مهم ترین وظیفه مردم در راه پاسداری از خون شهدا حضور پرشور در انتخابات است
+ پ -
مهم ترین وظیفه مردم در راه پاسداری از خون شهدا حضور پرشور در انتخابات است

اولین و مهم ترین وظیفه مردم در راه پاسداری از خون شهدا و انقلاب اسلامی، حضور در صحنه و مشارکت جدی و پرشور در انتخابات است ،به همان صورت که در شرایط بحرانی جنگ و موشک باران، در انتخابات و تظاهرات های میلیونی شرکت کردند و توطئه دشمن را خنثی کردند در این دوره نیز باید با حضور حداکثری در انتخابات حضور گسترده خود را حفظ کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛ هر انقلاب کامل سه رکن اساسی دارد که عبارتند از: ۱- برخورداری از یک ایدئولوژی و مکتب پویا و انقلابی ، ۲- مشارکت گسترده، فعالانه و ایثارگرانه مردم از همه طبقات،  ۳- رهبری مورد قبول عموم مردم با ویژگی های شخصی همچون نبوغ، اقتدار، صلابت و جسارت در تصمیم گیری.

 

در انقلاب اسلامی ایران، مشارکت و حضور گسترده مردم از عوامل اصلی و مهم پیروزی بوده است، اکثر انقلاب های تاریخ معاصر علی رغم نقش مردم در انقلاب، بعد از پیروزی آن از حضور مردم خالی شد، اما در ایران مردم از این احساس برخوردارند که انقلاب متعلق به خودشان است و همواره در صحنه حضور داشته اند.

 
در صورت ایجاد خلل در هر یک از سه رکن مکتب، رهبری و مردم، انقلاب دچار انحراف و آسیب جدی خواهد شد، بنابراین اولین و مهم ترین وظیفه مردم در راه پاسداری از خون شهدا و انقلاب اسلامی، حضور در صحنه و مشارکت جدی و پرشور در انتخابات است ، به همان صورت که در شرایط بحرانی جنگ و موشک باران، در انتخابات و تظاهرات های میلیونی شرکت کردند و توطئه دشمن را خنثی کردند در این دوره نیز باید با حضور حداکثری در انتخابات حضور گسترده خود را حفظ کنند.

 

مهم ترین وظیفه همه مردم مشارکت در انتخابات است و همه در پیشگاه الهی مسئول هستن، البته تحقیق و مشورت راهکار بسیار مهمی برای تاثیر گذارتر شدن حضور مردم در صحنه انتخابات است.

 

حضرت علی ـ علیه السّلام ـ می فرمایند، «من شاور ذوی الالباب، دلّ علی الصّواب»هر کس با صاحبان عقل و اندیشه مشورت کند، به راه راست هدایت می شود.

 

از آنجایی که انتخاب یک فرد، سپردن مسئولیت مهمی از مملکت به دست اوست که اگر ناباب از کار درآید، صدمه به اسلام می زند، جمهوری اسلامی را از بین می برد، و این مسئله برای اسلام و مسلمین حیاتی است.

 

علاوه بر وظایف فردی مشارکت و تحقیق و تفحص در باره کاندیدای اصلح ، مسئولیت اجتماعی دیگری هم بر عهده مردم می باشد و آن تشویق دیگران به شرکت در انتخابات و معرفی فرد اصلح می باشد.

 

اکنون که دشمن خواهان کاهش حضور مردم در انتخابات و ایجاد تنش داخلی است، عقل حکم می کند ما در نقطه مقابل آن حرکت کنیم و با همبستگی ملی و مشارکت حداکثری، انتخاب اصلح، تشویق دیگران به مشارکت در انتخابات هم توطئه دشمن را خنثی کنیم و هم گام بلندی برای رسیدن به آرمان های اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی، عدالت اجتماعی و سیاست خارجی برداریم.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff