تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 473636
تاریخ انتشار:جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه سراسر استان هرمزگان عنوان شد؛

ملت ایران همچون سال های جنگ تحمیلی خط استقامت را نخواهند شکست/ مگر قبلا آمریکا آبرو داشت که آن را با برجام از بین بردید؟

نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

ملت ایران همچون سال های جنگ تحمیلی خط استقامت را نخواهند شکست/ مگر قبلا آمریکا آبرو داشت که آن را با برجام از بین بردید؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز  کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

بندرعباس: ملت ایران همچون سال های جنگ تحمیلی خط استقامت را نخواهند شکست/مسئولان بدانند اقتصاد نفتی آسیب پذیر است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های  عبادی ، سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به استقامت مردم ایران در برابر توطئه های دشمنان ادامه خواهد داشت، اظهار کرد:  هشت سال جنگ تحمیلی به ملت ایران فهماند که باید از دالان های توطئه های دشمنان با ایمان و اتحاد خارج شویم.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا باید بداند ملتی که زیر موشک های صدام استقامت کرد و همزمان با چندین کشور بدون داشتن تجهیزات جنگی ایستادگی کرد و پیروز شد در برابر تحریم تخم مرغ و امثال آن خط استقامت را نخواهد شکست.

نعیم آبادی با اشاره به اینکه فرهنگ ترامپ مبتنی بر پول و ثروت اندوزی است،افزود: فرهنگ کشور ما مبتنی بر آرمان های اسلامی به ویژه ماه رمضان است که مبارزه با خواسته های نفسانی از مبانی مهم این ماه است.

وی بیان کرد: دشمنان فکر می کنند که با تحمیل فشارهای اقتصادی مانع پیشرفت ایران خواهند شد اما  غافل از این هستند که ما معتقدیم تا فشار نباشد، رشد صورت نخواهد گرفت بنابراین هرچقد تحریم های آمریکا بیشتر شود، کشور ایران پیشرفت بیشتری خواهد داشت.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه چهره ی واقعی رئیس جمهور آمریکا بر همگان روشن  شده است، گفت: برخوردهای نامناسب ترامپ باعث شده تا مردم جهان از دسیسه ها  بی ادبی های ترامپ آگاه شوند و نتوانند به دولت کشور آمریکا اعتماد کنند.

نعیم آبادی تصریح کرد: مسئولان کشور باید بدانند ملتی که اقتصادش به نفت وابسته باشد، قطعا آسیب پذیر ار خواهد بود، بنابراین باید تدابیری برای اقتصاد های ماندگاری همچون صنعت، دام و کشاورزی که ماندگار هستند، اندیشیده شود و گام های موثری برداشته شود.

وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی باید نهادینه شود، افزود: اگر مردم ما خواستار بالاتر رفتن کیفیت هستند باید از کالای ایرانی حمایت کنند تا سرمایه ی تولیدکنندگان داخلی بیشتر شود و آن ها با تمام توان خود در راستای بالاتر بردن کیفیت کالای تولیدی خود تلاش کنند.

امام جمعه بندرعباس بیان کرد: متاسفانه به دلیل بی توجهی به برخی از اماکن و فضاهای شهری، این اماکن به جولانگاه معتادین و رقم خوردن گناه تبدیل شده، مسئولان باید این فضاها را نابود کرده و فضاهای مناسب و زیبا را برای شهر بندرعباس ایجاد کنند.

نعیم آبادی گفت: کمبود آب از جمله مسائلی است که نه تنها مردم هرمزگان بلکه کشور را آزار می دهد، از آب دریا که به عنوان غنی ترین ماده ی حیاتی که املاح بسیاری در آن وجود دارد می توان برای مبارزه با کم آبی کشور استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه صادر کردن آب به مناطق دیگر می تواند برای تامین منابع مالی و سلامت مردم هرمزگان موثر باشد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در حوزه رفع نیازهای  مربوط به سلامت مردم هرمزگان گام های موثری  برداشته شده است.

 

کیش: مسئولان مذاکره کننده شروط رهبر معظم انقلاب در مذاکره با اروپایی ها را جدی بگیرند

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی با اشاره به اینکه سعی کنیم گناه نکنیم و اگر گناه کردیم به دنبال توجیه آن نباشیم اظهار کرد: توجیه گناه از دامهای خطرناک انسان است که نه تنها راه توبه را می بندد بلکه انسان را در انجام گناه جری تر می کند.

امام جمعه کیش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دوم خرداد در جمع کارگزاران و مسئولان نظام مطالب مهمی در خصوص مسائل مهم روز مطرح کردند افزود: ایشان در بیاناتی مبسوط، دقیق و موشکافانه مطالب مهم راهبردی بیان کردند که می تواند  تاثیر گذار بوده و برای مسئولان چراغ راه باشد.

وی با تاکید بر اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری حاوی دو محور مهم « رفتار صحیح ما در قبال آمریکا، برجام و اروپا» و « لوازم و ضرورت های حرکت راهگشای اقتصادی در داخل کشور» بود افزود: رهبر معظم انقلاب در این سخنرانی ۶ شرط را برای ادامه برجام با اروپایی ها مطرح کردند که باید مسئولان مذاکره کننده با دقت به ان توجه کنند.

خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه، این شرایط با دقت لازم تبیین شده و از اصول مذاکرات است افزود: نخستین مذاکرات هسته ای ایران ۱۳-۱۴ سال پیش با سه کشور اروپایی انجام شد که بعهدی کرده و به قول خود عمل نکردند در گذشته نییز بارها آمریکا برجام را نقض کرد اما آن ها سکوت کردند و باید این سکوت را امروز جبران کنند.

وی تاکید کرد: شرط نخست این است که اروپایی ها ثابت کنند که امروز بی صداقتی های خود را تکرار نخواهند کرد و باید براین مدعا تضمین دهند.

حجت الاسلام حسن زاده افزود: شرط دوم اینکه آمریکا قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض کرده است؛ اروپا باید یک قطعنامه علیه نقض آمریکا، صادر کند .

وی ادامه داد: اروپا باید با هر گونه تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران مقابله کند و مقابل تحریم های آمریکا صریح بایستد.

به گفته امام جمعه کیش شرط چهارم مقام معظم رهبری برای ادامه مذاکرات تعهد اروپا مبنی بر عدم مداخله در مباحث موشکی و منطقه ای ایران و مطرح ساختن این موارد در مذاکرات است.

وی افزود: اروپا باید فروش کامل نفت ایران را تضمین کند چنانچه آمریکایی ها توانستند به فروش نفت ما ضربه بزنند، باید بتوانیم آن مقدار نفت که می خواهیم بفروشیم. اروپایی ها به نحو تضمین شده ای باید جبران کنند و نفت ایران را خریداری کنند.

امام جمعه کیش دیگر شرط مذاکره با کشورهای اروپایی را تضمین بانک های اروپایی مبنی بر تجارت با جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب با بیان این مطلب تاکیدکردند که ما با این سه کشور دعوا نداریم. اما اعتماد نداریم به آن ها؛ آن هم متکی است به سابقه شان.

وی تصریح کرد: این شرایط به عنوان اصول مذاکره با کشورهای اروپایی باید در نظر گرفته شود و به هیچوجه مذاکره کنندگان کشورمان از آن ها عدول نکنند.

خطیب جمعه کیش با تبریک فرارسیدن روز مقاومت و دزفول به ملت بزرگ ایران از مردم بزرگ دزفول برای مقاومت در برابر دشمن بعثی در ۸ سال دفاع مقدس قدردانی کرد.

وی با تبریک ولادت با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)، روز اکرام  و هفته کمک به نیازمندان بر دستگیری از ایتام و محرومان تاکید کرد.

امام جمعه کیش ماه رمضان را بهار قرآن خواند و افزود: رمضان ماه تقوی وخودسازی است و در این ماه می توان مراحل قرب الهی و اتصال به سرچشمه فضل الهی را با سرعت بیشتری طی کرد به ویژه جوانانی که به دنبال سیر وسلوک و قرب الهی هستند این فرصت را از دست ندهند.

وی پرهیز از گناه وحرام های الهی، انس بیشتر با قرآن کریم، استفاده از فضیلت دعاهای ماه مبارک رمضان به ویژه دعاهایی که از معصومین (ع) ذکر شده است و اکرام به نیازمندان و ایتام را از توصیه های علمای بزرگ دین در ماه رمضان عنوان کرد.

نمازجمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسن زاده و با حضور مومنان روزه داردر مصلای کیش برگزار شد.

