میزان بیسوادی زنان کشور به کمتر از ۸ درصد رسیده است
+ پ -
میزان بیسوادی زنان کشور به کمتر از ۸ درصد رسیده است

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه میزان بیسوادی زنان به کمتر از ۸ درصد رسیده است، گفت: با احتساب جمعیت بالای ۵۰ سال، ۹ میلیون بیسواد و ۱۱ میلیون کم‌سواد در کشور وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی باقرزاده امروز در همایش نقش سوادآموزی و آموزش مداوم بزرگسالان در تحقق جوامع پایدار در خصوص فعالیت‌هایی که در حوزه سوادآموزی زنان انجام می‌شود، اظهار داشت: ۸۵ درصد تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی را زنان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: در حوزه آموزش سواد زنان، فعالیت‌های مختلفی انجام شده است و کتاب مخصوص زنان در حوزه سوادآموزی تهیه شده است.

باقرزاده با اشاره به توجه سازمان نهضت سوادآموزی به حوزه خانواده‌ها خاطر نشان کرد: طرح خواندن با خانواده که در خصوص سوادآموزی و تحکیم سواد است با محوریت خانواده‌ها انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: طرح ویژه آموزش سواد به مادران با همکاری وزارت بهداشت دنبال می‌شود و یک میلیون و ۳۰۰ هزار مادری که فرزند به دنیا می‌آورند تحت پوشش فعالیت‌های سوادآموزی قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه فاصله درصد بیسوادی زنان و مردان کاهش یافته است، گفت: در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال میزان بیسوادی زنان به کمتر از ۸ درصد رسیده است.

باقرزاده در خصوص برنامه‌ریزی که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰ در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: تمام جوانان، بزرگسالان، زنان و مردان باید به سوادآموزی و مهارت‌های زندگی دست یابند، در حالی که ۷۵۷ میلیون بیسواد در جهان وجود دارد.

وی افزود:‌در ایران با لحاظ کردن جمعیت بی‌سواد بالای ۵۰ سال حدود ۹ میلیون نفر خودشان را بیسواد اعلام کردند، ۱۱ میلیون کم‌سواد و ۹ میلیون نفر هم در حد دوره راهنمایی درس خوانده‌اند که باید توجه ویژه‌ای به تحکیم سواد نیز داشت.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff