مهم ترین دلیل رکود در بازار مسکن رودان نبود شغل و درآمد مناسب است/ جوانان رودانی بدلیل نداشتن شغل به شهرهای دیگر مهاجرت می کنند
+ پ -
مهم ترین دلیل رکود در بازار مسکن رودان نبود شغل و درآمد مناسب است/ جوانان رودانی بدلیل نداشتن شغل به شهرهای دیگر مهاجرت می کنند

جوانان رودانی افراد زیادی بدلیل نداشتن شغل و درآمد خوب در رودان، به شهر بندرعباس که یک شهر تجاری و صنعتی است مهاجرت کردند، و در نتیجه همان جا خانه مسکونی خرید و یا اجاره کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛ بازار مسکن در شهرستان رودان دچار رکود شده است و خرید و فروش چندانی در این بازار انجام نمی گیرد. به گفته مشاورین بازار مسکن، عدم رونق در بازارهای دیگر، رکود بازار مسکن را افزایش داده است.

 

قشر زیادی از جامعه در بازار کنونی مسکن، توانایی خرید ندارد و به همین جهت، واحدها که متراژ کمتری دارند مورد استقبال این بخش قرار می گیرد که برخی از مالکان هم از این موضوع سوء استفاده می کنند.

 

مشاوران بازار غیررسمی وام مسکن، وضعیت تقاضا در بازار وام را در بی رونقی کامل توصیف می‌کنند و افزایش قیمت مسکن را عامل بروز چنین وضعیتی عنوان می‌کنند و معتقدند: این روزها در بازار وام، حجم تقاضا برای به شدت کاهش پیدا کرده است و در نتیجه این افراد از ورود به بازار به طور کلی منصرف شده‌اند.

 

یکی از اعضای شورای قیمت گذاری مسکن در شهرستان رودان در گفتگو با خبرنگار رودان نیوز، گفت:  چندین سال است که بازار مسکن در رودان، رونق چندانی ندارد و زمانی بود که زمین و مسکن بعنوان یک کالای تجاری محسوب، و خرید و فروش می شد، اما در این چندسال از رونق افتاده است.

 

وی بیکاری و نبود شغل در شهرستان رودان را دلیل اصلی رکود در بازار مسکن رودان دانست و اظهار کرد: افراد زیادی بدلیل نداشتن شغل و درآمد خوب در رودان، به شهر بندرعباس که یک شهر تجاری و صنعتی است مهاجرت کردند، و در نتیجه همان جا خانه مسکونی خرید و یا اجاره کنند.

 

وی که خود چندسال متوالی است که در شهر رودان مشاور املاک دارد، یکی دیگر از دلایل عدم رونق در بازار مسکن را خسارت در بخش کشاورزی به کشاورزان رودانی عنوان کرد و افزود:اقتصاد مردم این شهر به بخش کشاورزی وابسته است و چندین سال است که درختان لیموترش رودان به بیماری جاروک جادوگر مبتلا شده است و از بین رفته اند و خسارات زیادی به باغداران وارد شده است و در نتیجه بازار مسکن در رودان هم متأثر از این قضیه است.

 

عضو شورای قیمت گذاری مسکن در رودان ادامه داد: در حال حاضر گران بودن مصالح ساختمانی باعث شده که سرمایه گذاران نتوانند در حوزه مسکن ساخت و ساز کنند و به فروش و یا اجاره دهند و دراین خصوص دولت باید اول شغل و درآمد برای افراد ایجاد کند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: کسانی هستند  بدلیل نداشتن درآمد و شغل مناسب، توانایی حتی اجاره خانه خود راندارند بپردازند چه برسد که خانه  برای خود بسازند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff