موسسه ای که راه دیپلم را نزدیکتر کرد/ بیش از 70درصد متقاضیان پس از اخذ مدرک وارد دانشگاه می شوند
+ پ -
موسسه ای که  راه دیپلم را نزدیکتر کرد/ بیش از ۷۰درصد متقاضیان پس از اخذ مدرک وارد دانشگاه می شوند

قریب به سه سال است موسسه فرهنگی و هنری فرادانش شهرستان جاسک فعالیت خود را آغاز کرد و شرایطی ایجاد کرد که جوانان بازمانده از تحصیل و دیپلم ناقص بتوانند مدرک خود را تکمیل کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده؛ ارتقای سطح علمی، دانش و آگاهی جوانان و نوجوانان به عنوان یکی از ارکان جامعه از جمله موضوعاتی است که نیاز به توجه ویژه در شرایط فعلی اجتماع دارد و ریشه بسیاری از مشکلات از عدم آگاهی و نداشتن مهارت حل مسئله است.

 

قریب به سه سال است موسسه فرهنگی و هنری فرادانش شهرستان جاسک فعالیت خود را آغاز کرد و شرایطی ایجاد کرد که جوانان بازمانده از تحصیل و دیپلم ناقص بتوانند مدرک خود را تکمیل کنند تا مجبور به مسافت طولانی برای اخذ مدرک آموزش های مهارتی نباشند.

 

فرهنگ کده در این زمینه با مدیرعامل موسسه فرهنگی و هنری فرادانش شهرستان جاسک که در این شهرستان فعالیت می‌کند گفتگویی داشته که در ادامه می‌خوانید.

 

محمد پاکار، مدیرعامل موسسه فرهنگی و هنری فرادانش شهرستان جاسک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: موسسه فرهنگی و هنری فرادانش شهرستان جاسک از بهمن ٩٢ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شروع به فعالیت کرد.

 

وی با بیان اینکه این موسسه فرهنگی و هنری فرادانش تاکنون دو نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است ؛ افزود: این موسسه دوره آموزشی برای عموم برگزار می کند و عضو گیری نمی کند.
پاکار تصریح کرد: موسسه فرادانش یک موسسه تک منظوره است که در زمینه برگزاری دوره های مهارت آموزی طراحی صفحات وب فعالیت می کند به این صورت که متقاضیانی که میخواهند دیپلم کامپیوتر گرایش طراحی صفحات را اخذ کنند به موسسه ما مراجعه میکنند و دوره مهارتی را سپری و پس از شرکت در آزمون و قبولی گواهینامه دریافت می کنند.
مدیرعامل موسسه فرهنگی و هنری فرادانش جاسک بیان کرد: در سال بین ۶٠ تا ١٠٠ نفر متقاضی داریم که بیش از ۷۰ درصد از متقاضیان پس از أخذ دیپلم وارد دانشگاه میشوند و بعد اتمام دانشگاه تقریباً ۴۰ درصد این متقاضیان مشغول به کار می شوند.

 

وی به چگونگی شکل گیری این موسسه اشاره کرد و گفت: از آنجای که موسسه ای نبود که متقاضیان أخذ مهارت به آن مراجعه کنند و ادامه تحصیل دهند تصمیم گرفتم که نسبت به تشکیل موسسه و أخذ مجوز اقدام کنم.

 

پاکار ادامه داد: خوشبختانه این کار با تعامل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و شهرستان جاسک با بنده در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد و مشکل جوانانی که مجبور بودند برای ادامه تحصیل و گذراندن دوره های مهارتی به شهرهای دیگر استان بروند حل شد.
این مسئول اضافه کرد: با تعامل و همکاری که بین موسسه و مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و شهرستان وجود دارد مشکلی خاصی وجود نداشته است.

 

وی با بیان اینکه از تشکیل موسسه تاکنون ۹۰ درصد متقاصیان موفق به دریافت مدرک تحصیلی دیپلم شدند؛ خاطر نشان کرد: ترم جاری که در حال برگزاری است ۷۰ نفر در حال گذراندن دوره مهارتی می باشد که بیشتر این متقاضیان دیپلم ناقص هستند از رشته های مختلف تعدادی هم دیپلم دارند که متقاضی أخذ دیپلم دوم هستند.
انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff