ناوگان هوایی کیش ایر تا اواسط سال آینده جوان سازی می شود

+ پ -
ناوگان هوایی کیش ایر تا اواسط سال آینده جوان سازی می شود

مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش ایر با اشاره به اینکه تاکنون ۴ فروند از هواپیماهای وعده داده شده از ۱۰ فروند افزایش ناوگان هوایی کیش ایر انجام شده از تکمیل ناوگان تا اواسط سال ۹۶ خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، کاپیتان محمد تقی جدیدی مدیرعامل هواپیمایی کیش ایر در نشست خبری که در حاشیه هشتمین نمایشگاه صنایع هوایی و هوانوردی در کیش برگزار شد گفت: شرکت هواپیمایی کیش ایر یکی از شرکت هایی است که با دست یابی به کفایت سرمایه، هیچ بدهی به شرکت فرودگاه ها، خدمات فرودگاهی ، شرکت پخش فراوده های نفتی نداریم.

وی با بیان اینکه در رقابت با شرکت های هواپیمایی دیگر در جایگاه مناسبی قرار داریم از افزایش دو فروند ایرباس ۳۲۱ به ناوگان هوایی کیش ایر که نسبت به هواپیماهای دیگر میانگین عمر کمتری دارند خبرداد و افزود: این دو هواپیما تولید سال ۲۰۰۷ بوده و از جوانترین ایرباس های کشور محسوب می شوند.

جدیدی با اشاره به اینکه این هواپیماها به صورت اقساط خریداری شده اند اظهار کرد: این هواپیماها به صورت اقساط دو ساله و نسبت به قیمت کارشناسی شده نیز ۱۵ درصد ( ۳-۴ میلیون دلار) زیر قیمت خریداری شده اند.

وی همچنین با تاکید بر جوان سازی ناوگان کیش ایر بیان کرد: قرار بود که ۱۰ فروند هواپیمای جدید وارد ناوگان هوایی شود که با ورود ۲ فروند ایرباس ۳۲۱ تاکنون ۴ فروند اضافه شده و تلاش می شود مابقی تا اواسط سال ۹۶ به ناوگان هواپیمایی کیش ایر افزوده شود.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش ایربا اشاره به اینکه سختگیری در فروش هواپیماها به خصوص هواپیماهای صفر کیلومتر به ایران همچنان باقی است افزود: آمریکا به تازگی اعلام کرده تحریم ها تا ۱۰ سال آینده پابرجاست که اگر در این مجلس سنا مورد موافقت قرار بگیرد در تهیه هواپیما دچار مشکلات خواهیم شد.

وی در خصوص مذاکرات انجام شده با شرکت های مختلف هواپیمایی اظهار کرد: برای خرید هواپیماهای صفر با ایرباس و بوئینگ گفتگوهایی انجام شده اما تا مجوز اوفک برای خرید هواپیما برای شرکت های مورد معامله صادر نشود خرید هواپیما با دشواری هایی همراه خواهد بود.

جدیدی با بیان این که خرید هواپیماهای نو برای بسیاری یاز شرکت های هواپیمایی توجیه ندارد اظهار کرد: ترجیح می دهیم هواپیمای دست دوم اما جوان خریداری کنیم زیرا یک ایرباس نو قریب به ۷۰ میلیون دلار قیمت دارد که پرداخت این هزینه برای شرکت های هواپیمایی توجیه اقتصادی ندارد.

جدیدی ادامه داد: در حال حاضر پرواز تهران – کیش – تهران حدود چهار ساعت زمان می‌برد و برای این مدت زمان از مسافر ۴۴۰ هزار تومان دریافت می‌کنیم که این رقم معادل ۱۱۰ دلار است که آن را هم به ریال دریافت می کنیم ودر حالی که باید هزینه‌ها به دلار پرداخت شود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر برنامه ای برای گستردگی مدل های هواپیما ندارند اظهار کرد: در صورت توان مالی و بهبود شرایط در صدد خارج کردن سه فروند فوکر ۱۰۰ را از ناوگان کیش ایر هستیم.

وی همچنین درباره افزایش پروازها و ضریب اشغال صندلی های کیش ایر بیان کرد: آمارهای سال گذشته نشان می‌دهد در ایام افزایش تردد مسافر تعداد پروازی‌های کیش ایر۳۴ سوتی پرواز در روز بود اما امروز که درلوسیزن هستیم تعداد پرواز به ۶۷ سوتی در روز رسیده و ضریب اشغال صندلی‌ها هم بالای ۹۵ درصد است.

به گفته این مقام مسئول در هواپیمایی کیش ایر برقراری پرواز بیروت در دستور کار این شرکت است و از ایرباس های جوان این شرکت در مسیرهای طولانی مانند شیراز و چابهار به مسقط، مشهد- استانبول و مشهد- دبی استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به آزاد سازی نرخ بلیط و عدم افزایش قیمت در پروازهای کیش ایر در ایام پرتردد مسافر گفت: توسعه گردشگری در کشور به خصوص در جزیره مرجانی کیش یکی از رسالت های شرکت هواپیمایی کیش ایر است به همین دلیل برخی از عملکردهای استراتژیک توجیه اقتصادی لازم ندارد و ما باید گردشگران را به کیش انتقال می دادیم یکی از کارهای اجرایی در این حوزه این بود که تغییری در هزینه مسافر ایجاد نکنیم که از طرف دکتر مونسان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر این امر مکلف شدیم که تغییری در قیمت بلیط نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت کیش ایر تاکید کرد: در ایام عید و تعطیلات و مناسبت های خاص که تقاضا ها بیشتر می شود زمان نه تنها شرکت هواپیمایی کیش ایر تغییر قیمت نمی دهد بلکه به چارتر کننده ها نیز اعلام می شود که حق ندارند از این فضای پیش آمده و افزایش متقاضی استفاده نا درست کرده و بلیط را با قیمت های گزاف عرضه کنند و اگر تخلفی در این مسیر صورت پذیرد با بازرسی های مختلفی که انجام می شود حقوق کسانی که به آن ها اجحاف شده به آنان مسترد می شود.

جزیره کیش با ۹۱ کیلومتر مساحت در میان آب های خروشان خلیج فارس در ایام پرترافیک گردشگری سال پذیرای بیش از یک میلیون و هشتصد هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff