جولان جوندگان موذی در بندرعباس
+ پ -
جولان جوندگان موذی در بندرعباس

این روزها تعداد موش های غول پیکر که آدم گاهی آنها را با گربه اشتباه می گیرد، در بندرعباس کم نیست و حتما یک بار هم که شده، با پرش های ناگهانی شان غافلگیر شده اید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بندرعباس یکی از استان های جنوب ایران است، ساحل زیبا، جاذبه های گردشگری وآب و هوای آن موجب شده مردم و توریست های زیادی به این شهرستان سفر کنند و برگی ازدفترچه خاطرات خود را با  زیبایی های یاد ماندنی بندرعباس پر کنند.

 

در مکان های تفریحی بندرعباس مانند پارک غدیر، سنگ های لب ساحل، و دیگر مکان های گردشگری این شهرستان که در فضای باز است موجودات موذی جولان می کنند و این موضوع مربوط به امروز نیست! چندین سال است که موجودات موذی گریبان گیر مکان های تفریحی هرمزگان شده به طوری که دیگر برای مردم عادی است و  این معضل مشکلاتی هم ایجاد می کند که آن را در ابعاد مختلف بررسی می کنیم.

 

مشکلات ناشی از حشرات ، جوندگان و موجودات موذی
از مشکلات دیگری که متعاقب بحرانها ایجاد شده و سلامت آسیب دیدگان را به خطر می اندازد رشد و تکثیر عوامل میکروبی بیماریزا و نیز تکثیر حشرات جوندگان به ویژه موش را می توان نام برد.

 

 

این روزها تعداد موش های غول پیکر که آدم گاهی آنها را با گربه اشتباه می گیرد، در بندرعباس کم نیست و حتما یک بار هم که شده، با پرش های ناگهانی شان غافلگیر شده اید و همچنین موشها علاوه بر خسارات اقتصادی که بر منابع غذایی وارد می کنند مخاطرات بهداشتی ایجاد کرده و موجب بروز بیماری می گردند.

 

به نظر می رسد روش های به کار گرفته شده برای ریشه کن کردن آنها خیلی هم موثر نبوده و روز به روز چاق و چله تر می شوند و موش ها را معمولا در جوی ها می توان دید، گاهی هم در پارک ها می دوند و کثیفی و بدبویی شان، قابل توصیف نیست.

 

چند روز پیش یکی از آنها را دیدم که روی نیمکت پارک پرید و چند دقیقه ای آنجا ماند و بعد با دیدن عابران فرار کرد گه جا دارد مسئولین در این خصوص چاره ای بیاندیشند.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff