تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 324343
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای قشم:

مقابله و پیروزی با مشکلات اقتصادی نیازمند کار و روحیه جهادی/ جنگ اقتصادی و تحریم جبهه نبرد امروز است

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای قشم با بیان اینکه جنگ اقتصادی و تحریم جبهه نبرد امروز است، عنوان کرد: مقابله و پیروزی با مشکلات اقتصادی امروز کشور نیازمند کار و روحیه جهادی مدیران و مردم است.

مقابله و پیروزی با مشکلات اقتصادی نیازمند کار و روحیه جهادی/ جنگ اقتصادی و تحریم جبهه نبرد امروز است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سیدحامد مظلومی، مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس؛ با بیان اینکه باید حافظ انقلاب اسلامی ایران باشیم و حضور دانشجویان در متن انقلاب می تواند پروژه انقلاب اسلامی را کامل کند، گفت: با توجه اینکه دشمن انواع حیله ها و حربه های فرهنگی را بکار می برد لذا دانشجویان بعنوان افسران جوان جنگ نرم و آینده سازان واقعی این انقلاب مسئولیت سنگینی برعهده دارند و نیازمند آگاهی و بصیرت بیشتری هستند.

 

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای قشم با اشاره به لزوم تبیین و گفتمان سازی در فضای دانشگاهی اظهار کرد: دانشجویان بسیجی با روحیه و تفکر بسیجی می توانند در برابر هجمه های شدید فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و … دشمنان خارجی و سرسپردگان داخلی نقش موثر و سازنده ای در گفتمان سازی انقلابی داشته باشند.

 

مظلومی  ضمن انتقاد شدید از برخی مسئولین دانشگاه ها که عرصه را بر فعالیت های مجموعه بسیج دانشجویی در دانشگاه ها به بهانه های واهی و بعضا سیاسی کاری تنگ کرده اند، تصریح کرد : بسیج دانشجویی بعنوان تنها تشکل فعال در سطح دانشگاه ها، علاوه بر تاثیرات مثبت و آینده ساز بر قشر دانشجو، می تواند بازوی بسیار قوی برای دانشگاه باشد، چرا که غالبا اکثر برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها، با واسطه یا بی واسطه به مجموعه بسیج دانشجویی در دانشگاه مربوطه بر می گردد.

 

وی ادامه داد: عمق بخشی و تبیین اصول و کلیدواژه های انقلاب مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری(حفظه الله) مصداق دستور سال ایشان به افسران جوان جنگ نرم است که در واقع همان مصداق جهاد کبیر می باشد.

 

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای قشم بیان کرد: رسالت دانشجویی بسیج دانشجویی ایجاب می کند که ابتدا فضای دانشگاهی و در اولویت دوم افکار عمومی مردم را برای تبیین اهداف بلند انقلاب اسلامی ایران مطابق منویات رهبر فرزانه انقلاب آماده نمود.

 

مظلومی گفت: یکی از مبادی مهم و تاثیرگذار در شکل دهی افکار عموم جامعه ایران، نظرات و سخنان رهبر عزیز انقلاب است. تجربه ۲دهه رهبری آیت الله خامنه ای نشان داده که میزان تاثیرگذاری ایشان بیش از محاسبات معمول است.

 

وی اظهار کرد: براساس جایگاه خاص زعامت در جامعه اسلامی و اقتضائات آن، در جایگاه رهبری نیست که مفاهیم را به تفصیل بیان کنند یا نظریات را به تفصیل بشکافند.

 

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای قشم با اشاره به ایده مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: در خصوص اینکه اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت چه مکانیزمی را پیدا می‌کند باید متخصصان صنعت نمودار تهیه کرده و وارد عرصه کار شوند همچنین درباره اینکه در حوزه تعلیم و تربیت چه مکانیزمی حاکم باید باشد ،  برعهده متخصصان تعلیم و تربیت می باشد.

 

مظلومی ضمن اشاره به وظیفه نخبگان در تشریح و بسط نظریات مقام معظم رهبری تاکید کرد: نخبگان نباید به صرف آنچه رهبری گفته اکتفا کنند بلکه واقعاً باید گام‌های بعدی فرمایشات ایشان و الزامات بعدی آن فرمایشات را عملی کنند و این هم رسالت کمی نیست.

 

وی با بیان اینکه روحیه و کار جهادی عامل پیرروزی در خرمشهر بود، گفت: مقابله و پیروزی با مشکلات اقتصادی امروز کشور نیازمند کار و روحیه جهادی مدیران و مردم است.

 

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای قشم با تاکید بر اینکه آزادسازی خرمشهر به عنوان یک الگوی موفق جهادی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شد، افزود: اگر امروز نیز می خواهیم در زمینه ترویج سبک زندگی اسلامی، عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و مقابله با جنگ نرم دشمن پیروز شویم و آیندگان نیز از اقدامات ما به نیکی یاد کنند، باید با الگو برداری از آن روزگار، جهادی عمل کنیم.

 

مظلومی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که فتح خرمشهر فتح خاک نبود بلکه فتح ارزش ها بود، اظهار کرد: در خرمشهر با شعور ارزشی خود توانستیم علیرغم دستان خالی خود از ادوات جنگی، مقابل دشمن بعثی دفاع کنیم، امروز نیز باید، با همین شعور ارزشی مسیر مقابله با دشمن را ادامه داده و به پیروزی برسیم.

 

وی ادامه داد: عرصه دیروز جبهه بود و جنگ، گلوله بود و خاکریز و گوشت تن و ترکش‌های خمپاره؛ و عرصه امروز، تهاجم فرهنگی است و جنگ اقتصادی و تحریم.

 

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای قشم بیان کرد:  مردان دیروز از مدرسه و دانشگاه، اداره و مزرعه و از هر سطحی از جامعه جنگ را اداره کردند. مردانی که نه نظامی بودند، نه آموزش خاص نظامی دیده بودند و نه دوره عالی جنگ را گذرانده بودند؛ آمدند و ژنرال های کار کشته دشمن را کیش و مات کردند.
وی ادامه داد: آن مردان تنها سلاحشان، ایمان به خدا و حرکت جهادی بود و حال از جنس همان مردان خستگی‌ناپذیر لازم است در عرصه باشند و در تمامی جبهه های امروز کشور نبرد کنند، چه جبهه فرهنگی، چه فضای مجازی و چه جبهه اقتصادی و …

 

مظلومی  ضمن اشاره به سال اقتصادی مقاومتی،اقدام و عمل مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گفت:در بحث اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل لازم است و بی‌شک روحیه انقلابی برای عملی کردن این هدف لازم است.

 

وی افزود: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، به جای دل بستن به دشمن و باز کردن درهای کشور به روی واردات بی رویه و سپردن امور اقتصادی کشور به دست غرب زدگان و شرق‌زدگانی که حقوق ماهیانه آنان برابری می‌کند با حقوق سالانه یک کارگر زحمتکش وطن، مشکلی حل نخواهد شد.

 

مظلومی  تعطیلی کارگاه‌ها و کارخانه ها و بیکار شدن جوانان متخصص و سرمایه‌های نیرویی کشور را ناشی از اقدامات روشنفکر نماها دانست.

 

مسئول دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم  خاطرنشان کرد: اگر کار به جهادگران واقعی سپرده شود و امور دست افراد انقلابی داده شود، بی شک اقتصاد مقاومتی بیش از پیش به نتیجه خواهد رسید و کشور همچون جنگ سخت، از جنگ اقتصادی نیز پیروزمندانه عبور خواهد کرد.

 

انتهای پیام/ی

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=324343
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,789 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی