تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 560285
تاریخ انتشار:سه‌شنبه 09 فوریه 2021 - 14:34| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
یادداشت/

مقام معظم رهبری به معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی به جوانان تاکید دارند

مقام معظم رهبری تاکید دارند دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای همگان به ویژه جوانان معرفی شود و همه باید تلاش کنند تا این بیانات محقق شود و در بیانیه گام دوم انقلاب نکات بسیار مهمی ذکر شده که جا دارد برای هر یک از موضوعات آن جلسات متعدد علمی و تحلیلی و تحقیقی برگزار شود.

مقام معظم رهبری به معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی به جوانان تاکید دارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ابراهیم جداوی نویسنده و پژوهشگر رودانی در یادداشتی اختصاصی برای هرمز در آستانه دومین سالگرد انتشار بیانیه گام دوم انقلاب نوشت: مردم ایران در حالی ۴۲ چهل دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرند که در عرصه های بین‌المللی فشارهای ناجوانمردانه‌ای را تحمل می‌کنند و فشارهایی که می‌کوشد چهره نظام را نزد افکار عمومی تخریب و میان نظام و مردم فاصله ایجاد کنند و اما مردم با بصیرت و پرشور ایران عزیز نشان داده اند که انقلاب اسلامی زنده است، انقلاب اسلامی می ماند و ما مردم در گام دوم انقلاب انقلابی می مانیم.

انقلاب اسلامی با محوریت امام خمینی (ره) با شعار ما می توانم قیام خودشان را آغاز کردند حضرت امام در سن چهل و دو سالگی اولین بیانیه سیاسی خود را صادر کردند در این بیانیه حضرت امام در صدر این بیانیه این آیه را شعار انقلاب قرار دادند  قُلْ انَّما اعِظُکُم بِواحِدَهٍ أنْ تَقُومُوا لِلّهِ مَثنی‏ وَ فُرادی‏(سبا۴۶)  اگر خدا بخواهد یک موعظه داشته باشد این است که به تنهایی برای خدا قیام کنید و چند نفری امام ره به تنهایی یا با آن عدۀ بسیار کم قیام خودش را برای خدا شروع کرد.

شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی تربیت شده ای مکتب امام خمینی بود حاج قاسم سلیمانی؛ انقلابی زمان شناس و با بصیرت بود که همه هستی اش را برای عزت و سربلندی در راه خدمت به مردم و امام و انقلاب فدا کرد. اﺻﻠﻲ ﺗﺮﻳﻦ ﻧﻜﺘﻪ در مورد حاج قاسم عزیز اﻳﻦ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﻨﻄﻖ و ﺗﻔﻜﺮ او ﺑﺎزﺧﻮاﻧﻲ گردد تا راه او استمرار یابد مکتب حاج قاسم عامل پیشرفت در گام دوم است و ما جوانان در گام دوم انقلاب باید راه او را ادامه بدهیم.

در بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری نکات بسیار مهمی ذکر شده است که جا دارد برای هر یک از موضوعات آن جلسات متعدد علمی و تحلیلی و تحقیقی برگزار شود تا وظایف و مسئولیت همه افراد خانواده‌ها مسئولان در بخش‌های مختلف نظام اسلامی روشن شود و بیانیه گام دوم انقلاب رهبری یک مطلب خبری نیست که دو ماه پیش خوانده باشیم و تمام بشود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی برای نوشتن بیانیه گام دوم یک ماه زمان گذاشتند که به تعبیر ایشان این بیانیه نیازمند تبیین است همانطور که رهبری نیز تاکید دارند دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای همگان به ویژه جوانان معرفی شود  همه باید تلاش کنند تا این بیانات محقق شود.

مهمترین عامل اشاره شده در بیانیه گام دوم نــگاه واقع بینانه به نقــاط قوت و ضعف چهل ســال اول انقلاب و امید و خوش بینی به آینده، روح و مغز این بیانیه راهبردی اســت و رهبر انقلاب در گام دوم ، همچنان معتقد به چهره ای پویا و متحرک از انقلابند؛ ویژگی ممتاز این بیانیه نماندن در گذشته بلکه حرکت رو به جلو با تکیه بر تجربه چهل ساله، محور اصلی «گام دوم  انقلاب»ا ست.

در بیانیه گام دوم حضرت آقا میفرمایند باید با نگاه به آینده با یک بیان تحلیلی از گذشته و مشـکلات، با چشم انداز به سمت قله ها حرکت کنیم یکی از اتفاقاتی که رهبری در این بیانیه اشاره کرده اند این است که دشمنان ما به دنبال امیدزدایی اند تــا اثبات کنند نظام اسـلامی ناکارآمد است.

مطالبه رهبر عزیزمان از جوانان، مدیران و همه آحاد ملت این است که با تمام ظرفیت، طراحی دشمن را خنثی کنند همانطور که رهبر عزیز انقلاب فرموده اند، امید کاذب و دروغین خوب نیست و ایشان هرگز نخواسته اند به ملت امید کاذب بدهند.و بهتریـن امید را رهبری در این بیانیــه مطالبه کردنـد.

ایشان اصرار دارند فضا را فراهم کنید و به جوانان انقلابی، توانمند و متدین اجازه دهید تا با شجاعت و روحیه انقلابی، نفس تازه ای در نظام مدیریت بدمند.

رهبری اشاره کردند ما هیچ جنگی را شروع نکرده ایم، ولی هر جنگی به ما تحمیل شده یا بشود، مقتدرانه دفاع می کنیم و این دفاع مقتدرانه را مرهون شهدایی هستیم که امروز به نامشان افتخار می کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=560285
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,895 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی