مقام ایرانی اعلام کرد: لغو ویزا با روسیه به شرط اقدام متقابل از جانب روس ها
+ پ -
مقام ایرانی اعلام کرد: لغو ویزا با روسیه به شرط اقدام متقابل از جانب روس ها

پس از آنکه سفیر ایران در روسیه از آمادگی کشور برای لغو یکطرفه روادید برای گردشگران روس خبر داده، یک مقام مسئول در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت که به شرط اقدام متقابل روس‌ها، این روند می‌تواند ظرف یک هفته طی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه دیروز از آمادگی کشورمان برای لغو یکجانبه روادید برای حضور راحت‌تر گردشگران روس در ایران خبر داده بود، یک مقام مسئول در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفته که چنین اتفاقی در صورت لغو متقابل روادید روسیه برای ایرانیان، می‌تواند طرف یک هفته حادث شود.

پس از تنش دیپلماتیک اخیر میان ترکیه و روسیه به دلیل ساقط شدن جنگنده سوخو ۲۴ روس‌ها، مقامات مسکو از توقف اعزام توریست‌های روسی به سواحل ترکیه خبر دادند و گویا روسیه در پی یافتن ساحلی جایگزین است.

امروز اما «مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در مصاحبه با خبرگزاری روسی ریانووستی گفت: «مطمئناً ما از این ایده استقبال می کنیم؛ اگر روسیه با برداشتن گامی متقابل توافق کند، فکر می‌کنم همه چیز طرف یک هفته نهایی شود.»

رحمانی در این مصاحبه همچنین یادآور شد که مقامات ایران و روسیه پیش از این در خصوص تسهیل سفر اتباع دو کشور، مذاکره کرده بودند.

ایران مهر ماه امسال، مدت زمان اقامت برای روس‌های دارای ویزای فرودگاهی این کشور را به ۳۰ روز افزایش داده بود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff