مناطق آزاد پیشرو در توسعه های اقتصادی کشور
+ پ -
مناطق آزاد پیشرو در توسعه های اقتصادی کشور

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مناطق آزاد قطعه کوچکی از جغرافیای کشور است که براساس چشم انداز ۱۴۰۴ می توان با الگو سازی در این مناطق تجربیات کسب شده را به تمام کشور تسری داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، اکبر ترکان در بازدید از نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کیش جمع خبرنگار با بیان اینکه برای هر یک از مناطق آزاد محوریت محوری تعیین شده است افزود: بر اساس بند ۱۱ اقتصاد مقاومتی در جزیره کیش دنبال می شود تامین نیازهای مالی کشور است.

وی با تاکید بر تبدیل جزیره کیش به هاب مالی افزود: قرار است منطقه آزاد مالی در کیش بنا شود و بازارهای سرمایه، بورس، پول ، بانک و بیمه از مقررات ویژه ای برخوردار باشند تا بتوانند پشتیبان اقتصاد کشور باشند.

ترکان با بیان اینکه برای رسیدن به نرخ رشد ۸ درصد اظهار کرد: رسیدن به این نرخ از رشد بخشی توسط بهره وری تامین می شود که مستلزم جذب سرمایه گذار و سرمایه گذاری است.

وی سرمایه گذاری مورد نیاز کشور را یک هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: ۷۵۰ میلیارد دلار این سرمایه گذاری از اقتصاد داخل کشور و از بخش های دولتی، خصوصی و تعاونی قابل تامین است و مانده نیاز سرمایه گذاری کشور باید به صورت جذب سرمایه و سرمایه گذار از خارج برطرف شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اولویت را در جذب سرمایه گذار دانست و خاطرنشان کرد: وقتی سرمایه گذار خارجی جذب می شود به همراه خود مدیریت و تکنولوژی می آورد و ما به اهداف اقتصادی نزدیکتر می شویم.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff