موضع گیری دولت ایران در قبال تغییر نام خلیج فارس
+ پ -
موضع گیری دولت ایران در قبال تغییر نام خلیج فارس
به قلم نصرالله کریمی پژوهشگر هرمزگانی؛

موضع گیری دولت ایران در قبال تغییر نام خلیج فارس

دولت ایران به دلیل تغییر نام خلیج فارس به خلیج عربی از سوی عراق و برخی دیگر از کشور های عربی اعتراض خود را به دولت عراق اعلام داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در زمانی که به دلیل موضوعات نژاد پرستی تغییر نام خلیج فارس در بین کشورهای عربی به اوج خود رسیده بود همان زمان گمرک ایران از قبول محموله هایی که روی آن نام خلیج عربی نوشته شده بود خود داری می کرد و در مجامع بین المللی به این عنوان واکنش نشان می داد.

 

در سال ۱۳۷۰ سر ویراستار سازمان ملل با اشاره به اعتراض دولت ایران در آن سازمان از کارکنان سازمان ملل خواست تا اعتراض دولت ایران را برای همیشه در نظر داشته باشد.

 

درسال ۱۳۷۱ نخست وزیر یمن در اجلاس جنبش تعهد در جاکارتا از نام خلیج عربی استفاده کرد که با اعتراض نماینده ایران روبرو شد و ایشان مجبور به عذر خواهی شد.

 

ژان ژاک پرینی نویسنده کتاب خلیج فارس اعتراف می کند و می نویسد: ملت ها و قوم های بسباری بر کرانه های خلیج فارس استیلا یافته و فرمانروایی کرده اند ولی روزگارشان سپری شده و منقرض شده اند و تنها قوم پارس است که با هوش و درایت خود هم چنان پابرجا زیسته و میراث و حاکمیت خود را تا کنون نگهداری کرده است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff