موضع گیری های خصمانه برخی از فرهیختگان عرب مهر تاییدی بر اقدامات ایران در منطقه است
+ پ -
موضع گیری های خصمانه برخی از فرهیختگان عرب مهر تاییدی بر اقدامات ایران در منطقه است
انتقاد تحلیگر اماراتی از گرایش برخی از خواص فرهیخته ی عرب به ایران؛

موضع گیری های خصمانه برخی از فرهیختگان عرب مهر تاییدی بر اقدامات ایران در منطقه است

موضع گیری های خصمانه برخی از فرهیختگان و فعالان فضای مجازی عرب نسبت به حکومت های عربی نه تنها همسو با پروژه تخریبی و توسعه طلبانه ایران درباره همسایگانش است بلکه مهر تاییدی بر اقدامات و سیاست های این کشور در منطقه است. همان کشوری که این فرهیختگان دلبسته همیشه از آن به عنوان “دولت همسایه و صلح طلب” یاد می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در مقاله ای با عنوان”برخی از عرب و ایران .. این همه دلبستگی چرا؟” که جمعه بر صفحه سایت روزنامه البیان امارات نقش بست؛ “عائشه سلطان” تحلیگر سیاسی اماراتی از نفوذ ایران در میان فرهیختگان عرب انتقاد می کند.

در ابتدا این تحلیگر از فرهیختگانی که تیر انتقاد هایشان را متوجه حکومت های عرب کرده اند ابراز شگفتی کرده و می گوید: ” این موضوع به تردید این فرهیختگان در دستاوردها و اقدامات برجسته ی دولت ها ی عربی خلاصه و محدود نمی شود بلکه زمانی که صحبت از سیاست های تخریبی ایران در منطقه می شود از هیچ موضع گیری ستیزه جویانه ای نسبت به کشورهای حاشیه خلیج فارس کوتاهی نمی کنند”.
این تحلیگر با تمجید از اقدامات منطقه ای حکومت های عرب در تبیین نتایج موضع گیری این فرهیختگان در قبال حکومت های عربی و طرفداری از سیاست های ایران در منطقه می افزاید :
چنین موضع گیری های خصمانه برخی از فرهیختگان و فعالان فضای مجازی عرب نسبت به حکومت های عربی نه تنها همسو با پروژه تخریبی و توسعه طلبانه ایران درباره همسایگانش است بلکه مهر تاییدی بر اقدامات و سیاست های این کشور در منطقه است. همان کشوری که این فرهیختگان دلبسته همیشه از آن به عنوان “دولت همسایه و صلح طلب” یاد می کنند.
این تحلیلگر با طرح پرسش هایی سعی دارد تعهد و التزام این فرهیختگان را به آرمان های امت عرب زیر سوال ببرد و دفاع آن ها را از آن چه پروژه توسعه طلبانه ایران می نامد؛ را ناشی از دلایلی احساسی و غیر حقیقی نسبت به کشوری بداند که تنها در زمان تبلیغات رسانه ای به سیاست های کشور های غربی حمله می کند.
وی در ادامه چنین نتیجه می گیرد :
” ایمان برخی از عرب به سیاست های ایران ما را به چه نتیجه ای رهنمون می سازد؟ علاوه بر این که از سوی برخی رسانه ها و اهل رسانه برنامه هایی برای مخدوش ساختن آگاهی عمومی و جعل حقایق و بسیج افکار عمومی و احساسات ملت عرب علیه کشور های حاشیه خلیج فارس و سیاست های آنها وجود دارد.

گمان می کنم اول نتیجه گیری بازی منافع است که برخی از سازمان ها و احزاب آن را در پیش گرفته اند. این احزاب به مدد ایران و با سخنرانی های عامه پسند متکی بر شعارهای تو خالی طرفداران خود را شستشوی مغزی داده اند “.
هر چند که این تحلیلگر در پایان می خواهد با طرح اتهام های پوچ و بی اساس به ایران این گروه فرهیخته را از حمایت و همسویی با سیاست های ایران باز دارد اما به نظر می رسد نفوذ ایران در مرزهای نا محسوس افکار عمومی منطقه بویژه برخی از خواص فرهیخته آن حاکمان عرب حاشیه خلیج فارس را در مرزبندی های جغرافیایی خودشان به هراس انداخته است.
با وجود پروژه هایی نظیر نشست اخیر منامه که در صدد مخدوش ساختن وجهه ایران اسلامی در افکار عمومی منطقه است. برخی از خواص فرهیخته عرب حقایق موجود درباره ایران و جبهه مقاومت را آگاهانه پیگیری می کنند و به برنامه های آن ایمان آورده اند و اعتماد شان را به حاکمان عرب از دست داده اند.از طرفی شناخت این واقعیت رسالت تبیین واقعیت ها و روشنگری افکار عمومی مردم منطقه را بیش از پیش مشخص می سازد.
چنان که کارشناسان جامعه شناسی معتقدند افکار عمومی نیرویی است که ثابت و یکسان باقی نمی ‌ماند، بلکه همواره در حال تحول و تکامل است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff