مناسب‌سازی معابر شهرک پیامبر اعظم(ص) بندرعباس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سعید حسینی پور، رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با بیان اینکه سکونت تعداد قابل توجهی از مردم در شهرک پیامبر اعطم (ص) بندرعباس است، اظهار کرد: با توجه به نیاز مردمی که در این بخش از شهر بندرعباس زندگی می کنند و با تلاش های صورت گرفته، آذر ماه سال جاری تعداد هشت دستگاه اتوبوس در قالب اجرا و راه اندازی فاز دوم طرح جامع حمل و نقل انبوه بر شهر بندرعباس جهت تردد شهروندان به این شهرک اختصاص داده شد.

وی افزود: با بررسی و بازدید های صورت گرفته توسط کارشناسان واحد ایمنی و مهندسی ترافیک سازمان، ایمن سازی شهرک پیامبر اعظم (ص) بوسیله نصب تجهیزات ترافیکی، تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی انجام شده است.

حسینی پور تصریح کرد: طی دو ماه گذشته آن دسته از وظایفی که در راستای ایمن سازی و نصب تجهیزات ترافیکی بر عهده سازمان حمل و نقل شهرداری بوده، تا حد زیادی محقق شده است.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس عنوان کرد: یکی از اهداف مهم سازمان حمل و نقل شهرداری بندر عباس، ایمن سازی و آرام سازی معابر شهر و ایجاد شرایط مناسب جهت تردد وسائط نقلیه و فرهنگ سازی در این جهت است.

حسینی پور در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای مناسب سازی و آمادگی معابر شهرک پیامبر اعظم (ص) برای عبور و مرور راحت‌تر شهروندان و اتوبوس ها اقدام به استفاده از ۷۷ مورد از تجهیزات ایمنی و ترافیکی شده که شامل تابلو ایستگاه اتوبوس، جهت نما، تابلو تقسیم کننده معمولی، تابلو تقاطع، تابلو گذرگاه عابر پیاده، تابلو سرعتگیر معمولی نصب و اجرا شده است.

گفتنی است، مطالعات و برداشت‌هايي از این شهرک انجام شده كه در فاز اول ٣٢ نقطه جهت طراحي اصلاح هندسي در دستور كار تيم طراحي و مطالعات و نقاط حادثه خيز توسط تيم اجرايي سازمان بررسي و در دست اقدام مي باشد.

انتهای پیام/