تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 526929
تاریخ انتشار:جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه هرمزگان عنوان کردند؛

نابودی « گفتمان انقلاب » هدف اصلی معامله ننگین قرن/ رژیم صهیونیستی آرزوی پایتختی « قدس» را به گور خواهد برد

ائمه جمعه هرمزگان گفتند:هدف آمریکا و اسرائیل از این طرح اشاعه فرهگ سازش در کشور های اسلامی و بهره برداری ترامپ از این مسئله برای خروج از تنش های اخیر است که اسرائیل آرزوی پایتختی قدس را با خود به گور خواهد برد.

نابودی « گفتمان انقلاب » هدف اصلی معامله ننگین قرن/ رژیم صهیونیستی آرزوی پایتختی « قدس» را به گور خواهد برد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی این هفته هرمزگان به مهمترین مسائل روز کشور اشاره کردند.

سکوت کشور های عربی، مهر تأییدی برپذیرش « معامله قرن» و خیانت به اسلام

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد جواد رکنی، امام جمعه شهرستان بندرلنگه با اشاره به نزدیک شدن به ایام دهه فجر و اهمیت این ایام برای مردم ایران اظهار کرد: استقبال و حضور پرشور مردم در ۱۲ بهمن سال ۵۷ نماد عزت و شکوه کشور و نشان دهنده ی بصیرت و روشن بینی مردم ایران بود.

وی سرنگونی رژیم منحوس طاغوت را اولین مرحله از انقلاب اسلامی دانست و افزود: ملت شریف و بصیر ایران توانست با رهبری امام راحل (ره) رژیم طاغوت را شکست دهد و انقلاب اسلامی را رقم زنند که این اتفاق توانست بر عظمت و عزت مردم ایران بیافزاید.

خطیب جمعه شهرستان بندرلنگه انقلاب اسلامی را برگرفته از خون هزاران شهید خواند و تاکید کرد: دشمنان انقلاب اسلامی به ویژه امریکا در طول چهل و یک سال از انقلاب اسلامی از ایجاد هیچ نقشه ای فروگذار نکرده اند، اما ملت ایران با تدابیر امام راحل(ره) و سپس مقام معظم رهبری توانست در برابر دشمنی ها همچنان مقاوم و محکم بایستد.

رکنی با تاکید بر طرح معامله قرن به عنوان یک طرح ننگین از سوی امریکا و رژیم منحوس اسرائیل تصریح کرد: طرح معامله قرن از سوی آمریکا، یک طرح ننگین و باعث ایجاد ذلت برای جهان اسلام و مردم فلسطین می باشد که سکوت  و اعلام بی تفاوتی جهان اسلام به ویژه کشورهای اسلامی در برابر این طرح باعث تاسف است.

وی در پایان اتحاد کشورهای عربی با این طرح را مهر تائیدی بر اجرای معامله قرن دانست و خاطر نشان کرد: پذیرفتن این معامله یعنی ذلت و کوتاه آمدن در برابر حقوق مردم فلسطین و جهان اسلام است.

«معامله قرن» همان « کلاه برداری» قرن است

حجت السلام والمسلمین محمد عبادی زاده، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به بیکاری به عنوان یک معضل اجتماعی؛ اظهار کرد: نوع نگاه ما به کار باید تغییر کند و این موضوع یکی از وظایف دانشگاه است.

وی افزود: عدم استفاده از تجربه کارآفرینان یکی از عوامل بیکاری است که باید دانشگاه ها با دعوت آن ها، تجربیات چندین ساله شان را به جوانان انتقال داهند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به پایین آمدن راندمان دانشگاه ها، گفت: با تغییر نگرش ها در زمینه اشتغال می توان خانواده ها و کشور را توانمند تر کرد.

وی ادامه داد: صدا و سیما یکی از ابزار های مناسب برای اشاعه فرهنگ کار آفرینی است که می تواند با انتقال تجربیات کارآفرینان آن ها را به جامعه شناسانده و موفقیت های آن ها را بازتاب گسترده دهد.

عبادی زاده با بیان اینکه نگاه ما به نوع و فرهنگ کار مناسب نیست، یاد آور شد:کارآفرینان باید با نسل جوان و دانشجو های همراه شده و با ایجاد مشاوره های شغلی زمینه های رشد و استعداد جوانان در حوزه های مختلف را افزایش دهند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان، اظهار کرد:ما چهل سال اول انقلاب را پشت سر گذاشته و با شروع گام دوم، ‌نیاز است نسل جوان هم گذشته قبل انقلاب را مرور کرده و از برکات آن آگاه شود.

وی با بیان اینکه کارنامه دولت ها از انقلاب اسلامی جدا نیست، افزود: انقلاب اسلامی نقص هایی هم دارد که نیاز است نسل جوان برای پر کردن آن بکوشد اما برکات بیشمار آن نباید غافل بود.

عبادی زاده ادامه داد: تلاش ها و خدمات انقلاب باید به نسل جدید و مردم بازگو گردد و مردم را به آینده امید وار کرد.

امام جمعه بندرعباس، از «معامله قرن» به عنوان «کلاهبرداری قرن» یاد کرد و گفت: این یک قرارداد یک طرفه است که هیچ کدام از فلسطینی ها و امت های اسلامی آن را قبول ندارند.

وی ادامه داد: هدف آمریکا و اسرائیل از این طرح اشاعه فرهگ سازش در کشور های اسلامی و بهره برداری ترامپ از این مسئله برای خروج از تنش های اخیر است.

عبادی زاده تصریح کرد:بسیاری از تحلیلگران غربی بازگو می کنند که این طرح هیچگاه اجرا نخواهد شد و استکبار جهانی با پیش کشیدن این طرح، به دنبال ایجاد تفکر سازش برای فلسطین است.

امام جمعه بندرعباس به سیل اخیر در شرق کشور اشاره کرد و گفت: احداث پل بر روی رودخانه جگین که بخش گافر و‌پارامند را به هم وصل می کند نیاز اصلی بیش از ۴۵ روستای بشاگرد است.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از روستا های جاسک هم در مسیر رودخانه قرار داشته‌که با هر بارندگی در خطر سیلاب بوده و مسئولان بهتر است زیر ساخت های جابجایی آن ها را فراهم کنند.

هویت چندین هزار ساله فلسطین با معامله ننگین قرن نابود نخواهد شد

حجت الاسلام و المسلمین رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان با بیان اینکه عدل و انصاف از زیباترین خصلت های اخلاقی هستند اظهار کرد:هرخیری را برای خود می خواهیم برای دیگران هم بخواهیم و هر زیان و ضرری که برای خود نمی پسندیم برای دیگران هم نپسندیم این منش را دین بعنوان انصاف و عدالت معرفی کرده است.

امام جمعه موقت رودان افزود: اهمیت حق الناس در شریعت اسلام تا جایی است که می توان گفت تقدم حق الناس بر حق الله، مانند یک قاعده فقهی است؛ بعنوان مثال اگر کسی وصیت کرده که دین(بدهی) برعهده دارد اما همزمان نماز و رزوه ای هم برعهده دارد و باید از محل اموالی که از وی بجا مانده برای او نایب گرفته شود، فقها تردید نمی کنند که ادای آن دین و بدهی مقدم برنایب گرفتن برای ادای نماز و روزه است.

مهدوی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سال های اخیر اولین فقیهی بودند که مساله انتخابات را بعنوان یک فقه سیاسی و حق الناس مطرح فرمودند ادامه داد:یکی از موضوعات مبنایی شریعت محمدی(ص) مساله وجود مسئولیت در برابر حق مردم است به تعبیر دیگر حق الناس در برابر حق الله، انتخابات حق الناس است یعنی اینکه ما مواظبت کنیم در تبلیغاتمان آبروی طرف مقابل توسط ما پایمال نشود.

وی اضافه کرد:آن کاری که یک عده ای در سال ۸۸ انجام دادند و نتیجه انتخابات را قبول نکردند و غائله۸۸ را بوجود آوردند و ۹ماه وقت و سرمایه ملت را درگیر و حق الناس را رعایت نکرده و در حق و سرمایه ملت ظلم و جفا کردند.

امام جمعه موقت رودان تصریح کرد: خود افرادی هم که نامزد انتخابات می شوند باید حجت شرعی و عقلی داشته باشند یعنی واقعا ببینند اگر کاری از دستشان بر نمی آید میدان را برای توانمندان خالی کنند این هم حق الناس است یعنی شما که می دانی توانی نداری در انتخابات شرکت نمی کنی و ای بسا رای هم بیاوری و لکن بدلیل عدم توانایی شما مشکلات مردم لاینحل می ماند این هم حق الناس است.

مهدوی افزود:حالا که از فیلتر نظارت استصوابی شورای نگهبان هم عبور کردی و بعنوان یکی از کاندیداتورها به مردم معرفی شدی نباید زیاده گویی در تبلیغات، ارائه آمارهای غلط، استفاده از روش های نادرست برای اثبات توانمندی خودت سبب گمراهی مردم در انتخاب می شود حق الناس است.

وی ادامه داد: ما باید انتخاباتی در تراز نظام اسلامی برپا کنیم یعنی انتخاباتی با سه ویژگی امن، سالم و باشکوه باشد البته انتخابات در کشور ما واقعی است و همیشه هم واقعی بوده اما متاسفانه بعضی ها در این ایام انتخابات زمزمه های ناصحیحی بکار می برند و می گویند انتخابات نباید تشریفاتی باشد مگر در این نظام مقدس، انتخابات تشریفاتی بوده که الان شما دغدغه تشریفاتی بودن را دارید این عبارات گمراه کننده ای است و نباید از زبان کسی صادر و انشاء شود.

خطیب جمعه موقت رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ایام الله دهه فجر گفت: اگر بخواهیم دهه فجر را توصیف کنیم باید بگوییم دهه فجر در حقیقت ولادت مجدد امامت در این قرن است؛ ما باید در این ایام به تاسی از امام الشهدا، شهدا را تکریم کنیم، امام راحل به محض ورود به ایران اسلامی اولین کاری که انجام دادند ورود به گلزار شهدا بود ما در برابر شهدای عزیزمان و روح فداکار آن ها، نهایت خضوع را داریم؛ شهدا به ما هویت بخشی کردند و شناسنامه غیرت این ملت هستند.

مهدوی با بیان اینکه دهه فجر بهترین فرصت برای تجدید بیعت و پیمان با شهدا و امام شهدا است اظهار کرد: دشمن می خواهد در گذر زمان انقلاب و شهدا و امام را از یاد ما ببرد این دهه فرصت خوبی برای تودهنی زدن به دنیای استکبار است امروز به برکت خون شهدا در چله ی دوم انقلاب و نظام اسلامی ما به سمت تشکیل دولت اسلامی و جامعه اسلامی و سرانجام برای تمدن سازی نوین اسلامی آماده می شویم.

وی افزود: نظام اسلامی و محور مقاومت سه سیلی محکم به گوش ترامپ قمارباز زد اولا رهبری حکیم در پیام تسلیت وعده انتقام سخت را دادند و با این پیام یک قیامتی انسانی که طوفانی از خشم و سوگ و نفرت بپا کرد ده ها میلیون انسان از همه طیف های سیاسی وارد میدان شدند که ترامپ هم چنین فکری نمی کرد.

امام جمعه موقت رودان ادامه داد: سیلی دوم اقدام موشکی ایران بود که همزمان با تدفین ابدان مطهر شهدا، موشک های رعدآسا، به مهمترین پایگاه راهبردی آمریکا در منطقه عیا الاسد شلیک شد و حیثیت و آبروی سیاسی و نظامی آمریکا را از بین برد ۸۰ سال بود که چنین کاری علیه آمریکا در منطقه نشده بود و ترامپ حتی به مخیله اش هم خطور نمی داد که ایران اسلامی اینجوری آبرویش را ببرد.

مهدوی همچنین گفت:سیلی سوم تظاهرات میلیونی ضدآمریکایی مردم عراق بود که رهبران گروه های مقاومت در عراق یک همبستگی تحسین برانگیزی را ایجاد نمودند این وحدت راهبردی که به سرعت شکل گرفت تبدیل به یک جریان بزرگ ضد استکباری شد.

وی یادآور شد: یکبار در سال ۱۹۲۰ عراق یک انقلاب انجام داد و نیروهای انگلیسی را از عراق بیرون کردند و الان هم در سال ۲۰۲۰ ثوره العشرین دوم را انجام داد و در مقابل آمریکا با این قاطعیت ایستاد و برای پایان دادن به اشغالگری کشورشان توسط آمریکا متحد شدند این حضور میلیونی قطعا پایان راه نیست بلکه آغاز یک حرکت پرشتاب سیاسی و اجتماعی و فرهنگی است.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به طرح معامله قرن توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی اضافه کرد: اینها می خواهند با اشغال بیت المقدس و مسجدالاقصی یک پایتخت جدید را در قلسطین ایجاد کنند و هویت چندین هزارساله فلسطین را نابود کنند اما بفضل الهی این تعابیر معکوسی خواهد داشت و آمریکا و رژیم صهیونیستی و گاوهای شیرده اینها، روز به روز منفورتر خواهند شد.

مهدوی با تذکر به افرادی که هنوز خواب مذاکره با شیطان بزرگ می بینند خاطرنشان کرد: رهبری انقلاب فرمودند جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند همان هایی که خون یکی از بهترین فرماندهان نظامی ما را برزمین ریختند و بده شهدای ما را عباس گونه ارب اربا کردند و به آقایان تذکر می دهم اینقدر نمک بر زخم دل این ملت نپاشید این ملت همه سختی ها را به جان خریده تا عزت و استقلال و شرفش بماند و هرکز با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.

رژیم صهیونیستی آرزوی پایتختی قدس را به گور خواهد برد

حجت الاسلام والمسلمین صفایی حائری امام جمعه شهرستان میناب در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران مینابی تواضع را یکی از صفات بارز یک مومن برشمرد و گفت: فرد مومن در امورات زندگی غبطه و حسادت نسبت به برادر مومن خود نمی خورد و خود را مقابل و هم سطح دیگران می بیند.

وی افزود: برخی افراد دیگران را از روی ظاهر شخص می بینند و نمره به او می دهند در صورتی که از باطن فرد غافل هستند و نمی دانند که همین افرادی که به ظاهر فرد ساده ای هستند از لحاظ تقوا و انسانیت نزد خداوند از قرب و منزلت خاصی برخوردارند.

وی در خطبه دیگر نماز جمعه امروز با اشاره به بالندگی انقلاب در طول چهل سال عمر بابرکت، افزود: برخی با هجمه ها و دسیسه های مختلف در صدد ضربه زدن به انقلاب بون و نمی خواستند انقلاب ما چهل ساله شود اما برخلاف نقشه های دشمن، مرزهای دنیا را درنوردیده و شاهد جهانی شدن انقلاب هستیم.
خطیب جمعه میناب با دعوت از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی باشکوه بیست و دوم بهمن ماه امسال، گفت: راهپیمایی امسال با شور و شدت خاصی در میناب برگزار می شود.
حجت الاسلام صفایی تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام را یکی از رهاوردهای انقلاب به دستور امام راحل(ره) در بهمن ماه سال ۶۶ دانست و تاکید کرد: این نهاد مقدس در شرایط حساس گره های قانونی را در کشور برطرف می کند.

وی همچنین از جمع آوری و ارسال محموله کمک های مردمی به مناطق سیل زده از تمامی دست اندرکاران و نهادهای انقلابی و نظامی در شهرستان تقدیر کرد و گفت: مسئولین باید درد مردم مناطق سیل زده را مشکل خود بدانند،کار جهادی باید سرلوحه همه باشد و این کمک رسانی باید استمرار داشته باشد.

خطیب جمعه میناب  ادامه داد: در مواقعی که مجلس و شورای نگهبان در مواردی بر سر مسئله ای به نتیجه نمی رسند فصل الخطاب مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

وی رونمایی طرح معامله قرن توسط کاخ سفید در حضور رییس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی را یکی از شرمسار ترین طرح ها دانست و گفت: در معاملات و قراردادها شرط توافق طرفین باید مدنظر باشد نه اینکه در این طرح یک طرف قضیه توسط رییس جمهور منفور آمریکا دیده شده و طرفین دیگر ناراضی هستند، این طرح خنده آور است.

امام جمعه میناب با تاکید بر اینکه معامله قرن مرده به دنیا آمده؛ افزود: آمریکا بداند قدس متعلق به مسلمین جهان و فلسطین است و شرطی که در معامله قرن مبنی بر اینکه قدس پایتخت اسرائیل می شود آروز ایست که به گور برده خواهد شد.
وی با اشاره به پیروزی های اخیر سوریه در بازپس گیری مناطق اشغالی از تروریست ها، اظهار داشت: جبهه مقاومت و ارتس سوریه و کمیته مردمی یمن تاسیسات آرامکو را به آتش کشیده و ۲۵۰۰ کیلومتر از مناطق اشغالی را آزاد کرده که جای بسی تحسین است.

خطیب جمعه میناب تاکید کرد: در شرایط سخت و بحرانی در مواجهه با مشکلات چه بسا راحتی و پیروزی های فراوانی نصیب جبهه مقاومت خواهد شد.

حجت الاسلام صفایی حائری با اشاره به نزدیک بودن مرحله حساس انتخابات، گفت: کاندیداهایی که پس از احراز شرط قبولی، در انتخابات  حضور پیدا می کنند باید برای رضای خدا کار کرده و سرمایه ای که در شرایط حساس کشور ما به آن نیاز دارد در خودشان ببینند.

امام جمعه میناب افزود: مردم باید در این مرحله حساس کاندید اصلح را انتخاب کنند؛ در انتخاب کردن احساسی و چشم بسته  عمل نکنند؛ مملکت یک سری چینش های قانونی دارد، ما باید در انتخابات دقت کنیم و نماینده ای چابک، فعال، متخصص، متعهد، انقلابی و دلسوز راهی مجلس شورای اسلامی کنیم.

وی خطاب به مسئولان در انتخابات آینده، خاطر نشان کرد: مسئولان باید به هر نحوی زمینه جذب حداکثری را فراهم کنند و مردم باید با شور و اشتیاق پای صندوق های رای بیایند.

هدف از معامله ننگین قرن نابودی گفتمان انقلاب است

حجت الاسلام و المسلمین بارانی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان، با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام (ص )، اهتمام به امور مسلمین و ذلت ناپذیری را از ویژگی های مومنین معرفی کرد و اظهار کرد: اهتمام به امور مسلمین مصادیق مختلفی دارد که مهمترینش اهتمام به امور امت اسلامی و عزت و اقتدار مسلمین است لذا در روایات ما وارد شده که مومن ذلت نمی پزیرد.

حجت الاسلام بارانی، شهید حاج قاسم سلیمانی را نماد مومن و مسلمان واقعی دانست و در تبیین این مطلب، افزود: چقدر تفاوت است بین شخصیتی که عمر خود را در راه عزت و بزرگی امت اسلام سپری کرد و بین کسانی که در مظلومیت ملت های یمن و سوریه و افغانستان و فلسطین و… سکوت و بی تفاوت از کنار آن عبور می کنند .

وی، با تاکید بر وحدت دنیای اسلام حول محور قرآن و مکتب ناب محمدی(ص) گفت: تمام دنیای کفر علیه اسلام متحد شده اند و در حال توطئه برای انزوای امت اسلامی بوده که نمونه بارزش پیشنهاد معامله ننگین قرن توسط رییس جمهور شرور آمریکا است که هدف از این طرح فقط نابودی و فراموشی نهضت اسلام و گفتمان مقاومت است.

امام جمعه پارسیان، جدایی قدس از ملت فلسطین را بهانه ای برای به ذلت کشاندن امت اسلامی ارزیابی کرد و ضمن تاکید بر اعتراض امت اسلامی، خطاب به طراحان این معامله تصریح کرد: آقای ترامپ کور خوانده اید، به فضل الهی و به برکت خون شهدای مقاومت این بازی کودکانه جدید شما نیز به جایی نخواهد رسید و این خواب آشفته هیچگاه تعبیر نخواهد شد.

خطیب نماز جمعه پارسیان، ضمن تاکید بر ایستادگی امت اسلامی در کنار ملت فلسطین در برابر این طرح ذلت بار آمریکایی و صهیونیستی، به موضع تحقیر آمیز برخی دولت های عربی اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی دولت های عربی تعهد داده اند که هفتاد درصد از هزینه های مالی این طرح استعماری را تامین کنند و ما به آنها می گوییم تا کی می خواهید از جیب ملت خود به آمریکایی ها باج بدهید؟کی می خواهید به خود بیایید و بیدار شوید ؟ یقینا امثال آل سعود اعتقادی به اسلام ندارند لذا پیشمرگ و غلام حلقه به گوش آمریکایی ها شده اند اما بدانید که اگر بیدار نشوید و دست از این خیانت های به امت اسلامی برندارید، یقینا مجازات سختی در انتظار شما خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارسیان با گرامی داشت دهه مبارک فجر، سه عنصر مهمِ عقیده اسلامی، حضور مردمی و رهبری را در شکل گیری و استمرار انقلاب اسلامی دارای نقش اساسی دانست و تصریح کرد: این سه عنصر به هم وابسته و وجه تمایز انقلاب اسلامی ملت ایران با سایر انقلاب های بزرگ دنیاست.

وی، با اشاره به برخی انقلاب های بزرگ دنیا، در تبیین عوامل شکست آنها در مدت زمان محدودگفت: مادامی که یک رهبر قوی و قاطع و مرکز عواطف و محبت های مردم وجود نداشته باشد انقلاب های با خطر انحراف و اضمحلال و زوال و دیکتاتوری مواجه خواهند بود اما با عنایت الهی در انقلاب اسلامی مساله ولایت فقیه این خلا بزرگ را پر کرد و قطعا این سه عنصر مهم در آینده انقلاب نیز راهگشا و ضروری خواهند بود.

حجت الاسلام بارانی، ضمن اشاره به توطئه های چهل ساله دشمنان برای شکست انقلاب خاطرنشان کرد: با عنایت الهی و به برکت خون شهدا و با همت و بصیرت مردم، انقلاب اسلامی به مسیر خودش با قدرت ادامه خواهد داد و هر جریان و کشوری که بخواهد جلوی این حرکت را بگیرد، زیر پا له خواهد کرد.

انتهای پیام/ح

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=526929
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,799 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی