مکتب حاج قاسم مورد احترام تمامی ادیان است/کشورهای غربی از شخصیت قهرمان پرور شهید سلیمانی ترس دارند

موبد زرتشتیان استان یزد گفت: کشورهای غربی فاقد قهرمانان واقعی هستند به همین علت سعی میکنند با فیلم های تخیلی، خلا وجود قهرمان را برای مردم خود برطرف کنند درصورتیکه سرزمین اهورایی ایران فراوان از این چهره ها داشته و دارد و شهید سلیمانی تنها یک نمونه از این قهرمانان است و به همین علت از گسترش نام شهید سلیمانی ترس دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رستم کاووسیان موبد زرتشتیان در گفتگو با یزدرسا، با اعلام اینکه شهید سلیمانی تمام تمرکز و وقت خود را معطوف کمک به انسان های مظلوم کرده بود خاطرنشان کرد: از منظر شهید سلیمانی، انسانها هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشتند و دین و مذهب و ملیت انسانها مانعی برای کمک به آنها نبود.

این موبد زرتشتی که در دوران دفاع مقدس همرزم سردار سلیمانی نیز بوده اظهار داشت: کشور ایران از ابتدای تاسیس تاکنون سرداران و نام اوران بزرگی به خود دیده که نام هرکدام به علت سلحشوری در تاریخ امده است اما افرادی ماندگار و به محبوبیت رسیدند که از مرزهای این سرزمین دفاع کرده و مدافع حقوق مردم بودند.

وی سردار شهید سلیمانی را در زمره این نام آوران دانسته و تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی با دیگر نام آوران گذشته ایران یک تفاوت بزرگ داشت و آن اینکه برای حاج قاسم، یاری رساندن به مظلومان جهان فراتر از مرزهای سرزمین اهورایی ایران بود و به همین علت از شهادت این سردار بزرگ سرزمین آریایی، مردم آزادی خواه تمام کشورهای جهان متاثر شدند.

کاووسیان در ادامه با اشاره به اینکه شهید سلیمانی یک شخصیت حق طلب بود تصریح کرد:ابعادشخصیتی و رفتاری شهید سلیمانی متاسفانه هنوز چندان برای جوانان و مردم کشورهای دیگر مطرح نشده است که لازم است مسئولان مربوطه تلاش بیشتری در این زمینه انجام بدهند.

وی ادامه داد: کشورهای غربی فاقد چنین قهرمانانی هستند به همین علت سعی میکنند با فیلم های تخیلی، خلاوجود قهرمان را برای مردم خود برطرف کنند درصورتیکه سرزمین اهورایی فراوان از این چهره ها داشته و دارد و شهید سلیمانی تنها یک نمونه از این قهرمانان است و به همین علت از گسترش نام شخصیت قهرمانان واقعی ترس دارند.

این موبد زرتشتیان یکی دیگر از ویژگی های سردار شهید سلیمانی را تواضع این شهید دانسته و اظهار داشت: از نگاه شهید سلیمانی، ارزش و جایگاه هیچ انسانی براساس جایگاه و مقام ومسئولیت انها مشخص نمی شود و مسئولیت های دنیا عاملی برای تفاوت قائل شدن بین انسانها نبود.

رستم کاووسیان در پایان خاطرنشان کرد:کشور و مردم ایران و منطقه مدیون تلاشهای شبانه روزی و خستگی ناپذیری شهید سلیمانی هستند و باید مسئولان در زمینه معرفی ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار تلاش بیشتری کنند.

انتهای پیام/