«تابش» بر مدار اقتصادی روستا

انجام کارهایی که شاید دولتمردان آن را مشکل و نشدنی می‌دانند این گروه‌های جهادی هستند که با توکل به معبود در آن عرصه پای می‌گذارند و نشدنی‌ها را شدنی می‌کنند؛ نمونه بارز آن را می‌توان در گروه جهادی شهید تابش جزیره کیش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛در دنیای پر از هیاهوی امروزی در میان شهرها و روستاها افرادی هستند که دغدغه‌ای به بزرگی دریای بیکران دارند؛ دغدغه‌ای از جنس کمک به هم‌نوعان، دغدغه‌ای تا گره‌ای را باز کنند؛ برایشان جغرافیای هدف مهم نبوده و هر کجای این مرزو‌بوم به کمکشان نیاز باشد با دل و جان حرکت می‌کنند و خودشان را برای گره‌گشایی می‌رسانند؛ آری منظورم گروه‌های جهادی است که این چند سال خوش درخشیده‌اند و خوب در دل مردم جای گرفته‌اند.

گروه‌های جهادی در حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله کولاک کرده‌اند وبه جرئت می‌توان گفت این بسیجیان آتش به اختیار هستند که در حوادث برای یاری رساندن در صف اول قرار می‌گیرند؛ در اغتشاشات نیز بر همگان هویدا شد که چگونه گروه‌های جهادی در مقابل فتنه گران سینه سپر کردن تا آسیبی به مال و جان مردم وارد نشود.

انجام کارهایی که شاید دولتمردان آن را مشکل و نشدنی می‌دانند این گروه‌های جهادی هستند که با توکل به معبود در آن عرصه پای می‌گذارند و نشدنی‌ها را شدنی می‌کنند؛ نمونه بارز آن را می‌توان در گروه جهادی شهید تابش جزیره کیش یافت که اعضای جوان این گروه جهادی چگونه از میان کوه‌ها و جاده‌های صعب‌العبور آب و آبادانی را به روستاهای بشاگرد آورده‌اند؛ گروه جهادی که به گفته مسئول آن مکان برایشان مهم نبوده و هر کجای کشور به حضورشان نیاز باشد از جزیره مرجانی کیش به آنجا می‌روند.

محمد‌رضا امیری، مسئول گروه‌جهادی شهید تابش جزیره کیش با اشاره به تاسیس این گروه در سال ۱۴۰۰ اظهار‌کرد: از هنگام راه‌اندازی این گروه جهادی تاکنون فعالیت‌های فراوانی توسط جوانان برای بازگشایی گره مشکلات صورت گرفته‌است.

روز به روز افراد مانند قطره به جمع دریادلان گروه جهادی شهید تابش می‌پیوندند

آقای امیری ساخت و راه‌اندازی آبدارخانه بزرگترین مسجد و هئیت جزیره کیش توسط جوانان گروه جهادی شهید تابش عنوان‌کرد و گفت: ساخت و تعمیر منازل مسکونی نیازمندان جزیره کیش باعث جذب هر چه بیشتر افراد به گروه جهادی ما می‌شد و افراد مانند قطره به جمع دریادلان گروه جهادی شهید تابش پیوستند و این باعث شد که گروه ما تخصصی‌تر به مسائل مختلف ورود پیدا کند.

وقتی گروه های جهادی چرخ اقتصاد روستاها را می چرخانند

وی ادامه داد: گروه جهادی ما جغرافیای کمک رسانی را نمی‌شناسد و در هر نقطه ای از کشور و استان که نیاز به حضور گروه جهادی ما باشد آتش به اختیار حضور می‌یابند تا امکانات اولیه زندگی را برایشان فراهم‌سازیم؛ آخرین پروژه ما آبرسانی به یکی از روستاهای صعب‌العبور شهرستان بشاگرد بود که به طول ۶ کیلومتر لوله‌ها را از میان کوه‌ها و جاده‌های صعب العبور برای آبرسانی به همراه گروه‌جهادی شهید عیدزاده انجام دادیم و سبب بازگشت افرادی که مهاجرت کرده بودند به روستا شدیم و چرخ اقتصاد با راه اندازی مراکز دامداری و کشاورزی و….به چرخش در آمد.

با همدلی که در میان جهادگران وجود دارد هیچ کار نشدی وجود ندارد

مسئول گروه جهادی شهید تابش می‌گوید: انجام کارهای جهادی همراه با سختی‌هایی صورت می‌گیرد؛ اما توکل بچه‌های جهادی بسیار بالاست و با مشورت با افراد متخصص و با تجربه کارها سهولت پیدا می‌کند.

این جوان جهادگر به هم سن و سال های خود توصیه‌کرد: هیچ‌گاه خود را دست کم نگیرید و با همدلی که در میان جهادگران وجود دارد هیچ کار نشدی وجود ندارد.

انتهای‌پیام/