تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 567579
تاریخ انتشار:دوشنبه 03 خرداد 1400 - 12:00| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
لزوم بهره‌گیری از عنصر مقاومت برای تداوم انقلاب اسلامی؛

مقاومت؛ کلیدواژه پیروزی رزمندگان در آزادسازی خرمشهر/ سوم خرداد تجلی‌گر خودباوری دینی و ملی است

کلیدواژه مهم پیروزی رزمندگان در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر «مقاومت» بود و همه مردم، کودک، جوان، پیر و مرد و زن، جهادگرانه و با انگیزه دفاع از کشور پای کار آمدند و با دشمن جنگیدند.

مقاومت؛ کلیدواژه پیروزی رزمندگان در آزادسازی خرمشهر/ سوم خرداد تجلی‌گر خودباوری دینی و ملی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سوم خرداد یک نقطه عطف مهم و تاریخی در دوران دفاع مقدس است که علاوه بر دستیابی به یک پیروزی بزرگ سیاسی- نظامی، همواره می‌تواند به‌عنوان یک عامل مهم و تأثیرگذار تاریخی بر تقویت انسجام ملی و مظهر خودباوری ملی مورد توجه قرارگرفته است.

در عملیات غرور آفرین بیت المقدس، رزمندگان اسلام اعم از رزمندگان سپاهی، ارتشی و بسیجی با همدلی و مشارکت توانستند مقاومت بی بدیلی را خلق کنند که منجر به فتح تاریخی خرمشهر گردید.

فتح خرمشهر نماد تجلی، ایستادگی و ایمان داشتن به توانمندی های داخلی است چرا که تا زمانی که متکی به کشورهای بیگانه باشیم پیشرفت نخواهیم کرد.

امروز هر ایرانی آزاده‌ای فتح خرمشهر را نماد سرافرازی و سربلندی ملتی می‌داند که در اوج تحریم‌های ظالمانه با قوی شدن و در سایه خودباوری ملی توانست از یک پیچ مهم تاریخی با موفقیت عبور کند و نسل‌های حال و آینده ایران همواره به فاتحان این پیروزی بزرگ ادای احترام خواهند کرد.

فتح خرمشهر فقط آزادسازی سرزمین نیست بلکه به نمایش گذاشتن اقتدار و خواست و اراده ملتی است که به‌رغم تحمل شرایط سخت، تحریم شدید در همه ابعاد نظامی، اقتصادی و سیاسی، شکل‌گیری هویت تاریخی جدیدی را، به ارمغان آورد و محصول فتح خرمشهر شکل‌گیری اندیشه و اراده و عزم جوانان ایران برای فائق آمدن بر مسائلی است که ناممکن بوده و امروز بخش‌هایی از آن در محور مقاومت کشورهای اسلامی رشد یافته و شکوفا شده است.

آزادسازی خرمشهر نماد استقامت و پیروزی است
حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد، مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به روز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: تاریخ سراسر افتخار انقلاب اسلامی ایران یادآور حماسه ها و جانفشانی های رزمندگان این است که جان خویش را در طبق اخلاص گذاشته و برای حفظ عزت، اقتدار و شکوه هر چه تمام تر ایران اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکردند.
وی با بیان اینکه حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر به عنوان یکی از روزهای ماندگار در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده است، افزود: این روزها یادآور رشادت‌ها و ایثارگری عزیزانی است که عشق به ولایت را در سر داشتند و با انگیزه انقلابی و دینی توانستند با یورش بر علیه دشمن بعثی، امان را از آن بگیرند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد: آزادسازی خرمشهر در گرو همت غیرتمندانی است که عاشقانه و خالصانه و با مقاومت و اراده پولادین، در برابر هجمه‌های سنگین استکبار ایستادند و دشمن بعثی را وادار به پذیرش شکست کردند.
انصاری راد گفت: دشمن هرگز فکر نمی کرد جوانان غیرتمند در برابر توان رزمی آنان از خود مقاومت نشان دهند، اما آنچه که توانست رزمندگان اسلام را هنگام مواجهه با دشمن پیروز گرداند ایمان، روحیه شهادت طلبی، ولایت‌مداری و عشق و ارادت به امام راحل بود که سبب آزادسازی خرمشهر شد.
وی اضافه کرد: آزادسازی خرمشهر تنها یک حماسه بزرگ تاریخ انقلاب اسلامی است بلکه باید از آن به عنوان نماد استقامت و پیروزی یاد کرد.
ایران اسلامی با این دلاوری ها و استقامت نشان داد که بایستی برای حفظ مرزها و ثغور کشور اسلامی، همگی تابع ولایت بوده و انسجام ملی و اسلامی خویش را همواره حفظ کرد و برای تداوم انقلاب اسلامی در مواجهه با همه بحران‌ها و شرایط سخت به ویژه در مقابله با تهاجمات فکری و فرهنگی جهان سلطه نیز باید از عنصر اراده، مقاومت و ایثار  بهره برد.
سوم خرداد تجلی‌گر خودباوری دینی، ملی است
حجت الاسلام اسحق فاضلی پور سرپرست اداره تبلیغات اسلامی میناب در گفتگو با خبرنگار هرمز روز سوم خرداد ۱۳۶۱ را یکی از بارزترین جلوه‌های نصرالهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: فتح خرمشهر بر مبنای اعتقاد به خدا محقق شد و ولایتمداری رکن اصلی در سربلندی این نظام مقدس است.
لزوم آشنایی نسل جوان با ایثارگری‌ها و رشادت‌های رزمندگان
وی، از فتح خرمشهر به عنوان نماد عظمت ارزش‌های دفاع مقدس یاد کرد و افزود: می بایست برای آشنایی نسل جوان امروز با ایثارگری‌های بخشی از جامعه که برای پاسداشت و تحقق این ارزش‌ها، جان خود را فدا کردند، تلاش شود.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر یکی از اولین اتفاقات نشاط آفرین برای مردم ایران بود که پس از ناراحتی‌ها و فشارهای جنگ تحمیلی در جامعه رخ داد.
کلیدواژه پیروزی رزمندگان در آزادسازی خرمشهر «مقاومت» بود
فاضلی پور ادامه داد: کلید واژه مهم پیروزی رزمندگان در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر «مقاومت» بود که با خواست خداوند رزمندگان در نبرد حق علیه باطل پیروز شدند.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب، شجاعت و ایثار مردم در جنگ و عملیات آزادسازی خرمشهر را ستودنی خواند و افزود: در آن دوران همه مردم، کودک، جوان، پیر و مرد و زن ، جهادگرانه و با انگیزه دفاع از کشور پای کار آمدند و با دشمن جنگیدند.
فتح خرمشهر نماد عظمت ارزش‌های دفاع مقدس است
وی با بیان اینکه فتح خرمشهر سرشکستگی صدام را در پی داشت، افزود: صدام و نظامیان بعثی، با غرور و تلاش خود در راستای حفظ اشغال خرمشهر آن را به دژ نفوذناپذیری برای خود تبدیل کرده بودند.
فاضلی پور یادآور شد: فتح خرمشهر، قلب مقاومت در روزهای انقلاب بود، چرا که رزمندگان اسلام با ایثار، جاودانگی و ایستادگی در مقابل دشمن، به این فتح دست یافتند.
 سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی جوانان ما باعث پیروزی در عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر شد، تصریح کرد: باید در برابر توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی بایستیم و با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری، نظام اسلامی را حفظ کنیم و به دست صاحب اصلی‌اش حضرت ولیعصر(عج) برسانیم.
سوم خرداد نماد صبر و استقامت است
سید احمد امام جمعه اهل سنت بندرخمیر  با گرامیداشت فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: سوم خردادماه، نماد مقاومت و ایثار ملت قهرمان و همیشه در صحنه ایران اسلامی است نه تنها خرمشهر آزاد شد بلکه سرنوشت جنگ نیز رقم خورد بطوریکه در فاصله یک ماه عملیات غرورآفرین بیت المقدس، دستاوردهای بسیاری کسب کردیم و این موفقیت تنها با صبر و بردباری رزمندگان اسلام حاصل شد.
وی با بیان اینکه هرگاه دلمان با خدا باشد و برای رضای او بجنگیم  مطمئنا پیروزی و نصرت با ماست افزود:سوم خرداد مشابه جنگ بدر صدر اسلام است همانگونه که خدا و فرشتگان در جنگ بدر پیامبر را یاری کردند در سوم خرداد نیز  خرمشهر را خدا آزاد کرد.
امام جمعه اهل سنت بندرخمیر در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به رقابت به جای تخریب در ایام تبلیغات انتخاباتی گفت: تکثر کاندیداها موجب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می‌شود.
سید احمد افزود: نامزدهای انتخاباتی از رفتارهای تفرقه افکنانه خودداری کرده و اخلاق مداری را محور قرار داده و از تبلیغات منفی علیه یکدیگر پرهیز کنند و به این مهم‌توجه داشته باشند که چنین رفتارهایی زمینه شک و تردید به کاندیداها را فراهم می کند.
امام جمعه اهل سنت اضافه کرد: کاندیداها با دادن شعارها و وعده هایی که در توان آنان نیست و قدرت عمل به‌ آن را ندارند، با احساسات مردم بازی نکنند زیرا تجربه ثابت کرده چنین شعارهایی موجب مایوس شدن مردم می شود.
وی ضمن تشکر از کاندیدای شورای اسلامی کشار همه آنهایی که برای خدمت به مردم کاندید شده اند خوب و اصلح هستندخاطرنشان کرد: اما مردم باید آگاه باشند و بدون تعصب بهترین ها و آنهایی که واقعا به مردم خدمت می کنند  را انتخاب کنند.
 فتح خرمشهر در سوم خرداد  به تمام معنا شجاعت ملت ایران و قدرت رزمندگان اسلام  را به رخ جهانیان کشید
شیخ حسین بازماندگان امام جمعه اهل سنت شهر بندرپل ضمن نکوداشت سوم خرداد، با گرامی داشت سالروز فتح خرمشهر و روز ملی مقاومت، ایثار و پبروزی اظهار کرد: پس از آزادسازی خرمشهر رزمندگان رشید اسلام  در اولین اقدام خود در مسجد جامع خرمشهر نماز را اقامه کردند تا به استکبار نشان دهند که این انقلاب تکیه بر معنویت و قدرت الهی دارد و هیچ موقع متأثر از قدرت پوشالی کفار نخواهد شد.
وی افزود: رزمندگان رشید اسلام به جهان نشان دادند که در سایه انقلاب اسلامی و عشق به امام راحل در جبهه ها به دفاع می پرداختند. و رمز موفقیت سربازان و دلاور مردانی که در جبهه حق علیه باطل می جنگیدند، غلبه ایمان بر کفر  بود و این امتیاز حقانی و ربانی  باعث آزاد سازی خرمشهر گردید.
امام جمعه شهر بندرپل با بیان اینکه امام راحل فرمودند ،«خرمشهر را خدا آزاد کرد» افزود:خبر پیروزی آزادسازی خرمشهر به سرعت پخش شد و ملت مسلمان ایران اسلامی را غرق در شادی و سرور کرد و مردم همیشه در صحنه با حضور در مساجد نمازشکر به جای آوردند و ندای  الله اکبر را سردادند.
وی گفت: در واقع فتح خرمشهر، دفاع مقدس را وارد مرحله نوینی کرد و ایران اسلامی با این فتح الفتوح در موضع قدرت قرار گرفت.
بازماندگان با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی جوانان ما باعث پیروزی در عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر شد تصریح کرد: باید در برابر توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی بایستیم و با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای، نظام اسلامی را حفظ کنیم.
امام جمعه بندرپل خاطرنشان کرد:روز سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از بارزترین جلوه‌های نصرت الهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران است که باید نسل به نسل و سینه به سینه آن جانفشانی ها و رشادت ها بازگو شود وکماهو حقه این روز عزیز و مبارک را قدردانی نماییم ان شاء الله.
ما باید مدافع نگاه عظیم شهدای فتح خرمشهر باشیم
شیخ مسعود راهبر امام جمعه اهل سنت بندرچارک در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: فتح خرمشهر، در تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس، حماسه بزرگ و عظیمی است که به فرموده امام(ره) خرمشهر را خدا اآزاد کرد، ودر فتح خرمشهر، قدرت و هیمنه ابر قدرت های جهان  در برابر ایمان،و تقوای رزمندگان دفاع مقدس به زانو در آمد و قدرت الهی بود که توانست بر سلاح های نظاپی آنان غلبه کندو انها را از پای درآورد.
عالم اهل سنت استان هرمزگان افزود:  امروز مهمترین الگویی که جوانان ما پس از سالیان سال از حماسه بزرگ سوم خرداد میتوانند بگیرند، خود باوری،توکل و ایمان به خدا و شناخت توانمندی های خودمان است که میتوانیم بربسیاری از مشکلات غلبه کنیم. و امروز در جنگ اقتصادی هم مانند جنگ نظامی با الگو گیری از ویژگی هایی همچون استقامت  و اعتقاد به خدا میتوانیم پیروز این نبرد شویم.
راهبر با اشاره به فداکاری های شهدای فتح خرمشهر همچون شهید جهان آرا بیان کرد: این مهم است که ما از شهدای و امثال شهید جهان آرا یاد کنبم کسانی که تمام هستی و جان خود را در این راه گذاشتند،جوانان پاکی که ایستادند اما حاضر نشدند یک وجب از خاک سرزمینشان به دست دشمن بدهند.
وی با بیان اینکه ما باید مدافع  نگاه عظیم جوانانی همچون جهان آرا و شهدای سوم خرداد باشیم تاکید کرد:در حال حاضر هم جوانانی هستند که در صورت وجود هر گونه تهدید از سوی دشمن  از خاک و مرز ایران اسلامی جانانه و آتش به اختیار دفاع کنند لذا مهمترین ویژگی حماسه خرمشهر،یاد و رضای خدا  بود که اگر خدا  و قدرت الهی را در تمام کارها در نظر بگیریم دشمن با تمام توان و ظرفیت خود از بین خواهد رفت و نخواهد توانست نقشه های خود را پیاده کند. لذا امیدواریم با گرامی داشت یاد و خاطره سااروز آزاد سازی خرمشهر،بتوانیم فرهنگ استقامت،جهادو مقاومت را به جوانان یاداور شویم.
شفافیت وصداقت مهمترین اصل انتخابات ۱۴۰۰
عالم اهل سنت استان هرمزگان با تاکید بر  اهمیت انتخابات ۱۴۰۰ ،شفافیت را مهمترین اصل در انتخابات دانست و خاطر نشان کرد:  صداقت را باید  هدف اصلی کار خود قرار دهیم و آنچه که امروز دشمن به وجود اورده است و بی تدبیری هایی کخ بعضا در داخل کشور وجود دارد را صراحتا بیان کنیم. در انتخابات ۱۴۰۰ باید به دنبال شاخصه های همچون شفافیت،عدالت خواهی و عدم وجود تضاد طبقاتی و فراهم کردن شرایط اولیه زندگی بود.
اندیشه ای که منجر به فتح خرمشهر شد باید در اقتصاد وارد شود
علی ستاری فعال فرهنگی،اجتماعی و رسانه ای هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: خرمشهر امروز جامعه ما اقتصاد است که باید با همان تفکرات فتح خرمشهر به نفع مردم اعتلا پیدا کند در غیر اینصورت ممکن تمام زحماتی برای نظام اسلامی کشیده شده است نادیده گرفته شود.
وی افزود: فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و ایران است چرا که رزمندگان ایرانی توانستند در عین ناباوری دشمن غدار را از این شهر بیرون کنند.
ستاری ادامه داد: رژیم بعث عراق بر روی تصرف خرمشهر مانور بسیاری داده بود و با وجود اینکه صدام قول تصرف خرمشهر در کمتر از یک روز را داده بود مقاومت جانانه مدافعان شهر به فرماندهی شهید محمد جهان آرا و ناخدا صمدی خواب آن ها را آشفته کرد.
فعال فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای هرمزگان اضافه کرد: ماشین جنگی بعث در مقابل نیروهای پراکنده بسیج و سپاه خرمشهر و اندک نیروی تکاوری ارتش که در خرمشهر بودند ۳۴ روز زمین گیر شدند و نتوانستند به اهداف خود را در ایران دنبال کنند.
فعال فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای بیان کرد: برکت خون شهدای خرمشهر موجب شد که با محوریت حضرت امام(ره) و خرمشهر وحدتی بین نیروهای مسلح با هدف آزادسازی خرمشهر شکل گیرد و همین منجر به فتح شکوهمند خرمشهر شد.
وی گفت: در عملیات بیت المقدس نیروی هوایی ارتش، لشکرهای ۲۱ پیاده آذربایجان، ۹۲ زرهی ارتش،۱۶زرهی قزوین،لشکر ۷۷ پیاده خراسان و تیپ های تکاوری نیروی زمینی ارتش،گروه های توپخانه ارتش، گروه های رزمی مهندسی، مخابراتی ارتش، بسیج و ۳ لشکر سپاه پاسداران و جهاد سازندگی مشارکت کردند و با هم افزایی تمام نیروها توانستند خرمشهر را باز پس بگیرند.
ستاری تصریح کرد: خرمشهر امروز جامعه ما اقتصاد است که باید با همان تفکرات فتح خرمشهر به نفع مردم اعتلا پیدا کند در غیر اینصورت ممکن تمام زحماتی برای نظام اسلامی کشیده شده است نادیده گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: خرمشهر با هم افزایی نیروها فتح شد و اقتصاد نیز با هم افزایی فتح خواهد شد تا زمانی که کشاورز کشت کند اما بخش بازرگانی و دیپلماسی به کمکش نیاید،صنعت تولید کند اما مسئولان به دنبال منافع وارد کنندگان باشند به این هم افزایی و فتح اقتصاد نخواهیم رسید.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=567579
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,362 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی