تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 484777
تاریخ انتشار:جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

مهمترین پدیده تاریخ اسلام واقعه عاشورا است/ سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم آب و نان نمی شود

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه با اشاره به اینکه امروز تمام ادیان و همچنین شیعه و اهل سنت مدیون امام حسین(ع) هستند، اظهارکردند: سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم اب و نان نمی شود از غرب دل بکنید و آستین همت را با توجه به اولویت های کشور و توجه به درون بالا بزنید.

مهمترین پدیده تاریخ اسلام واقعه عاشورا است/ سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم آب و نان نمی شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه با اشاره به اینکه امروز تمام ادیان، و همچنین شیعه و اهل سنت مدیون امام حسین(ع) هستند، اظهارکردند: سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم اب و نان نمی شود از غرب دل بکنید و آستین همت را با توجه به اولویت های کشور و توجه به درون بالا بزنید.

مهمترین پدیده تاریخ اسلام واقعه عاشورا است

آیت الله نعیم آبادی، خطیب نماز جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی_سیاسی این هفته بندرعباس با بیان اینکه علمای دین مسئول ترویج و تعبین مبانی دینی هستند، اظهار کرد: ارتباط علمای دین با مردم جامعه ارتباط پاسخ و پرسشگر است که غفلت از این موضوع جامعه را به خطر می اندازد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به اینکه مهمترین پدیده تاریخ اسلام عاشورا است، عنوان کرد: عاشورا در ابعاد مختلف از جمله فضایل سالار شهیدان، جایگاه عزاداری، توسل به امام بزرگوار و همراهانش و درس هایی که از اصحاب امام حسین(ع) می توان گرفت باید بررسی کرد.

نعیم آبادی تصریح کرد: یاران امام حسین(ع) در روز عاشورا هر یک به تنهایی درس های بزرگی به ما داده اند.

وی با تاکید بر اینکه حادثه عاشورا تمام نشدنی و در حال تکرار است، افزود: شناخت عاشورا و عواملش شناخت جامعه امروز نیز است.

خطیب جمعه بندرعباس بیان کرد: رشوه جامعه را از بین می برد و ۳۸ هزار عدد سکه و ۲۷ تن کاغذ احتکار شده همه نتیجه رشوه است.

نعیم آبادی ادامه داد: رشوه های بزرگ خطاهای بزرگ به دنبال دارد و هرچه بدبختی به وجود می آید از ناحیه رشوه است و نفرین بر رشوه دهنده و رشوه گیرنده.
وی با اشاره به روز شیر خوارگان حسینی گفت: در تاریخ عاشورا پنج کودک شهید وجود دارد که سیدالشهدا کودکان عاشورا حضرت علی اصغر(ع) است.

امام جمعه بندرعباس خاطر نشان کرد: برای امنیت این انقلاب خون بسیاری از شهدا ریخته شده ولی متاسفانه برخی همچنان از گرانی مرغ و تخم مرغ می نالند.

مسئولان گرفتار حاشیه ها نشوند/ کیش می تواند به اقتصاد کشور کمک کند

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی با تاکید براینکه کیش دو وظیفه بسیار مهم دارد اظهار کرد: در اوضاع اقتصادی خاصی قرار گرفته ایم و در جنگ و هجمه های اقتصادی عظیمی که دشمن به ایران اسلامی وارد کرده کیش می تواند علاوه بر رونق اقتصادی خود به کمک اقتصاد کشور بشتابد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان کیش دو وظیفه مهم منطقه ای و ملی دارند افزود: در این اوضاع تحریم باید به کمک اقتصاد کشور بشتابیم که قطعا در این مسیر مناطق آزاد به ویژه کیش می تواند گام های بلندی بردارد.

خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه برای پایداری اقتصادی جزیره کیش باید برنامه ریزی دقیق صورت پذیرد افزود: تیم اقتصادی جزیره کیش باید پای کار شده و برنامه ریزی و مهندسی دقیق متناسب با اقتصاد جزیره داشته باشد.

وی با اشاره به ارائه گزارشاتی از سوی مسئولان سازمان در خصوص وضعیت اقتصادی جزیره تاکید کرد: نگذاریم خدای ناکرده چراغی از چراغ های بازار خاموش شود مسئولان باید به فرموده رهبرمعظم انقلاب ۲۴ ساعته کار کنند و این منطقه محدود اقتصادی را حفظ کنند زیرا هر چراغ که از بازار خاموش شود و مغازه ای تعطیل شود یک ضربه اقتصادی بزرگ به جزیره است.

امام جمعه کیش با بیان اینکه مسئولان با تسهیل قوانین و برنامه ریزی صحیح فرصت های اقتصادی را برای فعالان این حوزه فراهم کنند تصریح کرد: مراقب باشید واردد حاشیه ها نشوید.

وی افزود: حاشیه سازی و درگیر حاشیه شدن و فکر غیر اقتصادی کردن برای هر منطقه و کیش یک کار غیر عقلانی است و ما نباید خود را درگیر حواشی کنیم.

حجت الاسلام حسن زاده تاکید کرد: باید متحد و پشت سرهم یک حرکت دقیق قرای شکوفایی اقتصاد کیش و کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی هیئت های مذهبی باید براساس شاخصه ای ویژه ای چون تقویت محبت به اهل بیت بین جوانان صورت پذیرد به هیئت های مذهبی توصیه کرد: هر هیئتی که بتواند محبت اهل بیت را در میان جوانان تقویت کند هیئت موفق تری است که باید این نکته مورد توجه ارزیابان قرار گیرد.

امام جمعه کیش تقویت معرفت و شناخت نسبت به واقعه عاشورا و حماسه حسینی در میان جوانان را دیگر شاخصه مهم هیئت های مذهبی برشمرد و افزود: هیئت های مذهبی باید موجب تقویت باورهای دینی، افزایش معرفت و ایمان به خدا و دین در میان مردم به ویژه جوانان شوند.

وی پرهیز از سکولار بودن را به فرموده رهبر معظم انقلاب از دیگر مواردی عنوان کرد که باید در هیئت های مذهبی به آن توجه شود و افزود: مگر می شود انسان به امام حسین(ع) علاقمند باشد و به اسلام سیاسی، اسلام جهاد، اسلام ایثار بی تفاوت باشد.

خطیب جمعه کیش تصریح کرد: سعی کنیم خطر و آفتی که برخی هیئت ها را تهدید می کند دامنگیر هیئت های ما نشود زیرا امام حسین (ع) و دبن عین سیاست هستند.

وی با تقدیر از برگزار کنندگان همایش شیرخوارگان حسینی تا این سنت ها ثواب آن به برپا کنندگان آن خواهد رسید.

امام جمعه کیش ضمن تقدیر از ستاد نماز جمعه کیش و برگزار کنندگان نماز درایام حج تمتع با بیان اینکه نایب الزیاره تمام مردم کیش در حج بودم بر برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در ایام محرم تاکید و خاطر نشان کرد: مراسم و مجالس حسینی باید باشکوهتر از قبل برگزار و اقامه شود و باید وسیله ای برای ایجاد ارتباط هر چه محکمتر میان ما، امام حسین(ع)، اسلام و قرآن باشد.

سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم آب و نان نمی شود

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه، با اشاره به اینکه امروز تمام ادیان، و همچنین شیعه و اهل سنت مدیون امام حسین(ع) هستند، اظهار کرد: چون امام حسین (ع) نفرمود اگر من با یزید بیعت کنم غدیر یا ولایت از بین می رود بلکه فرمود فاتحه اسلام خوانده می شود و نماز و روزه و توحید از بین می رود و لذا ماه محرم را همه مسلمانان عزاداری می کنند و به قیام عاشورا احترام می گذارند.

میرزایی، با توجه به برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل امسال، گفت:آمریکا ریاست دوره ای این مجمع و مدت یک ماهه شورای امنیت را بر عهده دارد لذا بنا دارد از این فرصت فشار جدیدی را در مجمع عمومی بر ایران وارد کنند.

وی ادامه داد: فرصت مناسبی است که رئیس محترم جمهور کشورمان با اعتراض رسمی و آشکار به ریاست ترامپ بر شورای امنیت از شرکت در مجمع عمومی سالانه این سازمان خودداری کند.

امام جمعه پارسیان، با بیان اینکه با شرکت نکردن در مجمع عمومی حداقل به بخشی از اهانت های آمریکا علیه ایران و مردم آن پاسخ داده شود، تصریح کرد: متاسفانه برخلاف ما که بسیاری از فرصت های طلایی را از دست می دهیم آمریکا بنا دارد از این فرصت هم علیه ایران استفاده کند و مجددا بر ایران فشار وارد کند لذا شرکت نکردن آقای روحانی پاسخ دندان شکن به اهانت های بی وقفه ترامپ به نظام جمهوری اسلامی است.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تلاش شبانه روزی مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی گفت: متاسفانه برخی با طرح مباحث انحرافی اولویت های کشور را به حاشیه می برند.

وی، طرح لایه حق تحصیل و یا بنر حاوی اهانت به سبک زندگی اسلامی به خصوص حجاب در حالی که مردم درگیر اجاره بهای منزل و تهیه کردن مایحتاج زندگی آن هم به سختی هستند و یا نطق های انتحاری برخی نمایندگان مجلس که به دنبال رفت حصر فتنه گران هستند را حاشیه سازی خواند و تاکید کرد: همه باید توجه کنند که در شرایط فعلی اقتصاد و معیشت برای مردم اولویت اصلی است و طرح این گونه مسائل جای پرسش مهم نظارت مسئولان و برنامه ریزی برای مهار افسار گسیختگی تورم را نمی گیرد و در ذهن مردم می ماند.

حجت الاسلام میرزایی با تاکید بر اینکه سرگرم شدن به بازی های سیاسی برای مردم اب و نان نمی شود، عنوان کرد: از غرب دل بکنید و آستین همت را با توجه به اولویت های کشور و توجه به درون بالا بزنید.

وی، با اشاره به جواب دندان شکن نظام اسلامی و منهدم کردن مقر فرماندهی گروهک تروریستی دمکرات کردستان گفت: دشمنان انقلاب بدانند صبر ایران هم حدی دارد و از خویشتن داری نظام اسلامی سو استفاده نکنند، چرا که موشک های نقطه زن ایران خواب و زندگی را بر آنها حرام می کند.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به ۲۶ شهریور ماه سالروز فاجعه کشتار فلسطینیان در اردوگاه صبرا و شتیلا توسط صهیونیست ها گفت: این کشتار سندی دیگر بر ماهیت جنایت کار رژیم صهیونیستی شد.

وی؛ سکوت غرب ، همراهی سردمداران بی کفایت عرب و همکاری تشکیلات خودگردان را عامل تشویق رژیم ناپاک صهیونیستی دانست و افزود: با گسترش مقاومت اسلامی در کنار مرزهای اشغالی، خواب را برای آنان آشفته و مرگش را نزدیک کرده است.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با اشاره به دو مناسبت مهم تاسوعا و عاشورای حسینی از همه مردم و عزاداران برای حضور در دو تجمع بزرگ در این دو روز دعوت کرد.

امام جمعه پارسیان، با اشاره به استقرار واحد سیار انتقال خون در روز شنبه در مسجد علی بن ابیطالب از همه مردم جهت این کار خداپسندانه و اهدا خون دعوت به مشارکت کرد.

انتهای پیام/ی

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=484777
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,522 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی