مَسکن در این جزیره مُسکن نمی‌خواهد/ نیروی زمینی سپاه گل کاشت

در سال‌های اخیر مرد میدان‌های فراوانی برای پاک کردن غبار محرومیت وارد میدان جزیره هرمز شده‌اند و به دنبال رفع مشکلات آب، برق، اشتغال، مسکن و… مردم این جزیره هستند و به فضل الهی اقدامات بسیار خوبی نیز صورت گرفته‌است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛هرمز؛ نامی که به تنهایی لرزه بر تن دشمنان نظام و انقلاب می‌اندازد، جزیره‌ای زیبا و استراتژیک در میان آب‌های نیلگون خلیج‌فارس که از قدیم الایام زنان و مردان این خطه از جنوب کشور به ایستادگی و مقاومت شهرت‌دارند و در طول تاریخ اهالی آن جانفشانی خود را برای آزادی و آبادانی کشور اثبات کرده‌اند.

هرمزنشینان، مردمانی شهیدپروری هستند که مادران دریا دل این دیار در دامان خود شهید گلزاری ها و شهید درویشی‌های فراوانی را پرورش داده‌اند و با روحیه استکبار‌ستیزی و شهادت طلبانه نمی‌گذارند هیچ اجنبی‌ای نگاه چپ به این جزیره و خاک پاک ایران اسلامی داشته‌باشند.

سال‌های اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در سخنرانی‌ها و دیدارهای خصوصی و عمومی با مسئولان کشور بر رسیدگی بر معیشت وامکانات رفاهی جزایرنشینان به خصوص مردم جزیره هرمز تاکید فراوان کرده‌اند و پیرو بیانات ارزشمند ایشان ارگان های مختلفی برای آبادانی و پیشرفت این جزیره وارد شده‌اند.

در سال‌های اخیر مرد میدان‌های فراوانی برای پاک کردن غبار محرومیت وارد میدان جزیره هرمز شده‌اند و به دنبال رفع مشکلات آب، برق، اشتغال، مسکن و… مردم این جزیره هستند و به فضل الهی اقدامات بسیار خوبی نیز صورت گرفته‌است.

سبز پوشان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در بحران‌های مختلف بسیار خوب میدان داری می‌کنند اواخر اسفندماه پیش از آمدن بهار عیدی خود را به مردمان غیور و نجیب جزیره هرمز دادند و در آیینی با حضور مسئولان کشوری و استانی ۱۰۰ واحد مسکن ویلایی که عملیات ساخت آن به پایان رسیده بود تقدیم هرمزنشینان شد.

مردمان جزیره هرمز در حفاظت و پاسداری از آرمان‌های نظام و ولایت همیشه در خط مقدم هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی که در اواخر اسفندماه در جزیره هرمز برگزار شد با بیان اینکه هرمزنشینان شایسته خدمات فراوانی هستند، اظهار‌کرد: در دوران دفاع مقدس، مردم شهید پرور هرمز نزدیک به ۴۰ شهید تقدیم کردند، شاید آن زمان جمعیت این جزیره حدود سه الی چهار هزار نفر بیشتر نبود، یعنی از هر خانواده در جزیره هرمز، یک شهید تقدیم انقلاب و نظام شد.

وی در ادامه خطاب به هرمزنشینان افزود: شما مردمان این جزیره در حفاظت و پاسداری از آرمان‌های نظام و ولایت همیشه در خط مقدم بودید.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح‌ کرد: توجهات و عنایات خاص رهبر عزیز حکیم فرزانه امام المسلمین که همیشه دست عنایت و لطف شان بر سر همه ما و مردم جهان اسلام است توجه ویژه ایشان به مردم جزیره هرمز باعث می‌شود که مردم هرمز به خودشان افتخار کنند و بدانند که عزیز رهبر ما، عنایت ویژه به جزایر به خصوص هرمز دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده با اشاره به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب نسبت به مشکلات ساکنان جزایر گفت: ذهن رهبر معظم انقلاب همیشه متوجه همه مردم به ویژه مردم ولایتمدار هرمز است، جزیره هرمز مشکلات زیادی دارد و کارهای زیادی هم در راستای رفع این مشکلات انجام شده است.

وی تاکید‌کرد: از استاندار هرمزگان تقاضا دارم دستور تهیه نقشه جامعی برای جزیره زیبای هرمز صادر شود تا تمامی فعالیت‌های صورت گرفته در جزیره مطابق با یک نقشه جامع پیش برود و مشخص شود در هر نقطه‌ای از این جزیره چه خدمتی باید به مردمان آن ارایه شود.

مشکل اصلی ساحل نشینان هرمزی اشتغال و مسکن است

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه هرمز نشینان با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند اما مشکل اساسی مردمان این جزیره، مسکن و اشتغال است، اذعان‌داشت: در صورتی که مشکلات اشتغال مردم ولایتمدار و انقلابی جزیره هرمز حل و فصل شود، مردم به مرور می‌توانند سایر مشکلات خود را مرتفع سازند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده بیان‌کرد: تعداد متقاضیان جدید مسکن در جزیره هرمز بیانگر آن است که آمار مردمان فاقد مسکن روز به روز رو به کاهش است.

وی افزود: سبزپوشان سپاه پاسداران در تمامی مواقع بحرانی همچون سیل، زلزله و سایر حوادث غیر مترقبه زودتر از همه در میدان خدمت حاضر می‌شوند.

تاکید رهبر انقلاب بر تلاش در جهت رفع مشکلات مردم جزایر و محرومیت‌زدایی

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی در جزیره هرمز که در اواخر اسفندماه برگزار شد به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب به دلیل مشکلات مردم جزیره هرمز اظهار‌داشت: در تمامی دیدارهایی که با معظم له دارم، ایشان تاکید بر تلاش در جهت رفع مشکلات مردم جزایر و محرومیت‌زدایی دارند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری توجه خاصی نسبت به بحث محرومیت زدایی دارند، افزود: گاها ایشان دستور رفع مشکلات منطقه خاصی را صادر می‌کنند و تاکید دارند که به فلان منطقه بروید و مشکلات مردمان آن منطقه را حل و فصل کنید و این بیانگر توجه ویژه رهبری به بحث محرومیت زدایی و رفع مشکلات مردمان مناطق مختلف کشور است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از همکاری و همراهی دست اندرکاران احداث شهرک ۱۰۰ واحدی ولایت در این جزیره اظهار‌داشت: در جزیره هرمز، به لحاظ انتقال مصالح و تجهیزات ساختمانی بسیار مشکل است که جا دارد از همه همراهان به ویژه نیروی زمینی سپاه تشکر و قدردانی کنم.

کمک به مردمان مناطق مختلف کمک به امنیت کشوراست

سردار سرتیپ پاسدار پاکپور با تاکید بر اینکه ما از جنس مردم هستیم، تصریح‌کرد: ما پاسداری هستیم و شاید یک بعد از پاسداری؛ مسایل امنیتی و دفاع از مرزها و امنیت کشور باشد اما همین موضوعات، ایجاد امنیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کمک به مردمان مناطق مختلف کمک به امنیت کشور است، تصریح کرد: لذا نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای رفع مشکلات مردم و کمک به هموطنان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سختی‌های زیادی در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم، گفت: بعدها باز اتفاقاتی رخ می‌داد که سختی آن شاید از سختی عملیات‌ها بیشتر بود، سیل زابل نمونه بارز آنهاست، سپاه پاسداران در تمامی میادین بحرانی خود را پاسدار انقلاب می‌داند و حضور به موقع و مستقیم دارد.

انتهای پیام/