منزوي شدن معلولان مشهدی به دليل كمبود فضای مناسب شهری/نبود امكانات ناتوانی جسمانی را تشديد می كند
+ پ -
منزوی شدن معلولان مشهدی به دلیل کمبود فضای مناسب شهری/نبود امکانات ناتوانی جسمانی را تشدید می کند

‎ به دلیل نبود فضای مناسب شهری، معلولان مشهدی برای رفت وآمد خود با مشکلاتی مواجه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ معلولیت پدیده ای اجتماعی و بخش جدایی ناپذیر از زندگی بشر محسوب می شود به گونه ای که هر انسانی در طول حیات خود به علل مختلف مثل بیماری و حوادث و یا با رسیدن به دوران سالمندی آن را تجربه خواهد کرد.

امروزه تمام کشورها در این خصوص یعنی مناسب‌سازی شهر برای استفاده تمام افراد خصوصاً افراد معلول و جانباز که در آنجا سکونت دارند و زندگی می‌کنند از مهم‌ترین برنامه‌ها می باشد و تلاش دارند تا مشکلی برای فردی در شهر به وجود نیاید و لازم است که شهرهای توسعه یافته ای مانند کلان شهر مشهد نیز در این راستا قدم بردارند.

وضعیت معابر وپیاده رو های شهر مشهد دربرخی نواحی مناسب حال معلولین وجانبازان نمی باشد وآنها برای رفت وآمد روزمره خود با مشکلاتی مواجه هستند.

موضوع دیگری که لازم است به آن اشاره‌ای داشته باشیم این است که در برخی معابر سطح شهر نیاز است که گذرگاه‌ها و یا پل‌های عبوری برای شهروندانی که با مشکلات معلولیت روبرو هستند ایجاد شود تا در این خصوص نیز این افراد با مشکلاتی روبرو نشوند و اتفاقات ناگوار و جبران‌ناپذیری در این خصوص رخ ندهد.
با توجه به اینکه کلان شهر مشهد دارای ۴٧ هزار معلول ثبت شده در سامانه بهزیستی می باشد،اگر فضای شهری و سیستم های حمل و نقل برای عبور و مرور معلولان فراهم نشود، تشدید کننده ناتوانی جسمانی شده و معلول را منزوی می سازد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff