موافقت اسرائیل با رفع حصر کامل غزه در ازای آتش‌بس 7 تا 10 ساله
+ پ -
موافقت اسرائیل با رفع حصر کامل غزه در ازای آتش‌بس ۷ تا ۱۰ ساله

منابع فلسطینی گزارش دادند، رژیم صهیونیستی با رفع حصر کامل نوار غزه و ایجاد گذرگاه دریایی میان این باریکه و قبرس در ازای آتش‌بس بلندمدتی که بین ۷ تا ۱۰ سال به طول بیانجامد، موافقت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، روزنامه «الحیات» چاپ لندن به نقل از «منابع فلسطینی» گزارش داد اسرائیل با رفع حصر کامل نوار غزه و ایجاد گذرگاه دریایی میان این باریکه و قبرس در ازای آتش‌بس بلندمدتی که بین ۷ تا ۱۰ سال به طول بیانجامد، موافقت کرده است.

این روزنامه در گزارش خود به نقل از منابع فلسطینی آورده است، این توافق از طریق مذاکرات غیرمستقیمی حاصل شده که «تونی بلر» نماینده کمیته چهارجانبه و نخست وزیر اسبق انگلیس هدایت آن را برعهده داشته است.

بر اساس این گزارش، اسرائیل همچنان احداث فرودگاه در غزه را رد می‌کند و حتی پیشنهاد قطر برای حمایت مالی از ساخت فرودگاه جدید در اراضی اشغالی در ازای بازگشایی فرودگاه بین‌المللی در غزه را رد کرده و می‌گوید که طرفین از توافق همه‌جانبه هنوز خیلی دور هستند و تبادل اسرا باید مشمول این توافق باشد.

به نوشته «الحیات»، مقامات حماس و منابع امنیتی اسرائیل، گزارش‌های مربوط به برگزاری مذاکرات غیرمستقیم میان اسرائیل و حماس از طریق میانجی‌های اروپایی بعد از جنگ تابستان گذشته را تایید کرده‌اند.

در این گزارش آمده، حماس مصرانه خواستار احداث بندر و فرودگاه در غزه و همین طور آزادی تعدادی از اسرای فلسطینی شده است که به اتهام کشته شدن سه نوجوان اسرائیلی در سال ۲۰۱۴ بازداشت شده‌اند.

با این حال، «شیخ حسن یوسف» یکی از رهبران بانفوذ حماس در رام‌الله امروز (پنج‌شنبه) گفت، هیچ اطلاعاتی درباره این توافق جدید ندارد. وی در این باره افزود: «امروز درباره این موضوع شنیدم اما نه می‌توانم آن را تایید کنم و نه تکذیب».

با این حال، الحیات گزارش داد، تونی بلر جزئیات را در نشستی که سه‌شنبه در دوحه قطر برگزار شد، با «خالد مشعل» رهبر شاخه سیاسی حماس نهایی کرده است.

دفتر تونی بلر از اظهارنظر درباره گزارش روزنامه الحیات خودداری کرده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff