تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 481409
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۰۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
وضعیت مجتمع های مسکن مهر بندرعباس؛

مهرنشینان بندرعباس از کمبود امکانات رنج می برند/ زندگی در ساختمان شش طبقه بدون آسانسور!

پروژه مسکن مهر بندرعباس که به صورت پروژه های انبوه سازی در غرب شهر احداث شد تا کمی از مشکلات مسکن شهروندان را حل کند امروز به دلیل نبود مکان های ورزشی، فرهنگی، مذهبی و فضای سبز گلایه ساکنان را به دنبال دارد.

مهرنشینان بندرعباس از کمبود امکانات رنج می برند/ زندگی در ساختمان شش طبقه بدون آسانسور!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده؛ افراد زیادی در سالهای گذشته برای خانه دار شدن تمام زندگی خورد را فروختند تا سرپناهی برای خود داشته باشند از این رو وقتی در دولت نهم ساخت مسکن مهر آغاز شد، ساختمان هایی مرتفع در بخشی از شهر قد کشیدند و بعد از مدتی شهروندان در این واحدها ساکن شدند.

نبود مکان های ورزشی، فرهنگی، مذهبی و فضای سبز در مسکن های مهر بندرعباس سبب شده تا این شهروندان گلایه هایی داشته باشند اما از همه مهمتر نبود آسانسورهایی است که در ساختمان های شش طبقه ساکنین این مجتمع ها را رنج می دهد.

ساکنین مسکن های مهر بندرعباس چاره ای ندارند جز این که هر روز شش طبقه را بدون آسانسور بالای و پایین بروند و متاسفانه با گذشت مدتها این مشکل حل نشده است.

علی کرمانی، یکی از اهالی مسکن مهر خواجه عطا بندرعباس در گفتگویی اظهار کرد: تعاونی مسکن مهر خواجه عطا بندرعباس از سال ۸۶ تشکیل شد و متقاضیان زمان ثبت نام یک میلیون تومان واریز کردند و خاکبرداری پروژه آغاز شد.

این شهروند بندرعباسی بیان کرد: استارت کار پروژه خواجه عطا بندرعباس بعد از گذشت یک سال آغاز شد اما به دلیل اختلافاتی که بین پیمانکار و تعاونی ایجاد شد این پروژه به مدت یکسال راکد ماند.

کرمانی افزود: بعد از گذشت یک سال که دوباره استارت پروژه با پیمانکار جدیدزده شد  دوباره اختلافاتی با پیمانکار جدید به وجود آمد که هر چند وقت یکبار پیمانکار کار را راکد می کرد.

واحدهای مسکن مهر بدون زیرساخت مناسب

وی گفت: با توجه به اینکه تعاونی مسکن مهر خواجه عطا نتوانست به تعهدات مالی خود عمل کند باز هم سناریوی افزایش قیمت اتفاق افتاد از این رو قیمت این واحدها با پارکینگ ۲۵ میلیون تومان و بدون پارکینگ ۲۱ میلیون تومان در سال ۹۲ اعلام شد که از سال ۹۳ تا سال ۹۵ هیچ کاری در داخل واحدهای متقاضیان انجام نشد.

این شهروند مسکن مهر خواجه عطا بندرعباس اضافه کرد: با تصمیم تعاونی و اداره تعاون هفت میلیون به تمام ۲۱۶ واحد اضافه شد و بعد از افزایش قیمت مجدد اختلاف تعاونی و پیمانکار و تعطیلی یازده ماهه روبه رو شد سپس طلب افزایش قیمت سه میلیون تومانی از متقاضیان را دارند.

زندگی در ساختمان های شش طبقه بدون آسانسور!

کرمانی بیان کرد: بیشتر از دو سال در مسکن مهر ساکن شده‌ایم این در حالی است که به دلیل نبود آسانسور  روزانه ساختمان های شش طبقه را با پله ها طی می شود.

وی تصریح کرد: هنوز مجتمع به صورت کارگاهی است و رفت و آمد پرسنل پیمانکار  بدون حصارکشی و نگهبان برای ما دردسر ساز شده است چرا که هر زمان هرکسی دلش بخواهد وارد این مجتمع این واحدهای مسکن مهر می‌شوند و از این نظر احساس امنیت نمی‌کنیم.

این شهروند مسکن مهر خواجه عطا بندرعباس در ادامه اضافه کرد: چندین بار مشکلات را به مسئولان ارشد هرمزگان بازگو کرده ایم اما تاکنون اقدامی از سوی آنها صورت نگرفته است.

کرمانی خاطر نشان کرد: ساختمان مسکن مهر از لحاظ فاضلاب مشکلات فراوانی دارد و لوله های آبریز کولرها همه گرفته و گچ ساختمان ها را خراب کرده  وبعضی واحدها لوله های آب تمام ساختمان را نابوده کرده و هیچکس جوابگوی این مشکلات نیست.

مهرنشینان بندرعباس شاهدان عینی مرگ همسایگان

سید مجید طباطبایی، مدیر مجتمع و نماینده اعضای مسکن مهر ۳۸۴ واحدی بندرعباس در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده، اظهار کرد: مسکن مهر ۳۸۴ واحدی بندرعباس سه راه برق واقع در بلوار شهید سلیمی از سال ۸۶ در تعاونی مسکن مهر آغاز به کار کرد و بنا به قرار داد واحدها طی دو سال ساخته و تحویل اعضا شود.

مدیر مجتمع مسکن مهر ۳۸۴ واحدی بندرعباس افزود: مدیر عامل این پروژه نتوانست طبق قرار داد واحدها را تحویل اعضا بدهد از این رو دو سال دیگر قرار داد خود را با اعضای تعاونی تمدید و مقرر شد سال ۹۰ واحد تکمیل کند که متاسفانه همچنان نتوانسته به تعهداتش عمل کند.

طباطبایی بیان کرد: مدیر عامل این تعاونی علت تاخیر در تعهداتش را عدم همکاری بانک اعلام کرد از این رو اعضای این تعاونی در پایان ۹۴ متحمل سود مشارکت ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزاری تومان شدند که متاسفانه به این مبلغ ۲۰ میلیون تومان دیگر اضافه شد .

وی ادامه داد: تعاونی متولی از اواخر بهمن ماه ۹۴ به مالکین اعلام کرد که باید هر واحد مبلغ سه میلیون ۵۰۰ هزار تومان بابت نصب آسانسور، محوطه سازی، پایان کار و تکمیل سند پرداخت کند.

این مسئول اظهار کرد: درخواست جدید تعاونی مسکن از مالکین موجی از اعتراضات و شکایات را به دنبال داشت چرا که مبلغ اعلامی بیش از نرخ قرار داد بوده و این موضوع با وجود سودهای بانکی فراوان فشار مضاعفی را به مالکان وارد می کرد.

مدیر مجتمع مسکن مهر ۳۸۴ واحدی بندرعباس گفت: مالکین در زمان تحویل کلید مجبور به بازسازی و هزینه مضاعف برای قابل سکونت کردن واحدهای مخروبه ای شدند از این رو بالغ بر ۱۰ میلیون تومان دیگر صرف منازل این پروژه ناتمام شد.

وی با اشاره به عدم انجام تعهدات از سوی تعاونی، اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از بخش های این مجتمع ناتمام رها شده که مهم ترین آن عدم نصب آسانسور در ساختمان است همچنین مالکان تا کنون موفق به دریافت سند ملکی خود نشدند.

طباطبایی ادامه داد: پیگیری و شکایات مالکان با وجود مستندات فراوان بر تخلفات گسترده در اجرای این پروژه تاکنون راه به جایی نبرده و ادراه کار و تعاون هم از مدیرعامل پروژه حمایت کرده است.

 پله های مرگبار مسکن مهر جان می ستاند

وی با اشاره به مشکلات ساکنین مجتمع به دلیل نبود آسانسور، گفت: یکی از جانبازان ساکن در این مجتمع در طبقه چهار به طرز عجیبی در میان راه پله ها سقوط کرد همچنین به دلیل این مجتمع ها شش طبقه است و  تعداد زیاد پله ها جنین چند ماه یکی از زنان باردار ساختمان سقط شد و پیرمرد دیگری میان راه پله ها سکته کرد و در پاگرد طبقه سوم جان خود را از دست داد.

مدیر مجتمع مسکن مهر ۳۸۴ واحدی بندرعباس افزود: مرگ کودکی خردسال از دیگر سناری های تلخ این مجتمع است که سقوط مادر و کودک در پله های ساختمان موجب به کما رفتن کودک شد و در نهایت پس از تحمل سه روز حالت اغما کودک جان خود را از دست داد.

طباطبایی خاطر نشان کرد: تاکنون شکایت های به حق مالکین نتیجه ای نداشته و اعضای تعاونی به علت ناتوانی در برخورد با مدیر عامل و اختلاس های صورت گرفته سکوت اختیار کرده اند.

به هر حال انتظار می رود تا هر چه سریعتر مشکلات ساکنین مسکن مهر بندرعباس برطرف و امکانات مورد نیاز برای آنها در نظر گرفته شود.

 انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=481409
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل