مناطق آزاد گره اي از مشكلات اقتصادي مردم باز نكرده اند/تقویت تعاونی مرزنشینان راهکار بهبود معیشت ساکنان بنادر است
+ پ -
مناطق آزاد گره ای از مشکلات اقتصادی مردم باز نکرده اند/تقویت تعاونی مرزنشینان راهکار بهبود معیشت ساکنان بنادر است

نماینده نماینده مردم هرمزگان در مجلس اظهار کرد:مناطق آزاد آن گونه که باید گره ای از مشکلات اقتصادی مردم باز نکرده اندو تاکنون نتوانسته اند به اهداف قانونی خود دست پیدا کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسین هاشمی تختی، رییس مجمع نمایندگان هرمزگان با اشاره به مبارزه با پدیده قاچاق در جامعه گفت:برای مبارزه مثبت و سازنده در زمینه مبارزه با قاچاق باید معیشت مردم را در نظر گرفت و با سرباندهای اصلی و کسانی که کار کلان انجام می دهند برخورد کرد.

وی با بیان اینکه مسولان وظیفه دارند از لابلای قانون، برای حل مشکلات مردم راه حل هایی پیدا کنند، اظهار کرد: برخی مسوولان به جای گره گشایی، گره ساز هستند.

هاشمی افزود: مناطق آزاد آن گونه که باید گره ای از مشکلات اقتصادی مردم باز نکرده اند و تاکنون نتوانسته اند به اهداف قانونی خود دست پیدا کنند.

وی با بیان اینکه هفت منطقه آزاد جدید در دستور کار مجلس قرار گرفته است،تصریح کرد: با بررسی اهداف، معایب و مزایای مناطق آزاد تاکنون مناطق آزاد نتوانسته اند به اهداف اقتصادی، صنعتی، تجاری وگردشگری خود در قانون دست پیدا کنند.
رییس مجمع نمایندگان هرمزگان با تاکید بر همدلی و همکاری اقشار مختلف جزیره قشم بیان کرد: بخش عمده ای از تولید و معیشت مردم قشم توسط تعاونی ها میسر می شود لذا پشتبانی مناسب از تعاونی هابخش عمده ای از تولید، بیکاری و معیشت مردم  را حل خواهد نمود.
نماینده مردم بندرعباس و قشم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تقویت تعاونی های مرزنشین یکی از راههای بهبود وضع معیشت مرزنشینان در بنادر وجزایر است، تصریح کرد: با استقرار مناطق آزاد در قشم و داشتن چشم انداز صنعتی، تجاری وگردشگری در این منطقه، و کاهش بیکاری و بهبود وضعیت معیشتی مردم این جزیره، باید دید تاکنون چقدر موفق بوده و به اهداف خود رسیده است.
 
انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff