مقاومت ملت و قاطعيت رهبري باعث نتيجه عزتمندانه مذاكرات بود
+ پ -
مقاومت ملت و قاطعیت رهبری باعث نتیجه عزتمندانه مذاکرات بود

امام جمعه شهرستان بندر خمیر گفت: آنچه باعث شد دشمن همه گزینه های روی میز را کنار بگذارد و پای میز مذاکره بنشیند ، مقاومت ملت ما در طول سالهای تحریم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از لوار ، حجت الاسلام و المسلمین  جهانگیری خطیب نماز جمعه شهرستان بندر خمیر گفت: به سرانجام رسیدن مذاکرات هسته ای در این روزها خوشحالی ملت ، حتی بزرگان نظام و مقام معظم رهبری را در پی داشت. مذاکرات طولانی هسته ای ما با شش قدرت جهانی و ابر قدرتهای جهانی که ده ، دوازه سال مذاکره ، مذاکراتی که به اعتراف همه کاری است کم نظیر و شاید هم بی نظیر ، طاقت فرسا و نفس گیر و این تعبیراتی است که رسانه ها نسبت به مذاکرات گفته اند.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری تذاکراتی در خصوص به سرانجام  رسیدن مذاکرات هم به دولت و هم به ملت دادند ، ایشان فرمودند : برخی از شش دولت طرف مقابل به هیچ روی قابل اعتماد نیستند یعنی اینجور نیست که امضا کردن وهمه چیز تمام شده است. مقام معظم رهبری توصیه کردند که مراقب باشید تا این توافقات به سرانجام برسد و از طرفی به ملت نیز توصیه نمودند که با متانت و آرامش رفتار کنند تا بتوانیم راحت تر به منافع ملی دسترسی پیدا کنیم.

امام جمعه شهرستان بندر خمیر اشاره داشت: در پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی بر قدرتهای استکباری تردیدی نیست ، فراموش نکنیم که آن همه مذاکره و پا فشاری برای بر چیدن بساط هسته ای ما بود و امروزه قرار است اولین کشوری باشد که با مجوز نهادهای بین المللی فعالیتهایش را شروع کند و این دستاورد بزرگی است.

جهانگیری در ادامه به نکته دیگری اشاره نمود وبیان کرد:  آنچه باعث شد دشمن همه گزینه های روی میز را کنار بگذارد و بیاید و صحبت کند ، مقاومت ملت ما در طول این ده ، دوازه سال بود. قاطعیت مقام معظم رهبری بود و هست . از سرلطف نیامدند و با ما مذاکره کنند، این را نباید ما فراموش کنیم . اگر در این متنی که آماده شده و بناست مراحلی را طی نماید و برای رفع تحریم ها منتهی شود. عنایت ومحبت دشمن نبود، این استقامت ملت ما و تلاش تیم مذاکره کننده بود و تلاش دولت جمهوری اسلامی و قاطعیت و صلابت مقام معظم رهبری بود که نتیجه عزتمندانه ای درپی داشت ، نتیجه ای که دشمنان منطقه ای ما را به شدت ناراحت کرد و مطمئن هستیم که رژیم صهیونیستی از این توافق به شدت عصبانی و ناراحت است.

خطیب نماز جمعه شهرستان بندر خمیر خاطر نشان کرد: این نتیجه باعث عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی در سطح جهان بود. آنچه باعث شد دشمن دست از گزینه های روی میز بردارد را نباید فراموش کرد. ملت ما باید همچنان در صحنه باشند. عدوات دشمنان را با این توافقات فراموش نکنند با همان صلابتی که قبل از امضای توافق نامه شعار مرگ بر آمریکا سر می دادند همچنان ادامه دهند. اسکتبارستیزی و شیطان بودن آمریکای جنایتکار را فراموش نکنیم. همچنان در صحنه و در سایه ولایت فقیه و مطیع فرامین ایشان باشیم . تا ان شاء الله به وعده هایی که امضا شده و توافق شده جامع عمل پوشانده شود و هیچوقت این فضا که موجب خوشحالی شده باعث غفلت نشود و دشمنان را فراموش نکنیم ، حیله های دشمنان را نادیده نگیریم که ضربه های بیشتری بخوریم.

وی در ادامه افزود: در ابعاد مختلف مسئولین تلاش کنند و ملت ما قدر دان تلاش مسئولین باشند و هم فعالان سیاسی ظرفیت سیاسی را بالا ببرند و گاهی آنچنان افراط نکنند که برای تخریب رژیم سیاسی اظهاراتی داشته باشند که به نظام و انسجام ملی آسیب بزنند و تلاش خدمتگذاران و نمایندگان نظام را نا دیده بگیرند این نکته ای بود که کسانی که در عرصه های سیاسی فعالیت دارند لازم است توجه نمایند . همه این فعالیت های سیاسی برای خدمت و تقویت اسلام است.

جهانگیری یادآور شد: از رهنمودهای مقام معظم رهبری الگو بگیریم و به شعار اکتفا نکنیم ، شیوه برخورد مقام معظم رهبری را در بر خورد با این موضوع یاد بگیریم.

انتهای پیام /س/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff