مورد قطعی بیماری کرونا در بین حجاح ایرانی مشاهده نشده است/موردی برای نگرانی در مورد بیماری وبا وجود ندارد
+ پ -
مورد قطعی بیماری کرونا در بین حجاح ایرانی مشاهده نشده است/موردی برای نگرانی در مورد بیماری وبا وجود ندارد

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه تا کنون مورد قطعی بیماری کرونا در بین حجاج ایرانی دیده نشده است، گفت: موارد مشکوک هم در قرنطینه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به درخواست وزیر بهداشت عراق برای دریافت کلر از ایران اظهار کرد: چند تن کلر به این کشور داده شده تا در امور بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد.

وی ارائه کلر را برای مقابله با بیماری وبا اعلام و اضافه کرد: بقیه راه‌های مقابله با بیماری وبا توصیه و رعایت نکات بهداشتی است و زائران عتبات می‌دانند که نباید از غذاهای نامطمئن استفاده و در عین حال از آب‌های بسته‌های استفاده کنند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: فکر نمی‌کنم مشکل خاصی در مورد بیماری وبا وجود داشته باشد و شستشوی مرتب دست‌ها کمک شایان توجهی به پیشگیری از ابتلا به این بیماری می‌کند.

هاشمی با تاکید بر اینکه تا کنون موردی از ابتلا به بیماری کرونا در بین حجاج مشاهده نشده است، ادامه داد: مراقبان بهداشتی مراقبت موارد مشکوک هستند.

وی تاکید کرد: موارد مشکوک به بیماری کرونا در قرنطینه هستند و اگر این بیماری‌ها قطعی شود باید به سازمان بهداشت جهانی گزارش شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مسئولان بهداشتی عربستان از مصدومان بستری در بیمارستان‌های عربستان پرستاری و مراقبت خوبی انجام داده‌اند، در این رابطه بی کفایتی دیگر مسئولان همواره دامن مسئولان بهداشتی را می‌گیرد که در این مورد هم وزیر بهداشت عربستان درگیر شده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff