نانوایی هایی که خودسرانه تعطیل کنند پلمپ می شوند/کالاهای اساسی به موقع تامین و توزیع شود

فرماندار حاجی‌آباد در نشست کارگروه تنظیم بازار و آرد و نان شهرستان گفت: نانوایی هایی که خودسرانه تعطیل کنند پلمپ خواهند شد, نتیجه نظارت بر بازار باید برای مردم مشهود باشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در نشست کارگروه تنظیم بازار و آرد و نان شهرستان اظهار کرد:به هیچ عنوان نباید اجازه داده شود تا آرد یارانه ای خارج از شبکه توزیع شود.

فرماندار حاجی‌آباد با اشاره به فعالیت ۲۶ واحد نانوایی در سطح شهر حاجی آباد افزود: کسانیکه مجوز واحد نانوایی اخذ می کنند باید بدانند که آرد یارانه ای که به آنها داده می شود از حق مردم است که باید با بهترین کیفیت ارائه خدمات کنند.

جهانگیری تصریح کرد: سهمیه کنونی نانوایی ها مطابق با ظرفیت پخت آنهاست که باید طبق برنامه و بدون تعطیلی خودسرانه نان پخت کنند.

وی با بیان گلایه شهروندان از کیفیت نان تاکید کرد: بازرسان به طور ویژه به بازرسی نانوایی ها که از ضروریات زندگی مردم است بپردازند و با متخلفان به شدت برخورد شود.همچنین برای ارتقای کیفی نان مصرفی آموزش نانواها باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار حاجی آباد در خصوص مجوز نانوایی در روستاهای سرچاهان،گهکم و باغات اضافه کرد: متقاضیان راه اندازی واحد نانوایی در این روستاها می توانند به صورت آزاد پز فعالیت کنند، نانوایی روستای شمیل باید با تایید کارشناسان بهداشت به فعالیت خود برگردد،همچنین از نانوایی روستای طاشکوییه بازدید و مشکلات آن بررسی شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان در بخش دیگری از این نشست خواستار نظارت جدی‌تر بر بازار و رصد روزانه آن شد و خاطرنشان کرد: مردم باید نتیجه این نظارت ها را ببینند.

جهانگیری با تأکید برتشدید نظارت وبازرسی های دقیق بر بازار و رصد قیمت ها به صورت مستمر تصریح کرد: برای ممانعت از افزایش غیرقانونی قیمت ها توسط برخی افراد فرصت طلب باید کنترل و نظارت مستمر بر قیمت ها وجود داشته باشد و با متخلفان مطابق قانون برخورد شود.مردم نیز باید با دریافت فاکتور و قیمت کالاها حق خود را مطالبه کنند.

وی گفت: مسئولین اتحادیه ها باید پاسخگوی چند نرخی قیمت ها از سوی فروشندگان باشند .

فرماندار حاجی‌آباد بر تامین به موقع کالاهای اساسی توسط دستگاه های مربوطه تاکید و افزود: کالاهای اساسی توسط تعاون روستایی در سطح شهر و بخصوص روستاها به صورت عادلانه توزیع شود.

انتهای پیام/