 

پارسیان: نقش مجلس دهم در مواجهه با جنگ اقتصادی و فرهنگی دشمن ناکارآمد است

حجت الاسلام میرزایی در خطبه های این هفته نماز جمعه با تسلیت وفات حضرت خدیجه(س)گفت: پیامبر گرامی اسلام شخصیتی را از دست داد که همه وجودش را برای اعتلای اسلام گذاشت و پیامبر را زمانی که مردم از او حمایت نکردند مورد حمایت همه جانبه قرار داد.

میرزایی با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام و ارائه شش تجربه مهم برای تصمیم گیری درباره برجام از جمله بد عهدی و عمق دشمنی آمریکا و ایستادگی در برابر دشمن، اظهار کرد: تجربه تلخ مسیری که با آمریکا طی شده نباید با اعتماد مجدد به اروپا تجربه شود.

وی اخذ تضمین های قطعی از اروپا را یکی از شروط مهم برای ادامه برجام از منظر رهبر معظم انقلاب دانست و تاکید کرد: اگر طبق شروط هشتگانه در ابتدای برجام و بر اساس توصیه مقام معظم رهبری جلو می رفتیم این گونه آمریکا نمی توانست زیر عهد خود بزند.

امام جمعه پارسیان افزود: در سالهای اخیر دشمنان انقلاب توانستند تا حدود زیادی اقتصاد ایران را به برجام پیوند زنند و همین عامل استهلاک اقتصاد کشور شد که امروز راه حل خروج از این مشکل استفاده از ظرفیت های کشور برای جهش اقتصادی بدون چشمداشت به بیگانگان است.

خطیب نماز جمعه پارسیان، همچنین با اشاره به سخنرانی وزیر گستاخ خارجه آمریکا و ارائه لیست دوازده موردی که اتهامات تکراری و باج خواهی و از سر تکبر بود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ذلتی را که از دوره های قبل به جا مانده بود به عزت و استقلال تبدیل کرده و از منافع ملی خود ذره ای عقب نشینی نمی کند و دشمنان، ایران را با برخی پادشاهان خود فروش و مرتجع اشتباه نگیرند.

میرزایی، ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم صهیونیستی، عنوان کرد: خفت و ذلیل شدن جریان صهیونیستی در خروج از جنوب لبنان نتیجه مقاومت و ایثار بود که از مقاومت ملت بزرگ ایران در خرمشهر و دزفول الگو گرفته است.

امام جمعه پارسیان، به هفتم خرداد، سالروز تأسیس مجلس شورای اسلامی با پیام امام راحل در سال ۱۳۵۹اشاره کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی مهمترین و اصلی ترین رکن قانون گذاری و نظارت بر نظام اسلامی است.

وی در ادامه با توجه به مطالبه مقام معظم رهبری از مجلس دهم در ایفا کردن نقش خود در مواجهه با جنگ اقتصادی و فرهنگی دشمنان گفت: متاسفانه هنوز مجلس دهم نتوانسته چیزی از مطالبه مقام معظم رهبری را در مواجهه با این جنگ نابرابر از خود نشان دهد.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به انتخابات عراق که اکثر احزاب با شعار مبارزه با فساد و مبارزه با آمریکا به پیروزی رسیدند، تصریح کرد: تاثیرات این انتخابات برای محورمقاومت دستاوردهای بهتر و کارآمدتری دارد.

حجت الاسلام میرزایی با تبریک دوازدهم ماه مبارک رمضان، سالروز عقد اخوت میان حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت علی(ع)گفت: ایجاد عقد اخوت نشان از یک نوع ارتباط و اتصال واقعی است که در غدیر خم به اوج خود می رسد.

وی با تبریک ۱۵ ماه مبارک رمضان و میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) آن را سبب خیر دانست تا شیعیان با تامل در زندگی آن حضرت خود را به آن امام نزدیک و با پیروی از خصلت بارز کرامت و بخشندگی ایشان، ایتام و مستمندان را در این ماه ضیافت الهی یاری رسانند.

امام جمعه پارسیان، با هشدار بیماری تب کنگو، از همه مردم ضمن مراعات کردن و نگهداری گوشت به مدت ۲۴ ساعت در یخچال خاطرنشان کرد: همه کسانی که با ذبح دام سرو کار دارند باید مراقبت بیشتری انجام دهند و مراقب سلامتی مردم باشند.

 

رودان: مگر قبلا آمریکا آبرو داشت که آن را با برجام از بین بردید؟

حجت الاسلام مهدی رحمانی، امام جمعه رودان در خطبه های این هفته شهرستان با اشاره به بی آبرویی آمریکایی ها در جهان، اظهار کرد: دولت آمریکا بین مردم خود هم آبرو ندارد، دانشجویان آمریکایی نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل را جنایتکار جنگی، آدم کش و نژادپرست خواندند و خواستار محاکمه وی شدند.

امام جمعه رودان با بیان جنایات آمریکا در طول دوران تاریخ، افزود: آیا حمله به ویتنام، عراق، کویت، افغانستان و لیبی و آن همه آدمکشی و جنایت، کار آمریکا نبود؟ آیا جنایت بزرگ اتمی به ناکازاکی و هیروشیما و کشتن زنان و مردم بی دفاع کار آمریکا نبود؟ آیا ایجاد طالبان با آن همه خونریزی، القاعده با آن همه جنایت و داعش خونریز و آدمکش کار آمریکا نبود؟ آیا آن همه جنایت قبل از انقلاب و در پیروزی انقلاب اسلامی فراموش شده است!؟

دکتر رحمانی، ادامه داد: حمایت از منافقین قاتل و تروریست و حمله به طبس، هواپیمای مسافربری، حمایت از رژیم بعث عراق در هشت سال جنگ و آن همه جنایت و خسارت به جمهوری اسلامی کار آمریکا نبود؟ آیا قتل و غارت و آدمکشی در پاکستان، بحرین، یمن و فلسطین مظلوم کار آمریکا نبود؟ آیا قریب به ۱۲۰ سال جنایت در خود کشورهای آمریکایی، آفریقایی و آسیایی کار آمریکایی ها نبود؟ آیا آمریکا حتی به نوکرانشان، محمدرضاشاه، حسنی نامبارک و صدام رحم کردند؟ و آیا امام خمینی (ره) نفرمودند کسانیکه خواب آمریکا می بینند خدا بیدارشان کند و همچنین رهبر انقلاب مکرر فرموده اند به آمریکا اعتماد نکنید به لبخندشان دلخوش نشوید.

وی خطاب به دولت مردان، تاکید کرد: در برجام آمریکایی گزیده شدید لذا مواظب باشید در برجام اروپایی گزیده نشوید و همچنین کسی حق ندارد مردم را ناامید کند و به فضل خداوند ما ملت ثروتمند و قدرتمند هستیم و با اراده ملت بزرگ ایران، مشکلات حل خواهد شد.

خطیب نماز جمعه رودان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام، گفت: رهبر انقلاب مکرر نگرانی خودشان را نسبت به وضع نامناسب اقتصادی، معیشتی و گرانی بیان کردند و در همین دیدار فرمودند وضع اقتصادی مطلوب نیست، مردم در فشارند، مشکل اقتصاد کشور با برجام اروپایی درست نمی شود، با نسخه های غربی مشکل اقتصاد کشور درست نمی شود، بلکه با تکیه بر ثروت های عظیم انسانی، سرزمینی و طبیعی و عمل به نسخه اقتصاد مقاومتی حل خواهد شد.

دکتر رحمانی، افزود: انتقاد با سرزنش تفاوت دارد، منتقدین دلسوزانه انتقاد کنند و با استدلال به مواضع رییس جمهور و تیم مذاکره کننده، اشکالات را دلسوزانه بگویند و هیچ کس حق تخریب دولت را ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توهین رییس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا به ریاست جمهوری و وزیر خارجه کشورمان، ادامه داد: ملت بزرگ ایران بخاطر حمایت از رییس جمهور و وزیر خارجه کشورمان، خواهان محاکمه این جنایتکاران در دادگاههای بین المللی است.

امام جمعه رودان در پاسخ اعتراضات اخیر مردم به انتصاب نااهلان به مناصب مهم دولتی، خاطر نشان کرد: مشکل اصلی مردم رودان بیکاری و محرومیت است، تعداد زیادی از مردم تحت پوشش کمیته امداد هستند و از وضعیت نامناسب معیشتی رنج می برند اما گوش به فرمان رهبر هستند و از آنجایی که بنده دکتر همتی استاندار هرمزگان را فردی متدین، انقلابی و مقلد مقام معظم رهبری می دانم و هیچ کس به اندازه امام جمعه رودان در جلسات استانی و شهرستانی و در خطبه های نماز جمعه از ایشان حمایت نکرده است و امیدواریم هر چه سریعتر مسئله اعتراض مردم را حل کند.

گفتنی است در زمان ایراد خطبه های نماز جمعه، نمازگزاران جمعه با شعارهای مکرر علیه فتنه گران سال ۸۸ و اعتراض شدید نسبت به انتصاب فردی با سابقه حضور در فتنه، دشمنان نظام را محکوم و از استاندار هرمزگان خواهان رسیدگی فوری به وضعیت موجود در شهرستان رودان شدند.

 

سیریک: کشورهای اروپایی قابل اعتماد نیستند و در مواقع حساس همراه آمریکا هستند/ راه حل رفع مشکلات کشور تکیه به جوانان و استفاده ظرفیت های فراوان داخلی است

حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک افزود: انعطاف در برابر دشمن او را گستاخ تر مى‏کند ایستادگى در مقابل آمریکا باعث عقب نشاندن او مى‏شود ایران نمى‏تواند با آمریکا تعامل داشته باشد چون این کشور به تعهدات خود پایبند نیست و ثانیاً این کشور در صدد گرفتن مولفه‏هاى قدرت ایران و براندازى نظام اسلامى است.

وی با بیان اینکه شرط هرگونه ورود به مذاکره با اروپا گرفتن تضمین‏هاى قطعى و عینى است اروپا باید ثابت کند بدعهدى و صداقتى مذاکرات سال‏هاى ۸۳ و ۸۴ را نخواهد داشت و با تحریم‏هاى آمریکا مقابله مى‏کند اظهار کرد: حل مسائل کشور را به برجام و مسائل خارجى که از اختیارمان خارج است، گره نزنیم ما در برجام امتیازات زیادی دادیم ولی مشکلات کشور حل نشد پس کلید حل مشکلات کشور داخل همین کشور و استفاده از ظرفیت هاست.

حجت الاسلام حیدری ابراز کرد:  متأسفانه ما از ظرفیت های زیادی که در داخل کشور است استفاده نمی کنیم و طبق گزارش کارشناسی، ایران نسبت به عدم استفاده درست از ظرفیت های داخلی، رتبه اول را در جهان دارد که این امر مایه بسی تأسف است راه حل مشکلات کشور،‌تکیه به جوانان و استفاده صحیح از ظرفیت های فراوان داخلی است.

امام جمعه شهرستان سیریک ابراز کرد: ماه رمضان فرصت خوبی است که ما تمرین تقوا بکنیم و کسی که می تواند یک ماه از لذات حلال اجتناب کند،‌قطعا می تواند در ماه های دیگر نیز از حرام اجتناب کند و این همان تقواست پس سعی کنیم از فرصت طلایی ماه رمضان کمال استفاده را ببریم،‌ معلوم نیست سال دیگر زنده باشیم، آنچه قیامت به درد ما میخورد، تنها عمل است.

وی خاطرنشان کرد: در این ماه زیاد قرآن بخوانیم، در جلسات قرآن شرکت کنیم کسی که نمیزتواند قرآن بخواند، به صفحه قرآن نگاه کند، قرآن گوش کند تا از فیض قرآن بهره مند شود.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری تصریح کرد: نیمه ماه رمضان میلاد باسعادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام است که به کریم اهل بیت علیهم السلام معروف هستند، ایشان چندین بار اموال خویش را بین خود و مستمندان تقسیم کردند و در رفع حوائج مؤمنان تلاش زیادی می کردند که این خودش یک درسی است که ما باید از آن در جهت رشد و سعادت دنیا و آخرت خود استفاده کنیم.

وی با اشاره به ۴ خرداد ماه سالروز دزفول،‌ روز ملی مقاومت و پایداری بیان کرد: علیرغم موشکباران و تهدیدات گسترده رژیم بعثی، مردم شهر را خالی نکردند، هر هفته نماز جمعه برپا می کردند در این مدت صدها موشک و هزاران توپ به این شهر اصابت کرد و هزاران واحد مسکونی و تجاری تخریب شد، اما در اراده قوی مردم خلل ایجاد نکرد و این درس بزرگ مقاومت و پایداری برای همه ماست.

امام جمعه شهرستان سیریک با اشاره به ۱۰ رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه  اذعان کرد: نقش حضرت خدیجه (س) در ترویج اسلام بی بدیل است حمایت مادی و معنوی از پیامبر(ص)، ایشان همه ثروت خویش را در راه اسلام نثار کرد اولین زن مسلمان بود و جزء بهترین زنان اهل بهشت بود که در روایت داریم بهترین زنان بهشت چهارنفرند خدیجه دختر خویلد و فاطمه دختر محمّد صلی الله علیه و آله وسلم و آسیه زن فرعون و مریم دختر عمران پیامبر پس از خدیجه تا آخر عمر خدیجه را فراموش نکرد و هر از چند گاهی از او تقدیر و تمجید می کرد.

امام جمعه شهرستان به سالروز پیروزی حزب الله بر رژیم صهیونیستی: روزی که رژیم صهیونیستی وارد جنوب لبنان شد و این منطقه را اشغال کرد اشاره کرد و گفت: دشمن به قصد این نیامد که یک روز از این‌جا بیرون برود تصمیم قطعی رژیم صهیونیستی این بود که بخش جنوب لبنان را نگه‌دارد و جزو پیکره قلمرو غصبی خودش قرار دهد که  در مقابلشان چه بود در مقابلشان نیروی مردمیِ تهیدستِ بدون هیچ‌گونه تجهیزات در لبنان بود یعنی نیروی حزب‌الله با اتکا به ایمان و باور به وعده های الهی و اراده و عزم قوی توانستند،‌ارتشی که به شکست ناپذیری معروف بود، شکست دهند و این یک درس بزرگ است که قطعا با مقاومت و ایثار مردم فلسطین، سرنوشت این رژیم شکست و نابودی است و ان شاء‌الله بزودی از صفحه روزگار محو خواهد شد.

حجت الاسلام حیدری به هفت خردادماه سالروز تأسیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مجلس در رأس امور است این جمله تاریخی حضرت امام نشان از اهمیت مجلس در سرنوشت کشور است اما نه هر مجلسی، مجلسی که به وظیفه اش عمل کند، وظیفه نمایندگان مجلس قانونگذاری و نظارت است نه کار اجرایی.

امام جمعه شهرستان سیریک یادآور شد: جایگاه مجلس شورای اسلامی در دو بعد قانونگذاری و نظارت، بسیار رفیع است و نمایندگان در برنامه‌ریزی و سیاستگذاری‌های کلان جامعه از قدرت و توانایی‌های لازم برخوردار هستند این در حالی است که بسیاری از مردم از وظایف نمایندگان مجلس آگاهی ندارند و انتظار دارند آنها وظایف مدیران دستگاه‌های اجرایی را انجام دهند و از طرفی هم برخی نمایندگان برای رأی جمع کردن،وعده هایی می دهند که در حیطه اختیارات و وظایف آنها نیست، خب نتیجه این امر آن است که نماینده به وظایف ذاتی خودش نرسد، به جایی که در صحن مجلس همه حواس او به تصویب قانون باشد، به کارهای دیگر می رسد و به جایی که نظارت بر عملکرد دولت داشته باشد،‌ براحتی امضای خودش را پس می گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری افزود: اخیرا هم عده ای از نمایندگان مجلس، علیرغم اینکه طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کرده بودند ‌بخاطر فشار دولت امضای خویش را پس گرفتند و این مجلس اگر این طور باشد،‌دیگر در رأس امور نیست و نمی تواند اهداف خدمت و تلاش برای جامعه خود عمل کند.

وی با تبریک ولادت حضرت امام حسن مجتبی و روز اکرام و آغاز هفته کمک به محرومان و مستضعفان اضافه کرد:  بسیار شایسته است که محرومان و مستعضفان هر منطقه توسط گروهی شناسایی بشوند، چه بسا خانواده ای محروم باشند، ولی به عللی زیر پوشش کمیته امداد نباشند یا کمک کمیته کفاف مشکلات آنها را نکند، اینجا خیرین هر منطقه می توانند، گره گشایی کنند رسول خدا در جوانی با عده ای از مردم مکه پیمانی بسته بودند که از مستضعفان حمایت کنند و آنها را یاری رسانند.

امام جمعه شهرستان سیریک در پایان گفت: گاهی در فضای مجازی مسائلی پیش می آید، عده ای به مقدسات توهین می کنند یا اقدامات خلاف اخلاق و ادب انجام می دهند با این اقدامات باید قاطعانه برخورد شود و همه باید در فضای مجازی نیز مثل فضای حقیقی،‌ ادب و اخلاق را رعایت کنند و اقدامی خلاف وحدت انجام ندهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=473636
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,428 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی