تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 237079
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
سعید جلیلی در دانشگاه تهران:

نامه رهبری فصل الخطابی برای هم افزایی نیروهای انقلاب است/اوباما از تعهداتش در برجام طفره رفت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:در اعلامیه رییس جمهور و وزارت خارجه آمریکا با شیطنت نه تنها مطالبه ایران برای اعلام لغو کلیه تحریم ها انجام نمی شود بلکه حتی از همان تعهدات پذیرفته شده در برجام نیز طفره می رود و آن را نقض می کند.

نامه رهبری فصل الخطابی برای هم افزایی نیروهای انقلاب است/اوباما از تعهداتش در برجام طفره رفت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (سه‌شنبه) در همایش «زنده باد مرگ بر آمریکا»، که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، با تاکید بر این که آنچه آزادی را تعالی می بخشد و از انحراف مصون می دارد حقیقت است و تمام تلاش مستکبران برای مقابله با آزادی و حقوق انسان ها، انکار حقیقت است، گفت: انکار حقیقت از سوی مستکبران گاه با منطق زور است و گاه با تزویر و تحریف حقیقت با تئوری پردازی های بزک شده؛ مثل دست نیافتنی  بودن حقیقت یا سیال بودن و نسبی بودن حقیقت تا بر این مبنا «صاحبان شرکت های برده داری» بتوانند «پدر آزادی» لقب بگیرند.

وی افزود: ماهیت تلاش مستکبران برای نفی حقیقت و مقابله با آزادی و تمدن انسان ها چه با زور و چه با تزویز یک چیز است و آن عبارت است از ترساندن.

جلیلی تاکید کرد:مفهوم تزویر یعنی ارهاب و ترساندن و کارویژه ترور، ترساندن است. کسانی که اهرم ترساندن ملت ها را در دست می گیرند بالاترین تروریست ها هستند.

وی ادامه داد: ماهیت رفتار آمریکا به عنوان شیطان بزرگ یک رفتار تروریستی برای ترساندن ملت ها است که اهرم های آن مثل گزینه نظامی، قطعنامه و تحریم است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:داعش در بعد نظامی وظیفه پیاده نظامی تروریست های آمریکا را پیاده می کند و کسانی که مردم را از قدرت آمریکا می ترسانند، پیاده نظام رسانه ای تروریسم دولتی آمریکا هستند.

وی با طرح این سئوال که «شیوه پیاده نظام تروریسم دولتی آمریکا چیست؟» افزود: ترساندن مردم با تردید در توانایی های آنها، تراسندن مردم با اهرم های غیر قانونی و ظالمانه دشمن مثل تحریم و قطعنامهاز جمله این شیوه هاست و لذاکسانی که ملت را از تحریم و قطعنامه های آمریکا می ترسانند، پیاده نظام تروریسم دولتی آمریکا هستند.

جلیلی در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد:هنر بزرگ امام(ره) این بودکه باور به سنن الهی را به متن جامعه آورد و در عرصه عمل نشان دادو هیمنه آمریکا و ترس از آن را شکست و پیروزی های بزرگ را رقم زد. اماعده ای می خواهند در باور به این سنن الهی و پیروزی ها تردید ایجاد کند.

وی ادامه داد: ملت ما در این ۳۶ سال این بارهای الهی را تجربه کرد و هر سال تجربه شیرینی مبارزه با آمریکا و موفقیت های مترتب بر آن را غنی سازی کرد. اکنون ملت ما ۳۶ برابر قبل ایمان به مبارزه با شیطان بزرگ را غنی سازی کرده است. و هر رفتار خصمانه و جدید آمریکا تنها موجب غنی سازی بیشتر شعار مرگ بر آمریکا می شود.

عضو شورای عالی امنیت ملی گفت:امریکا به خیال خام خود با قرار دادن مکانیزم ماشه بر این خیال است که اهرم فشار را بر سر این ملت نگه دارد. نفوذ بعد از برجام این است.

جلیلی خاطرنشان کرد: بی بی سی و صدای آمریکا و سایر پیاده نظام تروریسم دولتی امریکا می خواهند ملت را بترسانند از تحریم ها یا از قعطنامه ها. هدف آنها از مکانیزم ماشه این است؛ نگاه داشتن اهرم ترساندن و سایه ترس بر سر یک ملت. پاسخ آن در سایه همدلی و هم زبانی ملت چیست؟ نترسیدن!

وی افزود:مردم سالاری دینی امروز الگویی ارائه کرده است که منتخب اصلی و محوری نظام، موجب هماهنگی و هم افزایی سایر منتخبان مردم می شود و نمی گذارد جامعه ای دچار تفرقه و از هم گسیختگی شود.  نگرانی آمریکا این است مدلی شکل گرفته که نمی تواند به بهانه دموکراسی منویات خود را دنبال کند بلکه دموکراسی در شکل واقعی و متعالی آن که مردم سالاری دینی است نقشه های آمریکا را بر آب می کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد:آمریکا می خواست با گفتگوهای هسته ای اولا توان هسته ای ما را مختل کند، ثانیا به خیال خام، انقلاب اسلامی را مهار کند، ثالثا وحدت و انسجام ما را از بین ببرد اماولایت فقیه دژ استوار نظام مانع همه این ها شد.

وی با تاکید بر این که «تدابیر حکیمانه و سرانجام نامه مقام معظم رهبری نقشه های دشمن را ناکام گذاشت» افزود: با رشد و ارتقا و آگاهی جامعه نسبت به موضوع و نقشه دشمن، دنیا دید آزادی در نظام اسلامی واقعی است. دو سال قبل رهبری فرمودند این موضوع موجب ارتقا افکار عمومی ملت خواهد شد. این ارتقای افکار عمومی پشتوانه اقتدار نظام بوده است. این رشد است که در مواقع ضروری ملت را پشتیبان قدرت نظام می سازد.

جلیلی ادامه داد: تمام نگرانی آمریکا این است که حافظ و پشتیبان نظام صرفا چند دستگاه بوروکراتیک و اداری نیست. دفاع مردمی می شود، اقتصاد مردمی می شود، منویات فرهنگی نظام با پشتوانه عظیم مردمی دنبال می شود که در  محرم نمونه آن را شاهد هستیم.

سیاست و سیاست خارجی نیز با پشتوانه مردمی جلو می رود. هر جا خلایی باشد توان مردم آن را پر می کند، هر جا  ضعفی باشد پشتوانه مردمی آن را پوشش می دهد.

وی تاکید کرد:امروز دشمن بداند نامه رهبری فصل الخطاب است لذا نمی تواند وحدت ملت را نشانه بگیرد.آمریکا بداند نامه رهبری فصل الخطاب برای شروع تجمیع و هم افزایی همه نیروهای انقلاب در رصد هوشیارانه حرکت دشمن و مقابله با آن است.

جلیلی افزود:همدلی و هم افزایی دولت و ملت آن است که اگر نقطه ای از تحرکات و شیطنت های آمریکا از دید دستگاه های مربوط  پنهان بماند با حضور بیش از ۷۰ میلیون مردم متحد و هوشیار رصد خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت:نگرانی آمریکا آن است با مدلی از مردم سالاری روبروست که آحاد جامعه  امر به معروف را مثل نماز برای خود واجب می داند، همچنان که بالاترین معروف ها را این می داند که  همدلانه کوشش کند مانع نفوذ دشمن شود.از بالاترین نهی از منکرها را این می داند که تمام توان خود را بکار بگیرد تا از غفلت و سستی در پایش و رصد حرکات دشمن مانع شود.

وی افزود:همدلی با دولت این نیست که ضعف های دولت پوشانده شود. همدلی با دولت آن است که مشفقانه کمک کرد تا ضعف ها بر طرف شود.امروز همه اذعان دارند آنچه رهبری در نامه بیان نموده اند ضامن پیشرفت، امنیت و عزت کشور است. نامه رهبری فصل الخطابی برای فرجام پیدا کردن برجام در جهت تحقق منافع کشور است.

جلیلی خاطرنشان کرد:وقتی دشمن با همه توان به میدان می آید و به مرزهای شما حمله می کند، مقابله و هوشیاری تنها وظیفه فرماندهان حاضر در قرار گاه نیست بلکه هر سربازی در هر سنگری باید با دقت حرکت دشمن را رصد و به موقع اعلام خطر کند.

وی افزود:نامه رهبری سنگرها و جبهه های زیادی را برای ایفای نقش همگان در جهت دفاع از انقلاب و کشور باز کرده است و همدلی و هم زبانی دقیقا به همین خاطر است.این جبهه بزرگ را نه می توان با غفلت و درگیرکردن نیروها با یکدیگر اداره کرد و نه می توان با خوش خیالی و به هوای دیگری بودن از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: آمریکا باید بداند با جبهه ای متحد و یکپارچه روبروست که به دقت رفتارها و شیطنت های او را زیر نظر دارد. هر میدانی را که آمریکا برای شیطنت علیه ملت باز کند به گورستان او تبدیل خواهد شد.

وی افزود:دوران پس از برجام حقانیت منطق انقلاب اسلامی و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا را بیش از پیش به همه جهان و ملت ما نشان خواهد داد.

جلیلی گفت:اینکه رهبری می فرماید آمریکا در قضیه هسته ای و نه در هیچ مساله دیگری رویکردی جز خصومت و اخلال در پیش نگرفته است و در آینده هم بعید است جز این روش عمل کند.اولین شاهد آن، همزمان با روند پذیرش توافق در ۲۶ مهر بروز پیدا کرد. آمریکا در قدم اول نشان داد فریبکار و غیر صادق است . در اعلامیه رییس جمهور امریکا و وزارت خارجه آمریکا با شیطنت نه تنها مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر اعلام لغو کلیه تحریم ها انجام نمی شود بلکه حتی از همان تعهدات پذیرفته شده در برجام نیز طفره می رود و آن را نقض می کند.

وی ادامه داد:همدلی و همزبانی آن است که موافقان و منتقدان برجام، با دولت و ملت یکپارچه بر مبنای نامه تاریخی رهبری با نقض عهد آمریکا مقابله کنند.

این اعلامیه اوباما و وزارتخارجه آمریکا سندی گویا بر حقانیت شعار مرگ بر آمریکا و دلیلی روشن برای زنده باد مرگ بر آمریکاست.مرگ بر آمریکا، نتیجه سیاست های خصمانه آمریکاست نه مقدمه و بهانه آن.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=237079
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,438 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل