موظفیم پیشرفت توأم با عدالت مورد تاکید مقام معظم رهبری را در جزیره هرمز محقق کنیم

دوستی گفت: پیشرفت توأم با عدالت مدنظر و مورد تاکید مقام معظم رهبری باید در جزیره هرمز تحقق یابد و مردم هرمز باید در پیشرفت این جزیره نقش محوری داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مهدی دوستی روز جمعه سوم دیماه در آیین افتتاح بازارچه ملوانی جزیره هرمز، عنوان کرد: مردم جزیره هرمز، شهدای بسیاری را در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم نموده‌اند و ما وظیفه داریم به این مردم بزرگوار ادای دین کنیم.

وی با اشاره به دستور و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص توجه ویژه به مردم هرمز و تلاش در جهت پیشرفت این جزیره، ادامه داد: برای ما تکلیف است که در راه تحقق منویات مقام معظم رهبری گام برداریم.

استاندار هرمزگان به برگزاری جلسات ویژه برای پیگیری و بررسی مسائل جزیره هرمز اشاره کرد و افزود: حتما مسائل جزیره هرمز را بسیار بیشتر پیگیری خواهیم کرد و توسعه تجارت از جمله ته لنجی، صیادی، گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های شهری مناسب در این جزیره در دستور کار است.

وی تاکید کرد: تلفیقی از گردشگری و تجارت در قالب بازارچه های تجاری و گردشگری مد نظر جدی قرار گیرد تا به رونق اقتصادی و توسعه منطقه بیانجامد.
دوستی تصریح کرد: پیشرفت توأم با عدالت مدنظر و مورد تاکید مقام معظم رهبری باید در جزیره هرمز تحقق یابد و مردم هرمز باید در پیشرفت این جزیره نقش محوری داشته باشند.

وی گفت: بهترین امکانات باید در این جزیره ایجاد شود اما مردم باید در این پیشرفت نقش محوری را داشته باشند و از این پیشرفت و توسعه بهره‌مند شوند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در بخش رفع مشکلات اسناد مالکیت مردم در سطح استان و همچنین جزیره هرمز، اقدام ویژه انجام می‌دهیم و سریع‌تر در این خصوص تصمیم‌گیری خواهیم داشت.

دوستی با اشاره به توانمندی‌های بخش گردشگری در جزیره هرمز، اظهار داشت: در زمینه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری قطعا اقدام لازم را انجام می‌دهیم و در جذب سرمایه‌گذاری نیز با ارائه تضامین دولتی، تلاش می‌کنیم کمک بزرگی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بانوان جزیره هرمز از نظر هنر و صنایع دستی مخصوص این جزیره کارهای بزرگی انجام داده‌اند، گفت: بخش بسیاری از اقتصاد هرمز بر دوش بانوان بزرگوار این جزیره است که نقش ویژه‌ای در جهت پیشرفت و تحول جزیره هرمز دارند و اشتغال بانوان در این جزیره مورد توجه قرار می‌گیرد.

بازدید از پروژه های گردشگری و عمرانی جزیره هرمز، دیدارهای مردمی، ادای احترام به مقام شامخ شهدا، افتتاح بازارچه ملوانی، بازدید از محلات قدیمی و بافت فرسوده هرمز، شرکت در نمازجمعه، بازدید از اسکله هرمز ، بررسی وضعیت امکانات شهرداری و چند طرح دیگر از اهم برنامه های استاندار در این روز بود.

انتهای پیام/