موج اسلام هراسی در راستای منافع غرب است/ دشمن اسلام درصدد اختلاف افکنی بین مسلمانان هستند
+ پ -
موج اسلام هراسی در راستای منافع غرب است/ دشمن اسلام درصدد اختلاف افکنی بین مسلمانان هستند

استاد عرصه بین الملل حوزه علمیه قم یادآور شد: امروز غرب از گسترش اسلام بعلت در خطر بودن منافعش سعی دارد با اسلام هراسی و نسبت های ناروا به مسلمانان چهره اسلام را در افکار عمومی دنیا بد جلوه دهد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی،همایش فعالان عرصه فرهنگی شهرستان سیریک با حضور مبلغ عرصه بین المللی و استاد و مدرس برجسته حوزه علمیه قم در مسجد امام حسین شهر بندر کوهستک برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طباطبایی، استاد و مدرس عرصه بین المللی حوزه علمیه قم گفت: خانواده اولین مدرسه و مکتب فرهنگی است که باید با نوآوری و حاذبه های علمی و تربیتی علاوه بر پاسخگوی به شبهات جوانان و نوجوانان به جنبه های مادی و معنوی برای پرورش روح مدنظر قرار دهند.
طباطبایی  افزود: اختلاف از بدو تولد همراه انسان بوده و هست و خداوند نیز همه انسان ها را مختلف آفریده، اختلاف باید موجب تکامل و پیشرفت آن محیط و جامعه باشد اختلاف باید جنبه سازنده و خارخ از کینه و عداوت باشد .
وی یکی از معضلات فعلی جهان اسلام را اختلاف سطحی نگری افراد خواص کشورهای مسلمان در نو نگاه و نگرش به اسلام دانست که دشمنان اسلام با ترفند و زیرکی از اختلاف سیلقه ای امت اسلامی بیشتری استفاده و بهره برداری برای دست یابی به اهداف و عدم انسجام و وحدت امت اسلامی می برند.
طباطبایی تصریح کرد: نقش خانواده برای تربیت فرزندان نباید کاملا آزاد و نه بصورت پادگانی مدیریت شود بلکه باید جامع و تلفیقی از آنها باشد زیرا آموزش و تربیت به روش فرمالیده و بدون در نظر گرفتن خواسته ها و نیازها امکان پذیر نخواهد شد.
وی با بیان اینکه ما مسلمانان باید به حفظ مشترکات بپردازیم و آنها را برجسته کنیم و از اختلافات در راستای تحکیم وحدت و تکامل خود و جامعه خود استفاده نمائیم و اجازه ورود و نفوذ دشمنان در اختلافات داخلی خودمان ندهیم تا میان ما مسلمانان دو دستگی و کینه ایجاد نمایند.
استاد عرصه بین الملل حوزه علمیه قم یادآور شد: امروز غرب از گسترش اسلام بعلت در خطر بودن منافعش سعی دارد با اسلام هراسی و نسبت های ناروا به مسلمانان چهره اسلام را در افکار عمومی دنیا بد جلوه دهد ولی الحمدالله به لطف خدا این مسئله نه تنها به ضرر اسلام بلکه روز به روز در دنیا به تعداد مسلمانان افزوده می شود.
وی ادامه داد: دشمن می خواهند نه فقط میان شیعه و سنی بلکه بین دو برادر اختلاف ایجاد کند امروز به یومن بیداری اسلامی همه ملت های آزاده دنیا علی رغم همه تبلیغ های بد بر علیه اسلام و محدودیت های دولت های غربی و امریکایی برای مسلمانان روز به روز بر گرایش اسلام در اروپا و امریکا بیشتر می شود.
این استاد حوزه  با بیان اینکه در اروپا آزادی رذائل است نه آزادی بیان و دموکراسی اظهار داشت: خیلی ها بر این باورند که اروپا یعنی همه خوشبختی در صورتی که اصلا این چنین نیست و همه تبلیغات رسانه ای است و در اروپا و امریکا جز آزادی برهنگی در بسیاری از موارد برای حتی شهروندان خودشان محدودیت هایی بسیاری وجود دارد.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff