مه غلیظ جایگزین باران / رحمتی که با گذشت 100 روز خبری از آن نیست+تصاویر
+ پ -
مه غلیظ جایگزین باران / رحمتی که با گذشت ۱۰۰ روز خبری از آن نیست+تصاویر

چند روزی است که شدت مه در شهرستان سیریک بسیار زیاد شده و شعاع دید را در سطح خیابان ها ، روستاها و شهرها به کمتر از ۱۰ متر رسیده است و در این روز ها که همه جای کشور برف و باران می بارد شهرستان سیریک پذیرای بارش شدید نم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، ریزش نم در شهرستان سیریک هر روز مقارن ساعت ۶ بعد از ظهر شروع می شود و تا ساعت ۹ صبح روز بعد ادامه دارد که بارش این نم به اینصورت طبق بررسی های صورت گرفته بی سابقه است.

ریزش نم علی رغم اینکه در بسیاری از نقاط شهرستان سیریک باعث قطعی طولانی مدت برق شده و ارتباط تلفنی و اینترنتی را دچار اختلال کرده و تردد  وسایل نقلیه را با مشکل مواجه کرده باز ریزش این نم ها باعث خوشحالی دامداران، کشاورزان و صیادان شده است.

مردم شهرستان سیریک این روزها که همه جای سرزمین ایران شاهد نزول برکات آسمانی است و به شدت از عدم بارش باران این رحمت الهی تا کنون محروم هستند و با خواندن دعای باران ، اهدای نذر و بخشش مال در راه خدا و کمک به فقراء و ایتام را بیشتر از گذشته در دستور قرار خود گذاشته اند تا شاید رحمت و برکت الهی شامل حال این مرز و دیار گردد.

رطوبت به بخار آب موجود در هوا گفته می شود بخار آب کاملا شفاف است و نمی توان با چشم آن را دید ولی اثر رطوبت زیاد به صورت قطره های آب روی اجسام می نشیند و قابل مشاهده است.

هوا هم می تواند مقدار زیادی بخار آب را در خود نگه دارد و هم می تواند آن را به صورت ابر و یا مه درآورد هرچقدر هوا گرم تر باشد مقدار رطوبت هوا نیز بیشتر می شود.

رطوبت هوا باعث بالا و پایین رفتن مقدار مایعات بدن انسان می شود و هنگامی که رطوبت هوا زیاد می شود شاید برخی افراد دچار سر درد و حتی درد مفاصل شوند برای اینکه مفاصل دارای گیرنده هایی می باشند که نسبت به تغییرات رطوبت و درد حساس هستند.

بین رطوبت هوا و کم آبی بدن ارتباط مستقیمی وجود دارد یعنی هر چقدر رطوبت هوا بیشتر شود کم آبی بدن نیز بیشتر می گردد.

راهکارهای مقابله با رطوبت شدید هوا  می توان با نوشیدن مقدار زیادی آب،خنک کردن بدن،آرامش،حفظ رطوبت کافی در خانه،دوری از هوای گرم، گرفتن دوش با آب گرم ،استفاده از  غذاهای حاوی کلسیم،پتاسیم و منیزیوم است که از میوه ها موز منبع خوبی از پتاسیم است و ماسارژ نیز باعث سهولت جریان خون می شود و گرفتگی عضلات و درد را کاهش می دهد.

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff