تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 342721
تاریخ انتشار:جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

ملت ایران دیگر اجازه رابطه با آمریکا را نمی دهد/دریافت های نامشروع باید به بیت المال برگردانده شود

خطیب نماز جمعه هرمزگان اظهار کرد: همان طور که کنگره آمریکا برجام را توافق بین رئیس جمهور امریکا و ایران می داند ما نیز توافق هسته ای را توافق بین اقای صالحی و مسئول انرژی هسته ای امریکا می دانیم.

ملت ایران دیگر اجازه رابطه با آمریکا را نمی دهد/دریافت های نامشروع باید به بیت المال برگردانده شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛آیت الله غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی و سیاسی نمازجمعه با اشاره با سالروز ولایت حضرت معصومه و روز دختراظهار کرد:  دختر رحمت است اگر پدرو مادر به آن توجه نکند می شود مصیبت و خداوند به شما ها رحمت می دهد مبادا با بی توجهی به زحمتش بیندازید و نباید قلب دختر را خالی از محبت کنید و خودتان با دستان خودتان دخترکشی جاهلیت قدیم را در دوره کنونی انجام دهید.

وی افزود:مادرها به حان فرزندانتان همان اندازه ای که دوستشان دارید از شیر دادن دریغ نکنید زیرا هیچ چیز جای شیر مادر را برای کودک نمی گیرد و این شیر غذای ایست ، هم  دارو و آثارش باقی  است تا آخر عمر ، دندان های کودک را محکم می کند ،بدن در برابر بیماری ها مقاوم می کند و توصیه من به مادرها این است که به آینده بچه هایتان توجه داشته باشید

امام جمعه بندرعباس  با اشاره به هفته اهدای خون گفت:مومنان از این امر مضایقه نکند و  اهدای خون به میلیاردها انسان نیازمند  ذخیره ای معنوی برای آخرت است.

وی با تسلیت شهادت امام صادق (ع) به مسلمین افزود:ولایت این امام بزرگوار در مدینه و شهادت در مدینه ۲۵ شوال ۱۴۸ هجری قمری است.

نعیم آبادی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع)  تصریح کرد: خداوند من را در طلب کار و روزی حلال ببیند و و این تنها راه نجات ما از بیکاری است وبا بیکاری هیچ مشکلی حل نمی شود.

 

اقامه نماز رشد و تعالی جامعه را بهمراه دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام سید علی سیدین، امام جمعه موقت کیش با اشاره به اهمیت به پاداشتن نماز اظهار کرد: نماز خواندن فراتر از نماز خواندن است و به پاداشتن نماز به خصوص در ادارات و سازمان ها سبب همدلی می شود و اگر در جامعه ای نماز را به پا داریم و اهمیت بدهیم جامعه به سمت رشد و تعالی سوق پیدا می کند.

امام جمعه موقت کیش با تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و نامگذاری ولادت بانوی بزرگ اسلام تا ولادت برادر گرامی ایشان حضرت امام رضا(ع) به نام دهه کرامت بیان کرد: نباید معرفی کردن این دهه تنها جنبه تشریفاتی داشته باشد و باید در این مدت هرچه بیشتر رنگ و بوی کرامت به همه چیز داده و خود را به این بانوی بزرگ اسلام نزدیکتر کنیم.

وی با اشاره به ارزش وجود امامان و امامزادگان برای شیعیان و جهان اسلام گفت: حضرت معصومه(س) از عظمت بالایی برخوردارند و یکی از منزلت های ایشان زیارتنامه ای است که حضرت امام صادق(ع) برای این بانوی بزرگوار نوشته است.

وی به شخصیت بزرگ این بانوی نمونه اسلام و اهمیت زیارت ایشان اشاره کرد و افزود: شخصیت این بانوی گرامی آنچنان است که مژده ولادت ایشان پیش از تولد این بانوی بزرگ و حتی پیش از ولادت امام موسی کاظم (ع) توسط امام جعفر صادق(ع) به شیعیان داده شده و بواسطه حضرت معصومه (س) امام جعفر صادق(ع)  شهر قم را حرم خود و فرزندان خوانده اند که شیعیان جعفری به واسطه شفاعت حضرت معصومه(س) وارد بهشت خواهند شد.

سید علی سیدین در بخش دیگرری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با تقبیح تکبر و خود خواهی اظهار کرد: شکر گذاری نعمت های الهی به خصوص اجزاء بدن، دوری از دلبستگی به دنیا و نعمت های مادی و پاسخگویی اعمال در آخرت و بازگشت نتیجه اعمال انسان به وی از توصیه های حضرت جبرائیل به پیامبر اسلام است.

 

امام صادق(ع) با تشکیل نهضت بزرگ علمی و فرهنگی اسلام را احیا کرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، حجت الاسلام پیشدار خطیب نماز جمعه ابوموسی با تسلیت شهادت رئیس مذهب جعفری امام صادق(ع) اظهار کرد: در یک دسته بندی، زندگی امام جعفر صادق(ع) را می توان به سه دسته کلی تقسیم نمود که قسمت اول از زندگی ایشان همراه با امامت جد بزرگوارشان امام سجاد(ع) و پدر بزرگوارشان امام محمد باقر(ع) می باشد و تقریبا نیمی از عمر با برکت آن حضرت را تشکیل می دهد.

وی افزود: در این دوره امام صادق(ع) شاگردی جد و پدر بزرگوار خود را کردند و از علم و تقوی و کمال و فضیلت آنان در حد کافی بهره مند شد و به مقامات والای علمی دست یافتند.

پیشدار اظهار کرد: قسمت دوم زندگی امام صادق(ع) زمانی بود که امام خودشان به امامت رسیدند و حدود ۴ هزار شاگرد دانشمند و نامی را تربیت کردند و تقدیم جهان اسلام نمود. در این دوره امام از فرصت مناسبی که بوجود آمده، استفاده نمود و مکتب جعفری را به تکامل رساند و علوم و فنون بسیاری را که جامعه آن روز تشنه آن بود، به جامعه اسلامی ارزانی داشت.

وی تصریح کرد: امروز دانشمندان علوم پزشکی و شیمی شاگردان علم کیمیا و مکتب پزشکی امام صادق(ع) هستند و همچنین چهار امام اهل سنت همگی بی واسطه یا باواسطه از شاگردان مکتب امام صادق(ع) بودند و در این دوره امام صادق(ع)  با تشکیل نهضت بزرگ علمی و فرهنگی و تربیت ۴هزار شاگرد، اسلام را احیا کرد و نه تنها اسلام شیعی بلکه حتی اگر امروز فقه اهل سنت هم زنده است و در بین اهل سنت رواج دارد از برکت علم و فرهنگ امام صادق(ع) می باشد.

خطیب جمعه ابوموسی گفت: هشت سال آخر عمر امام(ع) قسمت سوم زندگی ایشان را تشکیل می‌دهد. در این دوره، امام بسیار تحت فشار و اختناق حکومت منصور عباسی قرار داشت. در این دوره امام دائما تحت نظر بود و مکتب جعفری عملاً تعطیل گردید.

وی ابراز کرد: امام صادق علیه‌السلام در عصرى زیست که علاوه بر حوادث سیاسى، یک سلسله حوادث اجتماعى و پیچیدگى‌ ها و ابهام‌ هاى فکرى و روحى پیدا شده بود که اسلام را تهدید مى‌ کرد.  ظهور متکلمان، صوفیه ، زنادقه، مکتب ها و نحله های مختلف فقهی جبریه، مشبهه، تناسخیه که هر کدام عقاید خود را ترویج می کردند و به نحوی نظر می دادند.

پیشدار خاطرنشان کرد: امام صادق با در نظر گرفتن نیاز شدید جامعه و آمادگی زمینه اجتماعی مناسب دنباله نهضت علمی و فرهنگی پدرش را گرفت و حوزه علمی وسیعی به وجود آورد و در رشته های مختلف شاگردان بزرگی را تربیت نمود.

 

فتوای مفتیان آل سعود عامل کشتار مسلمانان است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مـــــرواریــــــد نــــیـــــوز؛ آیت الله سید محمد جواد رکنی حسینی امام جمعه بندرلنگه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به مسائل روز گفت: دسیسه های دشمن در کشور های اسلامی متاسفانه منجر به عملیات های انتحاری شده که مردم بی گناه رو به خاک خون می کشند. و همچنین در یمن که این کشتارها توسط رژیم غاصب آل سعود صورت می گیرد.

وی سیاست های اروپایی ، فتوای مفت مفتیان آل سعود و تامین مالی تروریسم ها توسط آل سعود سه عامل مهم کشتار مسلمانان دانست و افزود: تروریسم خوب و بد نداریم ما در هر کجا دنیا تروریسم و کشتار مردم بی گناه را محکوم می کنیم.

امام جمعه بندرلنگه اضافه کرد: ارتش سوریه  تروریسم ها را در حلب در محاصره قرار داده است اما انگلیس و بعضی از کشورهای دیگر پیشنهاد  می دهند که ارتش سوریه دست از محاصره بردارد و آتش بس کند ، کشورهای که ادعای مبارزه با تروریسم داشتند امروز حامی همون گروه ها هستند.

 

ملت ایران دیگر اجازه رابطه با آمریکا را نمی دهد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه هنوز دشمنی آمریکا با ملت ما ذره ای کم نشده است ، گفت: امروز استکبار جهانی در راس امریکا و پشت سرش همه کشورهای مستکبر عالم و عربستان صعودی و برخی از حکام مستکبر کشورهای عربی منطقه و همهاعیادی اینها یک جنگ تمام عیار سیاسی و فرهنگی درمقابل ما به راه انداختند.

وی افزود: در جنگ احزاب یاران پیامبر و با رشادت حضرت علی (ع) به پیروزی رسیدند انشااالله در این جنگ احزاب هم امت امام زمان (عج) ملت ایران  به پیروزی خواهد رسید.

مختاری با اشاره به اینکه  امریکا جزئیاتی از برنامه هسته ای ایران را رسانه ای کرده است خطاب به مسئولین افزود: ملت ایران دیگر هیچ وقت اجازه رابطه با آمریکا را نمی دهیم و همان طور که کنگره آمریکا گفته است برجام توافق بین رئیس جمهور امریکا و ایران می باشد پس ما هم می گوئیم توافق هسته ای فقط توافقی بین جناب اقای صالحی و مسئول انرژی هسته ای امریکا است هیچ ارزشی ندارد.

وی ادامه داد: حل مشکلات کشور با توجه به درون کشور حل می شود و راه حل ان اقتصاد مقاومتی و مبارزه با کالای قاچاق می باشد.

امام جمعه حاجی آباد با اشاره به هفته بزرگداشت حج اظهار داشت: متاسفانه به دلیل بی عرضگی آل سعود که خود را خادمین الحرمین می دانند امسال حج معنوی کنسل شد.

وی با بیان اینکه امسال آل سعود سد سبیل شده و موسم حج را به بهانه های واهی تهدید کردند، گفت: مانع شدن آل سعود برای برگزاری مراسم حج در سال جاری گناهی نابخشودنی است که از حافظه تاریخ پاک نمی شود.

جنایات تروریستی بی حرمتی به کرامت انسان هاست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ حجت الاسلام نبوی زاده امام جمعه موقت پارسیان در خطبه های این هفته نمازجمعه پارسیان با دعوت همگان به تقوای الهی گفت: قوای الهی انسان را از معصیت گناه باز داشته و در قیامت انسان را به طرف بهشت می برد و باید تلاش نمائیم تقوای الهی را در عرصه های مختلف بکار بگیریم.

امام جمعه موقت پارسیان با تسلیت شهادت امام جعفرصادق(ع) به فضایل ایشان پرداخت وگفت: امام جعفر صادق(ع)از نظر اخلاقی بهترین الگو برای ما شیعیان هستند و ایشان در حدیثی می‌فرماید: محبوب ترین عملی که مومن در نزد خداوند حاضر می‌کند، پس از واجبات، خوش خلقی با مردم است.

وی با اشاره به اینکه دوران سی و چهار ساله امامت امام صادق (ع) عصر شکوفایی معارف اهل بیت (ع) بود، تصریح کرد: امام ششم شیعیان در این دوران با ایجاد یک حوزه وسیع علمی و دینی، به تربیت شاگردان بسیاری در زمینه های مختلف علمی و مذهبی پرداختند.

خطیب موقت نمازجمعه پارسیان با اشاره به ناامنی در کشورهای همسایه ایران اسلامی گفت: امروز شاهد جنگ وخونریزی در کشورهای منطقه خصوصا در همسایگی خودمان هستیم که به لطف بقیه الله الاعظم و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در امنیت واقتدار به سر می بریم و ایران اسلامی جزیره ثبات وایمن منطقه است.

امام جمعه موقت پارسیان با اشاره به تداوم جنایات تروریست های داعش در کشورهای دیگر اظهارداشت: آنچه در دنیای امروز رخ داده بی حرمتی به کرامت انسانهاست و اگر به‌راحتی سر نوجوانی را از بدن جدا می کنند نشان می دهد در اوج بی حرمتی به کرامت انسانی هستیم.

نبوی زاده با اشاره به جنایات آل خلیفه برعلیه مردم بی گناه وهمچنین آیت الله شیخ عیسی قاسم گفت: امروز مردم بحرین چه می خواهند و چه می گویند و آیا مردم حق تعیین سرنوشت خود را ندارند که مساجد را تخریب و مردم را به خاک و خون می کشند و روحانی انقلابی را به بند می برند.

دریافت های نامشروع باید به بیت المال برگردانده شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه توکهور-هشتبندی گفت: نماز جمعه پایگاه اجتماع مومنین است و به فرموده امام راحل«ره» نماز جمعه از بزرگترین عنایات حق تعالی بر جمهوری اسلامی است؛ لذا این پایگاه و محل شور و حماسه باید حفظ و تقویت شود.

امام جمعه توکهورهشتبندی با  اشاره به بحث حقوق های نجومی اظهار کرد: اندک یارانه هم  به این قشر مستضعف پرداخت میشود  شب عزایاعلام میکنند و در مقابل عده ای حقوق های ۵۰ میلیونی دریافت میکنند چرا مسئولان زمان پرداخت حقوق های میلیونی عزا نمی گیرند.

وی بیان کرد: این انقلاب و نظام متعلق به ما مردم است و ما هیچگاه رهبری عزیز و انقلاب خودرا تنها نمیگذاریم و ایران که کوفه نیست خوارج علم شوند، اما مسئولان هم بدانند باید به فکر این مردم بود، مردم ولی نعمت ما هستند لذا باید بحث حقوق های نجومی پیگیری شود.

بارانی خاطر نشان کرد: ما ملت خواهان این هستیم که با قدرت و طبق قانون جلوی غارت بیت المال گرفته شود، استعفا معنا ندارد و باید گردن کشان، اخراج شوند و پول های نامشروعی که از بیت المال غارت کرده اند بازگردانده شود.

فیش های نجومی نتیجه غفلت درونی کشور است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛امام جمعه رودان با بیان اینکه نباید در مسائل درون و برون کشور غفلت کنیم، تصریح کرد: جوانان و سرمایه های این مملکت نباید بر اثر غفلت درون به فراموشی بسپاریم و غفلت نسبت به آفت هایمان، نمونه ای از غفلت درونی است.

وی تأکید کرد: بوجود آمدن فیش های نجومی غفلت درونی بود که به آن دچار شدیم، و باید مسئولان در مقابل این موضوع محکم بایستند و نگذارند اسلام و جمهوری اسلامی لکه دار شود.

حجت الاسلام تاج زاد جهان اسلام، یمن، فلسطین، بحرین، عراق، سوریه و ملت های مظلوم را ببینیم، و تقلید دین و اسلام ناب محمدی(ص) را نتیجه غفلت برونی کشور دانست.

امام جمعه رودان دچار نشدن به غفلت برون را شناسایی نقشه های دشمن دانست و اظهار کرد: اگر نقشه های دشمن و استکبار را شناسایی نکنیم غفلت برون انجام دادیم، و اگر کشورهای مرتجع منطقه مثل عربستان اگر تا دیروز به طور زیرپوستی با رژیم صهیونیستی رابطه داشت، امروز به صور آشکارا جلسه برگزار می کنند ودست دوستی می دهد، از این مسائل نباید غافل شویم.

وی افزود: کشورهای عربی به جایی اینکه جنایات داعش و آمریکا را در منطقه محکوم و با آنها مقابله کنند، علیه جمهوری اسلامی ایران موضع می گیرند و حرفشان اینست که ایران نباید در جهان اسلام، عراق، یمن و کشورهای عربی دخالت کند.

خطیب نماز جمعه رودان شرایط جنگ امروز را شرایط جنگ احزاب در زمان پیامبر(ص) عنوان کردو ادامه داد: در جنگ احزاب همه کفر و یهود در مقابل اسلام ایستادند، و یک چیز باعث نجات مسلمانا ن شد و آن امید به پیروزی و توکل مسلمانان به خداوند متعال بود

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز این امید در دل مردم ایران، جهان اسلام و مسلمانان واقعی با اقتدار باشد، دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند و ان شالله به فضل الهی، جبهه کفر ذلت و خواری را در مقابل مسلمانان می بیند.

گناه موجب ذلت و سقوط اخلاق در جامعه است

سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مهمترین چیزی که قرآن ما را به آن ملزم می سازد پرهیز و اجتناب از گناه است زیرا گناه موجب ذلت انسان و سقوط اخلاق در جامعه است و انجام بی پروا گناه و نافرمانی از دستورات خداوند باعث هلاکت اقوام در گذشته شده است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک عنوان کرد: خداوند انجام یا ترک بعضی افعال را حرام دانسته است که رعایت نکردن آنها، زیان رساندن به خود و جامعه است. عبادت خداوند برای خود انسان و جامعه اسلامی است و به نفع آنهاست و ترک آنها نیز باعث متضرر شدن انسان و جامعه می گردد زیرا خداوند نیازی به عبادات ما ندارد.

وی بیان کرد: انسانها موظف به اطاعت از فرامین و دستورات خداوند هستند و نافرمانی آنها موجب خشم و غضب خداوند می گردد و صبر خداوند زیاد است ولی اگر از حد خود تجاوز کند عذاب های خداوند به روش های گوناگون ظاهر می گردد و مسبب این عذاب نیز زیاده روی در گناه است و انسان در صورت فاصله گرفتن از خداوند منبع شر و بدی می گردد و تقوا و پرهیزگاری می تواند انسان را نجات دهد و باید با یاد و اطاعت از خداوند، به او نزدیکتر شویم تا از گناه فاصله بگیریم.

حسینی نژاد تاکید کرد: در جامعه انسان با حیا از انجام گناهان علنی پرهیز می کند و اگر انسانها در خفا و آشکار از گناه دوری کردند و خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانند آن ارزشمند است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در ادامه عنوان کرد: در جامعه بی حجابی دیگر قباحت و زشتی ندارد و خداوند را شکر، که حجاب هنوز قباحت و زشتی تلقی نمی گردد لذا فقط گناه لذت دارد بلکه اعمال خوب نیز به انسان آرامش و شادی واقعی و نه لحظه ای می دهد.

وحشت اهالی سیریک از شترهای سرگردان و جولان خودروهای قاچاق

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی  امام جمعه موقت شهرستان سیریک در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد:  وضعیت نا امنی جادهای شهرستان بسیار ناراحت کننده و نگران کننده است و از متولیان امر خواستار توجه و اهتمام جدی و ریشه ای به این موضوع شد و نباید منتظر ماند هر چند وقت یکبار که حوادث ناگوار و جان انسانی تلف شد دست بکار شد البته تاکنون در شهرستان انسان های زیادی جان خود را از دست دادند.

خلیلی  با انتقاد از وضعیت نا امنی جاده های سیریک گفت:وضعیت جادهای شهرستان سیریک بسیار نا امن است و  امروز متاسفانه سرگردانی شتران در سطح خیابان های  حوزه استحفاظی شهرستان و جولان و تندروی های زیاد ماشین های قاچاقچیان در جاده های شهرستان باعث ترس ، رعب و وحشت بسیار از مردم و مسافران شده است .

وی پنج شاخص  انقلابی بودن مردم و مسئولان کشور را پایبندی به ارزش های انقلاب ، پایبندی به استقلال کشور ، هدف گیری آرمان های انقلاب ، حساسیت در برابر دشمن و تقوای دینی و سیاسی  برشمرد و تصریح کرد: زیر بنای اصلی  اقتصاد مقاومتی  را تولید ملی و حمایت از تولیدات داخلی و خارج شدن از وابستگی به کالاها و محصولات خارجی است و تا زمانی که اقدام و عمل جایگزین شعارهای اصلی برای نهادینه شدن تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه صورت نگیرد اوضاع و احوال مملکت همین است و روز به روز هم بدتر خواهد شد.

 

باندهای بزرگ قاچاق بیانگر دست های پشت پرده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، حجت الاسلام جعفر کاظم زاده، امام جمعه موقت شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به مبحث قاچاق در کشور افزود: هفته اخیر معضلی دیگر از معضلات اقتصادی کشور که بزرگترین محموله قاچاق کالا در استان هرمزگان بود کشف و ضبط شدو ۲۱۷ کانتینر قاچاق نشان دهنده این است که قاچاق کالا در کشور بعضاً سازماندهی شده است.

کاظم زاده تصریح کرد: باند قاچاق نفوذ بسیار قوی دارد که نشان می دهد دست هایی پشت پرده است.

امام جمعه موقت شهرستان بستک با انتقاد تند از این مسئله افزود: چطور می شود که ۲۱ کارمند جزء در گمرک یا بنادر آنقدر جسور باشند که از این محموله ۸۵ کانتینر متعلق به آنان باشد، اینها اگر پشتشان گرم نبود لطمه به اقتصاد مقاومتی نمی زدند و هیچوقت این کار را انجام نمی دادند لذا باید از این گندکاری های اقتصادی در گمرکات و بنادر کشور جلوگیری شود.

خطیب موقت جمعه شهرستان بستک همچنین به مسئله خروج کالای قاچاق از مغازه ها اشاره کرد و اظهار داشت: پیگیری همه جانبه قاچاق بسیار خوب است اما اینکه به مغازه ها بروید و شخص را بازداشت کنید خیلی هنر نکردید، اگر توان دارید در لب مرز و به محض ورود کالای قاچاق یقه طرف را بگیرید.

کاظم زاده، مادر تمام قاچاق ها را مناطق آزاد دانست و افزود: سالانه ۲۲ میلیارد دلار در ایران قاچاق می شود که ۲۰ میلیارد دلار آن متعلق به ۷ منطقه آزاد است، دولت طی لایحه ای می خواهد که این ۷ منطقه را به ۱۴ منطقه آزاد افزایش دهد، اول ببینید این ۷ تا چه گلی به سر کشور زدند بعد به فکر افزایش آن باشید.

 

 

انتهای پیام/م

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=342721
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,431 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی