مهم ترین آرمان جامعه اتحاد و انسجام است
+ پ -
مهم ترین آرمان جامعه اتحاد و انسجام است

آیت الله رئوفی اظهار کرد:از مهمترین آرمانهای جامعه ، اتحاد و انسجام بخشیدن به فعالیت‌های طلاب از شرق تا غرب استان است ، چرا که طلاب و فضلای استان پشتوانه اصلی این تشکل طلبگی اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، اعضای شورای مرکزی جامعه روحانیون هرمزگان و نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم با حضور در منزل  آیت الله رئوفی در قم با وی دیدار کردند.

رئوفی گفت: مطابق روایات هرچه برای شخص ، رفعت و مقام برسد حاجت ها و نیازهای بیشتری از جانب دیگران به او خواهد رسید

وی افزود: بنابراین شما عزیزان اولا با همه سلایق بسازید و اگر تحمل ندارید ،مسئولیت خود را رها کنید، و ثانیا، با اخلاقتان و مدارا کردنتان، مردم را جذب کنید و آستانه تحمل خود را بالا ببرید.

رئوفی  با اشاره به مانداگار نبودن پست و مقام ها عنوان کرد: در نگاه امیر مومنان«ع»، ریاست به اندازه کفش کهنه ای ارزش نداشت ولی اگر برای نجات مظلوم و رفع گرفتاری محرومی باشد ارزشمند میگردد.

عالم فرزانه  ضمن تأکید بر اینکه بالاترین اعمال بعد از ایمان به خدا، توجه به مرگ و قیامت است، بیان کرد : باید مراقب اعمالمان باشیم، ما گاهی در ایام عمرمان بر اثر تندروی های برخی عقب افتاده ایم و باید از عقل جمعی استفاده کنیم نه از افراد افراطی.

رئوفی با اشاره به روضه سیدالشهدا و عرض توسل به امام حسین«ع» خاطر نشان کرد: ما  اول باید کربلایی بشویم تا به جایی برسیم، زیرا که سیداشهدا همه چیز خود را در راه خدا برای احیای اسلام ناب فدا کرد.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین میرزایی دبیر جامعه روحانیون هرمزگان ضمن ارائه گزارش روند انتخابات دومین دوره شورای مرکزی جامعه روحانیون و فضلای استان، گفت : از مهمترین آرمانهای جامعه ، اتحاد و انسجام بخشیدن به فعالیت‌های طلاب از شرق تا غرب استان است ، چرا که طلاب و فضلای استان پشتوانه اصلی این تشکل طلبگی اند.

دبیر شورای مرکزی مجمع روحانیون هرمزگان در ادامه افزود : اعضای شورای مرکزی جامعه نیز با دیدار علمای اعلام استان از نصایح آنها استفاده می کنند و آنها را سرلوحه کار خود قرار میدهند.

در این دیدار همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین حاجبی نماینده طلاب استان در قم و سخنگوی جامعه طلاب با بیان اینکه تعدادی از فضلای استان آمادگی حضور در استان را دارند، اظهار کرد : طلاب استان با توانمندی های علمی خود برای نقش آفرینی در مسئولیت های مختلف حوزوی و اجرایی و فرهنگی آمادگی دارند و نیازمند حمایت های بزرگان حوزوی استان هستند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff