ملت آگاه ایران نیاز به توصیه و نصیحت هیچ بازیگر خارجی در انتخابات ندارد/ موضع ایران در قبال این دخالت ها روشن است
+ پ -
ملت آگاه ایران نیاز به توصیه و نصیحت هیچ بازیگر خارجی در انتخابات ندارد/ موضع ایران در قبال این دخالت ها روشن است

سخنگوی وزارت خارجه کشور گفت: اطمینان داریم که در انتخابات پیش رو ملت ایران با حضور و مشارکت گسترده و انتخاب هوشیارانه و آگاهانه زمینه‌های گسترش قدرت جمهوری اسلامی ایران در فضای بین‌المللی و منطقه‌ای را فراهم خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری خود که امروز برگزار شد با اشاره به سفر وزیر خارجه کشورمان به بلژیک گفت: آقای ظریف سفر موفقی به بلژیک داشت.

وی به سفر وزیر خارجه عمان به تهران اشاره کرد و افزود: رایزنی‌های گسترده‌ای با مقامات ایران در زمینه گسترش روابط انجام شد.

روابط دو کشور عالی و با ثبات بوده و امیدواریم در چارچوب توافقات این سفر و رفت و آمدها زمینه‌های روابط در حوزه‌های اقتصادی صورت گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه فردا(سه شنبه) سفر الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان به تهران انجام می‌شود، یادآور شد: سفر همزمان سه رئیس جمهور از قاره‌های مختلف دوره‌ای جدید از روابط ایران با کشورهای جهان هست.

جابری انصاری سفر وزیر دفاع روسیه به تهران را نمادی از روابط نزدیک و تبادل نظرات مستمر بین دو کشور خواند و گفت: پیام ویژه‌ای از پوتین به روحانی منتقل شد که ناظر بر تحولات منطقه‌ای و مسائل دوجانبه است. روابط دو کشور در عالی ترین سطوح بوده و زمینه‌های گسترش روابط اقتصادی و تبادلی در جریان است.

وی ادامه داد: در زمینه‌های دفاعی رایزنی‌هایی در حال انجام است از جمله نسل جدید اس ٣٠٠ که در زمان خود اعلام می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه حملات تروریستی روز گذشته به زینبیه را محکوم کرد.

جابری انصاری در خصوص جابجایی احتمالی حسین امیرعبداللهیان گفت: هر اقدامی در صورت جابجایی، اطلاع رسانی می‌شود و خبر محرمانه نیست. تغییر مدیران امری عادی است و اگر تصمیمی در خصوص هر یکی از مقامات وزارت خارجه برسد به اطلاع افکار عمومی می‌رسد.

وی در پاسخ به سوالی درباره سفر رئیس جمهور ویتنام به تهران با تایید این خبر گفت که تاریخ نهایی سفر به اطلاع خواهد رسید.

جابری انصاری در پاسخ به سوال دیگری درباره سفر رئیس جمهور به اتریش و بلژیک عنوان کرد: گفت‌وگوها در زمینه سفر به کشورهای دیگر اروپایی نیز در جریان است. وقتی برنامه بسته شود اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دانا مبنی بر موضع وزارت امور خارجه و اقدام دیپلماتیک این وزارت‌خانه بعد از دخالت های مستقیم انگلستان در انتخابات ایران و ارائه لیست توسط بی.بی.سی اظهار داشت: «موضع جمهوری اسلامی ایران، موضعی روشن است. دستاورد مهم انقلاب اسلامی ایران استقلال و آزادی است و ملت آگاه ایران نیازی به نصیحت و توصیه از سوی هیچ بازیگر خارجی ندارد.»

جابری انصاری در ادامه افزود: «اطمینان داریم که در انتخابات پیش رو ملت ایران با حضور و مشارکت گسترده و انتخاب هوشیارانه و آگاهانه زمینه‌های گسترش قدرت جمهوری اسلامی ایران در فضای بین‌المللی و منطقه‌ای را فراهم خواهد کرد.»

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff