به مناطق مرتفع و توقف در حاشیه رودخانه های فصلی خودداری شود.
کارشناس هواشناسی هرمزگان خاطر نشان کرد: توصیه می شود با توجه به مواج شدن دریا طی ساعات شب شناورهای سبک ،قایق های صیادی و تفریحی از ماندن روی دریا در این مناطق خودداری کنند.
انتهای پیام/