مقام روس: اعدام النمر و دیگر مخالفان سرکوبی وحشیانه بود/ غرب ایران را متهم خواهد کرد
+ پ -
مقام روس: اعدام النمر و دیگر مخالفان سرکوبی وحشیانه بود/ غرب ایران را متهم خواهد کرد

رئیس کمیته بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه ضمن انتقاد از مواضع آمریکا در قبال مسائل خاورمیانه، اعدام رهبر شیعیان و دیگر مخالفان عربستانی را سرکوبی وحشیانه و بی سابقه خواند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رئیس کمیته بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه در واکنش به اعدام ۴۷ نفر  شامل رهبر شیعیان عربستان توسط مقامات سعودی گفت که عربستان سعودی به آزادی‌های اساسی و مدنی احترام نمی‌گذارد.

به گزارش پایگاه «فری نیوز» رئیس کمیته بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه در صفحه فیس بوک شخصی خود به موضوع اعدام‌ها در عربستان سعودی به ویژه اعدام رهبر شیعیان این کشور واکنش نشان داد.

«کنستانتین کاساشف» با بیان آنکه اعدام شیخ نمر و دیگر مخالفان سرکوبی وحشیانه و بی‌سابقه بود با انتقاد از مواضع آمریکا تاکید کرد که واشنگتن از متحدان خود حمایت کرده و مخالفان خود از قبیل ایران و سوریه را مقصر جلوه می‌دهد.

این مقام روس گفت اطمینان دارم که در صورت تشدید درگیری در منطقه، ایران و سوریه متهم معرفی خواهند شد،‌ چراکه آمریکا عادت دارد در هر حادثه‌ای کشورها را به خودی و غیرخودی تقسیم کند.

وی با اشاره به اظهارنظر اخیر موگرینی درباره تحولات جاری ناشی از اعدام آیت‌الله النمر و ۴۶ نفر دیگر گفت که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنان این جرات را ندارد که به موضوع شکست عربستان سعودی در مراعات آزادی‌های اساسی و مدنی بپردازد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff