مقاومت حزب الله لبنان و فلسطین از برکت نظام جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام و المسلمين بيرانوند خطيب نماز جمعه بندر خمير اظهار كرد: بايد در دين تفكر كرد و نبايد كور كورانه دين را پذيرفت، پيغمبر اسلام مي فرمايد: دين اسلام راه من است اما با بصيرت وآگاهي از من تبعيت كنيد.

امام جمعه موقت بندر خمير در ادامه افزود: اميرالمومنين مي فرمايد كه خواندن قرآن و رفتن كفايت نمي كند بلكه بايد اول قرآن را ياد گرفت و بعد از اينكه ياد گرفتيم در آن تفكر كنيم.

بيرانوند با بيان اينكه آگاهي به احكام شرعي و مسائل شرعي معيار هايي است كه همه ما بايد بدانيم، گفت: فهم در دين توجه به آخرت است، بايد دين را هم در ظاهر و هم باطن پذيرفت، پذيرفتن دين صرف در درون نيست بلكه بايد به زبان آورده و در عمل نيز نشان داده شود كه فرد مومني هستيم.

وي خاطر نشان كرد: بايد اعتقادات ما نيز درست باشد، توجه و اعتقاد به توحيد،عدل، نبوت، امامت و معاد نيز مهم و همه اينها جزء تفكر در دين است.

خطيب نماز جمعه شهرستان بندر خمير اظهار كرد: براي اينكه راهمان كج نشود بايد بدانيم چه چيزي هدف و چه چيزي وسيله و ابزار است.

امام جمعه موقت بندر خمير يادآور شد: زمانيكه توانستيم بدانيم چه چيزي هدف و چه چيزي وسيله و ابزار است آنگاه مي توانيم تشخيص درست بدهيم و آن زمان است كه فهم درست بدست آورده ايم.
بيرانوند در ادامه گفت: هر كار خيري كه انسان انجام مي دهد خداوند برايش اجري مي گذارد و در آخرت جبران مي كند.

وي در ادامه با اشاره به صبر و استقامت اظهار كرد: صبر در برابر مسائل و مشكلات چه در مسائل اجتماعي جامعه و چه در مسائل خانواده خداوند پاداش و مزدي را در آخرت در نظر گرفته است.

خطيب نماز جمعه در ادامه به مناسبت هاي ايام هفته اشاره داشت و گفت: نواب صفوي كسي بود كه گروه فدائيان اسلام را بنا نهاد و هدف ايجاد نظام اسلامي در جامعه به خاطر ظلم و ستمي كه در زمان شاه وجود داشت، يكي از كارهايي كه نواب با دوستانش انجام داد ترور افراد ضد اسلام و انقلاب بود.

بيرانوند در ادامه به روز غزه اشاره كرد و اظهار كرد: روز غزه مصادف است با مقاومت مردم حماس در مقابل رژيم صهيونيستي و آنها نشان دادند كه ميتوان با مقاومت و صبر پيروز شد.
امام جمعه موقت بندر خمیر خاطر نشان كرد: مقام معظم رهبري در سخنان خودشان فرمودند كه همين مقاومت را حزب الله لبنان و فلسطين از بركت نظام جمهوري اسلامي ايران بدست آوردند و كسي كه توانست اين مقاومت را به آنها تزريق كند سردار شهيد سليماني بود.
وي بيان كرد: ما در يك موج سوم قرار داريم كه اين موج سوم انقلاب است كه در اين موج خروج آمريكا از خاورميانه اتفاق مي افتد و اين دستاورد بزرگ يكي از تلاش هاي بزرگ مرداني همچون سردار سليماني است.
بيرانوند با اشاره با بيانات مقام معظم رهبري گفت: خيلي ها فكر مي كردند انقلاب كارايي لازم را ندارد و شهادت سردار نشان داد انقلاب هنوز زنده است.

انتهای پیام/