منبع های آبی که ناجی آب شرب هرمزگان شدند
+ پ -
منبع های آبی که ناجی آب شرب هرمزگان شدند

حیاتی ترین نیاز بدن انسان آب سالم است که این چند وقت اخیر به خاطر شرایط جوی و همچنین عدم مسئولیت پذیری مسئولین و عدم استفاده صحیح توسط برخی از شهروندان دچار بحران کم آبی شده ایم و هر اقدامی که باعث صرفه جویی در این امر شود حائز اهمیت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ همانطور که رسانه های سمعی و بصری هر روزه با اطلاع رسانی به ما این مطلب متذکر می شوند که وضعیت آب در حالت بحرانی به سر می برد و در واقع می توان گفت که آب به کما رفته است .

در پی این مسئله هم تمامی اقشار با سهیم کردن خود در این امرمهم و در واقع با ارزش گذاری به منابع طبیعی و صرفه جویی به این مریض به کما رفته به همدیگر یاری می رسانند و می توان به وضوح این همیاری را در مسئولان هم دید .

 

منبع آب_003

شهرداری بندرعباس، این خطه  مرزی و دیواره  دفاعی جنوبی ایران زمین در یک حرکت مهم و بسیار ارزنده و با احترام به حق و حقوق شهروندان عزیز شهرآفتاب توانسته گوشه ای از این صرفه جویی را به جا آورد .

مسئولین فضای سبز و پارک ها با گذاشتن منابع آب غیر شرب برای آبیاری درختان و گل ها با یک تیر دو نشان زدند ؛ آنها توانستند با این کار هم فضای سبز شهر بندرعباس را توسعه ببخشند و مهم تر از آن ، از اتلاف آب آشامیدنی که تا قبل از این برای آبیاری فضای سبز و درختان پارک ها استفاده می شد جلوگیری نمایند .

منبع آب

به گفته آقای مصطفی خادم سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری بندرعباس ، بعد از کش و قوس هایی که با اداره آب و فاضلاب در خصوص آبیاری فضای سبز بندرعباس با آب شرب داشتیم به اتفاق همکاران به این نتیجه رسیدیم تا برای این معضل که معضلی گران برای شهر بندرعباس محسوب می شد و خطر کم آبی که در حال تبدیل شدن به بحران آب در استان بود ، راهکار استفاده از آب غیر شرب در دستور کارمان قرار گرفت .

منبع آب_006

در این طرح شهرداری بندرعباس با خریداری تعداد زیادی منبع آب ۱۵۰۰۰ لیتری موفق شد تا به امروز ۸۰ درصد از فضای سبز شهر بندرعباس را که شامل ۱۶ پارک می شد را با آب غیر شرب آبیاری نماید و امید است در آینده نه چندان دور با نصب ۴ دستگاه آب شیرین کن دیگر مشکل آب رسانی به ۲۰ درصد فضای سبز باقی مانده که هنوز از برای آبیاری آنها از آب آشامیدنی استفاده می شود ، رفع گردد .

منبع آب_008

منبع آب_002

منبع آب_009

منبع آب_004

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff