تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 541149
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
نابسامانی بازار مسکن درهرمزگان:

موج گرانی ها بر سردر بازار مسکن بندرعباس / مشکل کمبود نظارت است؟

مردم بندرعباس از افزایش بی رویه قیمت زمین و مسکن در ماه های اخیر ابزار گله مندی کردند و از مسئولان مرتبط خواستار چاره اندیشی و راهکاری مناسب برای حل این مشکل شدند.

موج گرانی ها بر سردر بازار مسکن بندرعباس / مشکل کمبود نظارت است؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ امسال باتوجه به شیوع کرونا و ضربات سنگین که به بدنه اقتصادی خانواده ها وارد شد خیلی ها برای تهیه مایحتاج روزانه خود به سختی افتادند و بی سر سامانی در بازار اجاره بها و مسکن و بر مشکلات مردم افزوده است.

حال و روز بازار مسکن در شهر بندرعباس و دیگر شهرهای استان هرمزگان خوب نیست و با رشد بی رویه قیمت ها این روزها مواجه است این در حالی است که در برخی از نقاط شهر بندرعباس هر متر خانه حدود ۱۰الی  ۲۰میلیون تومان است و خانه های حاشیه شهر هم از این گرانی در امان نمانده اند.

اوضاع بازار مسکن به شدت خراب است

مردم بندرعباس از افزایش بی رویه قیمت زمین و مسکن در ماه های اخیر ابزار گله مندی کردند و از مسئولان مرتبط خواستار چاره اندیشی و راهکاری مناسب برای حل این مشکل شدند.

بهرامی یکی از مشاورین املاک در بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به اوضاع نابسامان مسکن دراین روزها  اظهار کرد: قیمت خانه در شهر  بندرعباس هر لحظه در حال تغییر است.

وی افزود: رهن  خانه در محله پیامبر اعظم بندرعباس پارسال حدود ۴۰ میلیون تومان بود اما این روزها  حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون متغیر است.

بهرامی با بیان اینکه ثبات قیمت در بازار مسکن نیاز به یک مدیریت در سطح کلان دولتی دارد، گفت: اوضاع بازار مسکن به شدت خراب است.

قیمت زمین در مرکز شهر بندرعباس حدود ۶ تا ۱۰ میلیون تومان برآورد می شود

اخلاصی یکی دیگر از مشاورین املاک شهر بندر عباس در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: اوضاع مسکن در شهر بندرعباس خوب نیست و بالا رفتن قیمت زمین و اجاره بها مشکلات زیادی برای مردم به وجود آورده است.

وی افزود: قیمت زمین در مرکز شهر بندرعباس حدود ۶ تا ۱۰ میلیون تومان برآورد می شود که برای خرید یک خانه حداقل ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان پول نیاز است.

اخلاصی با بیان اینکه  قیمت ها لحظه‌ای دچار تغییر است گفت: هیچگونه نظارتی در بازار وجود ندارد و هرمالک هرقیمتی که بخواهد روی خانه خود می گذارد.

وی افزایش قیمت مسکن را  خانه های نوساز دانست و گفت: سازندگان خانه های نو هر قیمتی که بخواهند برروی ملک خود می گذارند و کسی هم بر آنها نظارت ندارد.

این بنگاه دار  املاک خاطرنشان کرد: ملک های نو ساز و پیش فروش باعث خراب کردن قیمت ها می شوند به عنوان مثال وقتی مالک نوساز خانه خود را متری هشت میلیون تومان قیمت می گذار خانه هایی که قدیمی تر هستند نزدیک به این عدد قیمت گذاشته می شود.

بی تدبیر دولت روحانی در حوزه مسکن

در روزهای اخیر رئیس جمهور روحانی درباره کنترل قیمت مسکن و اجاره‌بها دستور صادر کردند، اما بازار مسکن، همچنان از اجرای وی طفره می رود.

حسن روحانی روز جمعه در گفتگو با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، توجه بیشتر به ساخت و ساز در حریم و حومه کلان شهرها را مورد تاکید قرار داد

روحانی با اشاره به اینکه متاسفانه در سال‌های اخیر پیشرفت قابل انتظار در بازسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری حاصل نشده است، تصریح کرد: ضرورت دارد از زمین‌های دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و عمومی برای رونق ساخت و ساز و احیا بافت‌های فرسوده، به ویژه در مناطق مرکزی شهرها استفاده شود و همه بخش‌ها باید وزارت مسکن را در این زمینه همراهی و کمک کنند.

همانطور در سخنان اقای رئیس جمهور مشخص است عدم مدیریت مناسب بر مسکن در چندسال اخیر با عث بی ثباتی این روزها شده است

بازار مسکن با امدن تابستان تنورش بیشتر داغ می شود

جباری یکی از شهروندان بندرعباسی که  می خواهد خانه اجاره کند در گفتگو با هرمز گفت: ۵٠میلیون می خواهم بدم هرجا می روم کسی تحویلم نمی گیرد.

وی افزود: مسکن و شهرسازی صاحب زمین های استان است و این امر باعث شده که دستگاه های متولی براحتی نتوانند زمین در اختیار جوانان و مردم قراردهند .

هیچ نظارتی نیست

وی با نارحتی گفت: مالک هرقیمتی میخاد می گوید وکسی نظارت ندارد

جباری خاطرنشان کرد: بر اکثر بازار هار تا حدودی نظارت وجود دارد اما برروی مولفه مهمی مانند مسکن که بر اقتصاد کشور تاثیری دارد هیچ نظارتی نیست.

ایجاد شهرک پیامبر اعظم بزرگترین ظلمی بود که در حق مردم 

رضا حیدری زاده، رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر بندرعباس در یکصد و هشتاد و سومین جلسه شورای شهر بندرعباس اظهار کرد:  ایجاد شهرک پیامبر اعظم به دلیل عدم ایجاد زیر ساخت های اصلی بزرگترین ظلمی بود که در حق مردم استان هرمزگان اتفاق افتاده است و امروز دو تولی گری در شهر بندرعباس و شهرک پیامبر اعظم هویدا است و هنوز ساکنین این شهرک نمی دانند که مطالبات خود را از شهرداری پیگیری نمایند یا مسکن و شهرسازی که این باعث سردرگمی و نگرانی مردم شده است.

وی افزود: در زمینه تغییرات کاربری ها با یک بررسی متوجه می شویم که چرا دستگاههای دولتی نتوانستند، زمین های خود را نگهداری کنند و مجبور به تغییر کاربری شده اند در این دوره و دوره های قبل تغییر کاربری هایی داشته ایم چون دستگاههای متولی امکان خریداری یا پرداخت قیمت زمین با توجه به افزایش و قیمت بالا را نداشتند.

حیدری زاده بیان کرد: در بحث آموزش و پرورش با کمبود فضای بسیار شدید از نظر فیزیکی مواجه هستیم، همچنین بهداشت و درمان و فضای سبز نیز از نظر کمبود فضایی وضعیت خوبی ندارند.

آیا واقعا ایجاد شهرک پیامبر اعظم بندرعباس درحق مردم هرمزگان ظلم بود؟

آیا واقعا ایجادشهرک پیامبر اعظم بندرعباس درحق مردم هرمزگان ظلم است؟ یا اینکه این گفته بیشتر رنگ بوی سیاسی دارد اگرچه مسکن مهر میراث دولت نهم و دهم است و دارای مشکلاتی هم است اما با مقایسه آن با دولت اقای روحانی که در حوزه مسکن هیچ کارنامه قابل دفاعی از خود ندارد در حکم گوهر است.

جمعمیت این روزهای شهرک پیامبر اعظم بیش از ۱۰۰هزار نفراست و اگر این شهرک نبود الان پس از۷سال از ایندولت  مردم در کجا زندگی می کردند؟ البته دولت روحانی  با بیان طرح مسکن ملی هنوز یک متر مسکن تحویل مردم نداده است و فرصت آنچنانی هم برای اینکار ندارد.

ساخت یک هزار و ۲۴ واحد مسکن ملی در بندرعباس

حامد ذاکری، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان گفته به منظور ساخت این شمار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن ملی دو قطعه چهار و نیم و یک هکتاری در شهرک پیامبر اعظم (ص) بندرعباس جانمایی شده و مراحل اجرایی آغاز شده است.

وی افزود: تاکنون برای ساخت ۵۵۳ واحد مسکونی در این سایت ها تشکیل پرونده شده و مابقی ظرفیت در مراحل بعدی ثبت نام مسکن ملی واگذار می‌شود.

ذاکری خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان کارگزار اصلی برای ساخت مسکن ملی در بندرعباس تعیین شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان بیان داشت: تمام الزامات شهرسازی مانند پارکینگ، فضای سبز و امکانات تفریحی و تجاری در ساخت مسکن ملی در نظر گرفته شده است.

اگر چه هدف طرح مسکن ملی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی  در کشورتا پایان سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفته است وهدف از اجرای این طرح خانه‌دار کردن بخشی از جامعه است که واحد مسکونی ملکی در اختیار ندارند.

وگفته شده به متقاضیان صد میلیون تومان وام با بهره ۱۸ درصد پرداخت می‌شود و آورده اولیه هر فرد باید سی میلیون تومان باشد که این عدد شاید به جوان زیاد باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=541149
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

9,717 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی