میناب باید پایتخت هنر نمایش شود/ باید هنر نمایش میناب را در حوزه های صحنه ای وخیابانی به دنیا معرفی کنیم
+ پ -
میناب باید پایتخت هنر نمایش شود/ باید هنر نمایش میناب را در حوزه های صحنه ای وخیابانی به دنیا معرفی کنیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان گفت: میناب باید بعنوان پایتخت هنر نمایش مطرح شود، سابقه کار هنری میناب و حضور هنرمندان در حوزه ها و عرصه های مختلف هنر در تاریخ کشور نیاز به اثبات ندارد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب ،علیرضا درویش نژاد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان در اختتامیه سومین جشنواره تئاتر طنز ققنوس در میناب باتبریک اعیاد شعبانیه و تسلیت به سبب فوت نابهنگام استاد مارگیری اسطوری موسیقی سنتی در استان و کشور گفت: بدون شک جایگاه استاد مارگیری در عرصه هنر موسیقی جایگاه رفیعی است و فوت و درگذشت این هنرمند عزیز ضربه ی سنگینی به جامعه فرهنگی و هنری کشور بود.

وی بیان داشت: هنرمند در جامعه نقش موثری را دارد که می تواند سرنوشت یک جامعه را تغییر دهد.

درویش نژاد با بیان اینکه دولت جدید در چهار مقوله سیاست داخلی و فضای باز، تشکل های سیاسی ، ایجاد فضای امن برای سرمایه گذاری و سیاست خارجی موفق عمل کرده است و اگر اشکالی وارد است از کسانی است که قانون می نویسند و نمی دانند چطور بنویسند تصریح کرد: دولت فقط مجری است و قانون گزار نیست، امروز خیلی باید از شرایط انسانی و وجدانی بدور باشیم که اینگونه دولت را مورد هجمه قرار دهیم.

وی افزود: امروز به چه جرمی و دلیلی دولت را مورد هجمه قرار می دهیم، با کدام استدلال مگر رهبر معظم انقلاب نگفت سال همدلی و همزبانی، پس چرا بعضی ها که با رای ملت صندلی های سبز را اشغال کرده اند مفهوم همدلی و همزبانی را نمی دانند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد با اشاره به اینکه دولت جدید در عرصه فرهنگ و هنر فضای آزادی را آفریده اظهار داشت: امروز شرایطی که در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است شرایطی  باز و استفاده از ظرفیت هنرمندان در همه حوزه هاست و ما برای پیشبرد اهداف دولت وظیفه داریم که هر حمایتی را در هر حوزه ای از هنرمندان بکنیم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه جایگاه میناب در تاریخ این سرزمین جایگاه رفیعی است گفت: میناب باید بعنوان پایتخت هنر نمایش مطرح شود، سابقه کار هنری میناب و حضور هنرمندان در حوزه ها و عرصه های مختلف هنر در تاریخ کشور نیاز به اثبات ندارد، امروز ما باید هنر نمایش میناب را در حوزه های صحنه ای وخیابانی به دنیا معرفی کنیم این یکی از ویژگی هایی است که در ذات و ذهن متعالی تاریخ این سرزمین است.

درویش نژاد با اشاره به ایجاد یک مجتمع فرهنگی و هنری نمایش در میناب بیان کرد: با حمایت های فرماندار ویژه شهرستان میناب و با رایزنی های انجام شده با مسئولین استانی و همچنین کسب اعتبار از محل اعتبارات سایر شهرها و افزودن به سرجمع اعتبارات عمرانی شهرستان توانستیم احداث یک مجتمع فرهنگی هنری با ظرفیت ۶۰۰ صندلی را برای هنرمندان میناب مصوب کنیم.

وی در ادامه با تشکر از حمایت های شورای شهر وشهردارشهرستان میناب افزود: همچنین برای گسترش زیر ساخت های هنری در میناب با همکاری شورا و شهردار حداقل سه واحد پلاتو نمایش به صورت دوجانبه و منعقد در میناب ساخته می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد با تشکر از سومین جشنواره تئاتر طنز ققنوس خاطر نشان کرد: این وظیفه ماست که از میناب و هنر آن حمایت جدی بکنیم هدف ما ارتقا سطح کیفی فرهنگ و هنر و ایجاد یک فضای باز هنری و بستری برای بروزاستعداد ها است، و برای ارتقای آن از هیچ تلاشی کم نمی گذاریم و تا پای جان برای حمایت از هنرمندان ایستاده ایم.

لازم به ذکر است در این مراسم از پیشکسوت عرصه هنر تئاتر طنز آقای “محمد رحیمی شهواری” به پاس سال ها کار هنرطنز تجلیل شد و در پایان دو اثر بعنوان نمایش های برتر جشنواره معرفی شدند که مقام اول این جشنواربه نمایش “به دل دوست به چشم خار” کاری از گروه نمایش یاسمین محله باغ ملک میناب و مقام دوم، نمایش “خسیس” کاری از کانون دوازده امام محله باغ ملک میناب بعنوان نمایش های برتر از طرف هیئت داوران سومین جشنواره تئاتر طنز ققنوس انتخاب شدند.

 

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff