مناسب نبودن جذب نیرو از طریق آزمون سنجش /اختصاص بودجه برای توسعه شبکه آبی روستاها
+ پ -
مناسب نبودن جذب نیرو از طریق آزمون سنجش /اختصاص بودجه برای توسعه شبکه آبی روستاها

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به فرسودگی شبکه آب های روستاییی تصریح کرد:بسیاری از روستاها دسترسی به این شبکه های آبرسانی ندارند و با مشکلات جدی برخوردار هستند که نیاز به یک بودجه اختصاصی برای این مناطق دیده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس در نشست مدیران حوزه آب و برق استان هرمزگان با حضور وزیر نیرو با اشاره به شرایط خاص آب و هوایی استان هرمزگان گفت:باید مشکلات استان هرمزگان را به حداقل برسانیم و با وجود خشکسالی استان در بالای ۱۸ سال درمان درست نداریم و همه زمین ها در بلااستفاده اند و باید یک عنایت ویژه ای شود.

وی افزود:از وزیر نیرو درخواستاین را داریم که دو آبشیرین کن ۲۵ هزار متر مکعبی که لازم است در بندرعباس هرچه زودتر تکمیل شود و پساب فاضلاب شهر بندرعباس که معادل ۷۰۰ لیتر در ثانیه است به دریا ریخته می‌شود را برطرف شود و ما باید از صنایع استفاده خوب را داشته باشیم .

نماینده مردم بندرعباس با توجه به مشکلات آب جزیره قشم اظهار کرد:برای حل و اجرای این پروژه سرمایه گذاری برای ساخت آبشیرین‌کن انجام شده است و امیدواریم به نتیجه مطلوب و نهایی برسند.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه ها از مهار آب در کمبود بارندگی مطالعاتی انجام شود با توجه به اینکه در شرق ،غرب و حتی شمال استان مشکل کمبود آب جدی برخوردار است که نیز است که دستور ویژه ای داشته باشیم.

مرادی با اشاره به فرسودگی شبکه آب های روستاییی تصریح کرد:بسیاری از روستاها دسترسی به این شبکه های آبرسانی ندارند و با مشکلات جدی برخوردار هستند که نیاز به یک بودجه اختصاصی برای این مناطق دیده شود.

وی افزود:با وجود تاسیس آبشیرین کن ها که درخواست مردم استان هرمزگان است از این پروژه باید سهم کار خود مردم دیده شود نباید بکه گونه ای باشد که کار از ما اما به کام دیگران و بخش خصوصی از نیروهای بصرفه و مردمی هرمزگان استفاده کنند.

نماینده مردم هرمزگان تاکید داشت: با توجه به اینکه استان هرمزگان یک شهر توریستی است که برای توزیع برق از شبکه زیرزمینی استفاده شود و نباید سیم و کانالها به چشم مشاهده شود.

مرادی با اشاره به  قیمت انشعاب آب و برق بررسی کرده ایم گفت: هزینه این انشعاب ها در استان هرمزگان بالااست و باید علت نرخ بالا را مشخص کنید.

وی افزود: نوسانات برق در استان از دیگر موضلاتی است با توجه به اینکه شرایط هوایی استان هرمزگان از اسفند ماه تا آذر ماه تابستان است اکثریت مناطق با کمبود ترانس برق مواجهه می شود و تاکید کنید که توجه به این موضوع هم داشته باشید.

نماینده مردم هرمزگان بیان کرد: برای استان باید از نیروهای ماندگار استفاده کنیم و سیستم جذب نیرو با توجه به آزمون سنجش خیلی مناسب نیست معلوم است در این شرایط جذب نیرو افرادی که در تهران و اصفهان درس خوانده اند اطلاعات بالاتری دارند اما هرمزگان ها با نیروهای کارکرده و مجهز باید با این شرایط بیکار شوند.

مرادی خاطرنشان کرد:تاریکی شهربندرعباس با شرایط توریستی بودن در این ایام که حدود ۹ میلیون نفر توریست در این استان رفت و آمد دارند این تاریکی در شهر برای بندرعباس زیبنده نیست .

انتهای پیام/

 

 

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff