مقاوم سازی پایه های اقتصاد کشور با اقتصاد مقاومتی ممکن است
+ پ -
مقاوم سازی پایه های اقتصاد کشور با اقتصاد مقاومتی ممکن است

رئیس دانشگاه پیام نور حاجی آباد گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم سازی، ومحکم سازی پایه های اقتصاد است و این اقتصاد در شرایط تحریم و غیرتحریم به مردم کمک می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، دکتر روح اله حسن زاده در گفتگو با خبرنگار پیارم حاجی آباد اظهار داشت:اقتصاد مقاومتی زمینه رشد وشکوفایی را فراهم می کند، مع الوصف اقتصاد مقاومتی الگویی اقتصادی است که برای هر ملتی حتی در شرایط فشار وتحریم ها، زمینه رشد وشکوفایی را فراهم می کند.

 

 

وی افزود: تنها راه نجات کشور از بحران های اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است و از ابتدای امسال از طریق مسئولان بر اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید فراوان شده است.

 

 

وی بیان داشت: در اقتصاد مقاومتی دو راهبرد جایگزینی واردات در کالاهای مصرفی اساسی مردم و تنوع بخشی به توسعه صادرات وجود دارد، اقتصاد مقاومتی ضمن حفظ ویژگی های یک اقتصاد کارآمد، از استقلال خود پاسداری می کند و اقتصاد مقاومتی بر اقتصاد جهانی هم تاثیرگذار است و اعمالی مانند تحریم را به مخاطره می اندازد.

 

 

وی با تکیه برتوسعه اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مردمی می توان بهره گرفت واز تمامی ظرفیتهای داخل کشور اعم از بسیج در برابر تهدیدات خارجی وبیرونی می توان استفاده کرد که این از پایه های اقتصاد مقاومتی است .

 

 

وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم سازی، ومحکم سازی پایه های اقتصاد است و این اقتصاد در شرایط تحریم و غیرتحریم به مردم کمک می کند.

 

 

دکتر حسنزاده ادامه داد: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اهداف و برنامه های راهبردی جدید کشور را در برابر فشارها وتهدیدها ارائه می‌دهد، طبق سند چشم انداز ۲۰ ساله، کشور ایران باید در سال ۱۴۰۴ قدرت نخست منطقه در جنبه های مختلف اقتصادی، فناوری وعلمی باشد و اقتصاد مقاومتی علاوه بر مقاومت اقتصادی، استفاده بهینه از ظرفیت‌ها را در بر می‌گیرد.  ودر شهرستان حاجی آباد نیز با توجه به پتانسیل های بالقوه که در زمینه های مختلف وجود دارد با همت مردم و مسئولین و پیروی از فرمایشات  مقام معظم رهبری در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی اجرا گردد.

 

 

انتهای پیام /س

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff