مقام معظم رهبری به معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی به جوانان تاکید دارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ابراهیم جداوی نویسنده و پژوهشگر رودانی در یادداشتی اختصاصی برای هرمز در آستانه دومین سالگرد انتشار بیانیه گام دوم انقلاب نوشت: مردم ايران در حالي 42 چهل دومین سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را جشن مي‌گيرند كه در عرصه های بين‌المللي فشارهاي ناجوانمردانه‌اي را تحمل مي‌كنند و فشارهايي كه مي‌كوشد چهره نظام را نزد افكار عمومي تخريب و ميان نظام و مردم فاصله ايجاد كنند و اما مردم با بصیرت و پرشور ایران عزیز نشان داده اند که انقلاب اسلامی زنده است، انقلاب اسلامی می ماند و ما مردم در گام دوم انقلاب انقلابی می مانیم.

انقلاب اسلامی با محوریت امام خمینی (ره) با شعار ما می توانم قیام خودشان را آغاز کردند حضرت امام در سن چهل و دو سالگی اولین بیانیه سیاسی خود را صادر کردند در این بیانیه حضرت امام در صدر این بیانیه این آیه را شعار انقلاب قرار دادند  قُلْ انَّما اعِظُکُم بِواحِدَةٍ أنْ تَقُومُوا لِلّهِ مَثنی‏ وَ فُرادی‏(سبا۴۶)  اگر خدا بخواهد یک موعظه داشته باشد این است که به تنهایی برای خدا قیام کنید و چند نفری امام ره به تنهایی یا با آن عدۀ بسیار کم قیام خودش را برای خدا شروع کرد.

شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی تربیت شده ای مکتب امام خمینی بود حاج قاسم سلیمانی؛ انقلابی زمان شناس و با بصیرت بود که همه هستی اش را برای عزت و سربلندی در راه خدمت به مردم و امام و انقلاب فدا کرد. اﺻﻠﻲ ﺗﺮﻳﻦ ﻧﻜﺘﻪ در مورد حاج قاسم عزیز اﻳﻦ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﻨﻄﻖ و ﺗﻔﻜﺮ او ﺑﺎزﺧﻮاﻧﻲ گردد تا راه او استمرار یابد مکتب حاج قاسم عامل پیشرفت در گام دوم است و ما جوانان در گام دوم انقلاب باید راه او را ادامه بدهیم.

در بيانيه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبري نکات بسيار مهمي ذکر شده است که جا دارد براي هر يک از موضوعات آن جلسات متعدد علمي و تحليلي و تحقيقي برگزار شود تا وظايف و مسئوليت همه افراد خانواده‌ها مسئولان در بخش‌هاي مختلف نظام اسلامي روشن شود و بیانیه گام دوم انقلاب رهبری یک مطلب خبری نیست که دو ماه پیش خوانده باشیم و تمام بشود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی برای نوشتن بیانیه گام دوم یک ماه زمان گذاشتند که به تعبیر ایشان این بیانیه نیازمند تبیین است همانطور که رهبری نیز تاکید دارند دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای همگان به ویژه جوانان معرفی شود  همه باید تلاش کنند تا این بیانات محقق شود.

مهمترین عامل اشاره شده در بیانیه گام دوم نــگاه واقع بینانه به نقــاط قوت و ضعف چهل ســال اول انقلاب و امید و خوش بیني به آینده، روح و مغز این بیانیه راهبردي اســت و رهبر انقلاب در گام دوم ، همچنان معتقد به چهره اي پویا و متحرک از انقلابند؛ ویژگی ممتاز این بیانیه نماندن در گذشته بلکه حرکت رو به جلو با تکیه بر تجربه چهل ساله، محور اصلي «گام دوم  انقلاب»ا ست.

در بیانیه گام دوم حضرت آقا میفرمایند باید با نگاه به آینده با یک بیان تحلیلي از گذشته و مشـکلات، با چشم انداز به سمت قله ها حرکت کنیم یکي از اتفاقاتي که رهبري در این بیانیه اشاره کرده اند این است که دشمنان ما به دنبال امیدزدایي اند تــا اثبات کنند نظام اسـلامي ناکارآمد است.

مطالبه رهبر عزیزمان از جوانان، مدیران و همه آحاد ملت این است که با تمام ظرفیت، طراحي دشمن را خنثي کنند همانطور که رهبر عزیز انقلاب فرموده اند، امید کاذب و دروغین خوب نیست و ایشان هرگز نخواسته اند به ملت امید کاذب بدهند.و بهتریـن امید را رهبري در این بیانیــه مطالبه کردنـد.

ایشان اصرار دارند فضا را فراهم کنید و به جوانان انقلابي، توانمند و متدین اجازه دهید تا با شجاعت و روحیه انقلابي، نفس تازه اي در نظام مدیریت بدمند.

رهبري اشاره کردند ما هیچ جنگي را شروع نکرده ایم، ولي هر جنگي به ما تحمیل شده یا بشود، مقتدرانه دفاع مي کنیم و این دفاع مقتدرانه را مرهون شهدایي هستیم که امروز به نامشان افتخار مي کنیم.

انتهای پیام/