منش معلم سرچشمه جوشان آموزش است/ نقش معلم دعوت به نورانیت است
+ پ -
منش معلم سرچشمه جوشان آموزش است/ نقش معلم دعوت به نورانیت است

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش انتقال معلومات، روش و منش معلم را محورهای مهم آموزش عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، در مراسم تجلیل از مدرسین و برترین های آموزشی که به همت معاونت تربیت و آموزش نیروی انتظامی کیش برگزار شد .

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش با بیان اینکه انسان موجود موثر و متأثر است گفت: انسان در هر محفل و مجلسی که حضور یابد می تواند هم سرمنشأ تأثیر باشد و هم از محیط و اطرافیان تاثیر بگیرد.
وی افزود: هرچه انسان قوی تر باشد تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.
خطیب جمعه کیش جایگاه معلم در نگاه دینی رابسیار مهم و ویژه برشمرد و اظهار کرد: تنها کسانی که در ظاهر تدریس می کنند معلم نیستند. گاه یک استادکار در محیط کار، فرمانده در پادگان یا پدر و مادر در محیط خانه می توانند با روش و منش خود نقش معلم را ایفا کنند.
وی سه رسالت مهم انتقال معلومات، روش و منش را از محورهای مهم آموزش برای معلمان دانست و تاکید کرد: اولین رسالت بزرگ معلم انتقال معلومات است که می تواند از جهل انسان کاسته و بر دانش وی بیافزاید.
حجت الاسلام علیدادی با بیان اینکه انتقال روش رسالت دیگر معلمان در مسیر تربیت و آموزش است افزود: معلم با روش و عملکرد خود می تواند راهکارهای حل مشکلات را به دانش آموزان خود بیاموزد و روح آنان را بزرگ و بزرگوار سازد. روح بزرگوار روحی است که قبل از خود خدا را بر زندگی حاکم کند.
وی انتقال منش را سخترین و مهمترین رسالت مربیان و معلمان توصیف و تاکید کرد: اگر بگوئیم کل معلمی در این رسالت خلاصه شده است مبالغه نیست. منش است که حرف اول را می زند و انسان ساز است و هیچگاه فراموش نخواهد شد.
این استاد حوزه و دانشگاه تحول انسان در پیشگاه معلم را از مواردی دانست که بارها در تاریخ رخ داده است و گفت: معلم با معلومات، روش و منش خود می تواند انسان ها را متحول کند مشروط بر اینکه صحنه سازی نباشد و بر مراقبت کند که همیشه اینگونه باشد.
حجت الاسلام رجبی مسئول عقیدتی- سیاسی نیروی انتظامی ویژه کیش نیز با بیان اینکه نقش معلم پرورش استعدادهای الهی انسان است گفت: اولین سوره ای که به قلب مبارک پیامبر نازل شد حکایت از نقش ارزشمند معلم دارد و ذات مقدس احدیت معلم بودن است.
وی افزود: معلم برای آموزش و تربیت پیچیده ترین موجود جهان هستی یعنی انسان آفریده شده است. نقش معلم دعوت به نورانیت و دعوت به محبت و ارزش هاست.
مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ویژه کیش با اشاره به اینکه جایگاه معلم بالاتر از شهید است اظهار کرد: این جایگاه به معلم داده شده است زیرا معلم ارزشمند بودن شهادت را رقم زده است.
وی پیشرفت های امروز را مرهون نقش سازنده معلمان دانست که در این راه از جان خود گذشته اند.

در این مراسم که در محل نمازخانه ستاد نیروی انتظامی کیش با حضور امام جمعه کیش، مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ویژه کیش و فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش در محل نمازخانه ستاد نیروی انتظامی برگزار شد از مربیان و برترین های آموزشی و شرکت کنندگان در مراسم اعتکاف تقدیر شد.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff