تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 480925
تاریخ انتشار:جمعه ۰۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ائمه جمعه استان هرمزگان تاکید کردند:

مقابله نظامی با ایران دیوانگی واقعیست/ مراسم حج اعلام انزجار مسلمانان علیه تفرقه افکنی دشمنان است

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه آمریکا در اوج قدرت بود و با کمک تمام قدرتهای زمان کنار آمریکا نتوانستند هیچ غلطی در برابر انقلاب اسلامی نوپا بکند،اظهار کردند: مقابله نظامی با ایران دیوانه نمایی نیست بلکه دیوانگی واقعی است.

مقابله نظامی با ایران دیوانگی واقعیست/ مراسم حج اعلام انزجار مسلمانان علیه تفرقه افکنی دشمنان است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه آمریکا در اوج قدرت بود و با کمک تمام قدرتهای زمان کنار آمریکا نتوانستند هیچ غلطی در برابر انقلاب اسلامی نوپا بکند،اظهار کردند: مقابله نظامی با ایران دیوانه نمایی نیست بلکه دیوانگی واقعی است.

منافقین نور چشم ترامپ هستند

آیت الله نعیم آبادی، خطیب جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی و سیاسی این جمعه بندرعباس اظهار کرد: اولین تجویز عالمان دینی آموختن علم دین به جامعه است.

خطیب جمعه بندرعباس با اشاره به تشکیل اولین نماز جمعه به فرمایش امام خمینی(ره) عنوان کرد: هیچ سنگری پر فایده تر از نماز جمعه نیست و این سنگر مکانی برای اتحاد و پرورش انقلابیون و مدافعان، بر ملاکردن توطئه دشمنان و نامید کردن آنهاست.

نعیم آبادی ادامه داد: دشمن اهمیت سنگر نماز جمعه را می فهمد و در طول تاریخ به آن ضربه های زیادی وارد کرده از این رو انقلاب ما چهار شهید محراب دارد اما خوشبختانه دشمنان نتوانسته اند ضربه ای به اتحاد فوج جمعیتی که به نماز جمعه می آیند، وارد کند.

وی با تاکید بر اینکه خدمات و دستاوردهای انقلاب را نادیده نگیرید، تصریح کرد: ایران وطن ماست و در هر استانی از آن قرار گیریم ما میزبان هستیم از این رو نباید حرف هایی که باعث تفرقه می شود عنوان و رواج دهیم.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه یکی از نمونه های زکات زندگی اهدای خون است، بیان کرد: خون یعنی زندگی که هیچ جا جز بدن قابل تولید نیست و از اهدای آن به نیازمندان دریغ نکنید.

نعیم آبادی با اشاره به اینکه در هرمزگان مصرف خون بالاست، گفت: تا می توانید برای کمک به همنوعان خود خون اهدا کنید حتی اگر اهدای خون برای شما فایده ای نداشته باشد اما زندگی را برای دیگران به ارمغان می آورد.

وی با بیان اینکه یک شهر سالم، سلامت آفرین است، اظهار کرد: خورهای شهر بندرعباس تبدیل به مکانی برای تعالی و رشد موش ها شده که لازم است مسئولان مردم را از شر آن نجات دهند.

خطیب جمعه بندرعباس با اشاره به عملیات مرصاد عنوان کرد: منافقین مانند داعشی ها هستند و داعش جلد دوم منافقین است.

نعیم ابادی با بیان اینکه منافقین بزرگان زیادی را به شهادت رساندند، یاد آور شد: منافقان عالمانی چون شهید مطهری، شهید بهشتی و یارانش، شهدای محراب و…. را به شهادت رساندند همچنین منافقین با حمایت صدام بعد از به شهادت رساندن افراد زیادی در جنگ تحمیلی به آغوش آمریکا پناه آوردند.

امام جمعه بندرعباس خاطر نشان کرد: منافقینی که دیروز نور چشم صدام بودند امروز نور چشم ترامپ هستند.

مقابله نظامی با ایران دیوانگی واقعی است

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک ۵ مرداد ماه، سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور در سال ۵۸ گفت: نماز جمعه در عین این که عبادت است یک اجتماع سیاسی است.

میرزایی، با استناد به کلام امام راحل که فرمودند نماز جمعه پشتوانه محکم برای انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: نماز جمعه یک سنگر اساسی در مقابل تهاجم همه جانبه دشمن است.

وی با اشاره به میزان تاثیر نماز جمعه در زمان دفاع مقدس و توجه جدی به مصالح و نیازهای اصلی جامعه اسلامی، عنوان کرد: نماز جمعه تهران سال ۸۸ به امامت رهبر انقلاب اسلامی فتنه فتنه گران داخلی و خارجی را خاموش کرد.

خطیب نماز جمعه شهرستان با اشاره به ائتلاف دشمنان قسم خورده برای تقابل با انقلاب اسلامی، تصریح کرد: در عمر ۴۰ ساله انقلاب، دشمن این چنین اعلام جنگ و براندازی نکرده بود که میدان اصلی این جنگ و مرکز فرماندهی آن وزارت خزانه داری آمریکاست.

وی ادامه داد: حملات گاه و بیگاه به مناطق مرزی و یا دستگیری فلان تروریست نشان از آن دارد که در بخش های پایانی این نقشه خیالی، ایجاد ناامنی ایران را گنجاندند و امروز شبکه های اختابوسی رسانه ای هم برای پمپاژ اخبار دروغ و شایعه در همان مسیر جهت نا امید کردن مردم فعال است و علت زوزه این چنینی دشمن شکست های پی در پی آمریکا و اذناب آنها در منطقه است.

امام جمعه پارسیان، با اشاره به قدرت نمایی ارتش و مقاومت یمن، افزود: پهبادها و موشک های یمنی معادلات شیطانی عربستان و امارات را در منطقه بهم ریخته است.

میرزایی، با اشاره به سخنان کوبنده سردار سرافراز سپاه حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: آن زمان که آمریکا در اوج قدرت بود و تمام قدرتهای آن زمان کنار آمریکا بودند و کشور ما تازه انقلاب کرده بود هیچ غلطی نتوانستند بکنند، انقلاب اسلامی و مردم به چنین نیروهای فداکار و با اخلاص افتخار می کند و مقابله نظامی با ایران دیوانه نمایی نیست بلکه دیوانگی واقعی است.

امام جمعه پارسیان، با اشاره به تصویب قانون نژاد پرستانه و تجاوز طلبانه صهیونیست، تصریح کرد: در واقع این قانون بخشی از طرح ترامپ برای مساله فلسطین به نام معامله قرن است که به فرموده امام خامنه‌ای یک طرح شیطانی است که هرگز محقق نمی گردد.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به شهادت تعدادی از بسیجیان کرد اهل سنت گفت: ایستادگی و ایثارگری این عزیزان توسط رسانه های غربی و دنباله روهای آنها در داخل سانسور شد در حالی که همان رسانه ها مجازات تروریست ها را به مسائل قومی و مذهبی ربط می دادند.

وی با یاد شهدای جنگ تحمیلی به عملیات غرور آفرین مرصاد در سال ۶۷ اشاره و ادامه داد: خداوند در کمین گاه منافقان است و رزمندگان اسلام انتقام سختی از آنها گرفتند.

صف دوستان و دشمنان انقلاب در کشور مشخص شد

حجت الاسلام رضا مهدوی، امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه توسط آیت الله طالقانی(ره) و اهمیت برگزاری نمازجمعه در جامعه اسلامی اظهار کرد: تقویت روحیه دینی مردم از مهمترین رسالت سنگر نمازجمعه و خطیب جمعه است وکسانیکه برای برپایی نمازجمعه زحمت می کشند از اجر و پاداش نمازجمعه برخوردارند.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به جمعیت ثابت مردم در نمازجمعه افزود: نسل جوان امروز تشنه معرفت دینی است و مسئولین ذیربط  شیوه های پرجاذبه تری را برای حضور مردم در نمازجمعه تدارک ببنند، و شاهد چهره های جدید در نماز جمعه باشیم.

مهدوی عملیات غرورآفرین مرصاد را نهروان انقلاب اسلامی نامید و ادامه داد: در بعد داخلی و خارجی عملیات مرصاد دستاوردهای ارزشمندی برای کشورمان داشت اگر چه شهدای گرانقدری را تقدیم کردیم.

وی تصریح کرد: مشخص شدن صف دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی در داخل کشور یکی از برکات عملیات مرصاد بود که باعث تحکیم و وحدت ملت ایران شد.

خطیب نماز جمعه موقت رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گفت: نگرشمان را نسبت به آموزش های فنی و حرفه را باید عوض کنیم و بسیاری از افراد فکر می کنند که آموزش فنی و حرفه ای مال بیسوادهاست که اگر شیوه آموزشی بهتر شود این نگرش در بین افراد عوض می شود.

مهدوی در خصوص یازدهم مرداد سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری افزود: عالم بزرگواری که به سبب اسلامی خواهی به شهادت رسید و سخن آن بزرگوار این بود که ما با مشروطه مخالف نیستیم ولی مشروطه باید مشروعه شود و قوانین اسلام باید پیاده شود و در را اعتلای کشور ایران و ترویج احکام دین جانش را از دست داد.

وی با اشاره به دخالت های آمریکاییها و توهین ترامپ به مسئولین نظام و ملت ایران اظهار کرد: از اول انقلاب ما شاهد تهدید و تحریم آمریکاییها بودیم اما همیشه این تهدیدها را به فرصت تبدیل کردیم و هرگاه تهدیدها بیشتر، همبستگی ما هم بیشتر شد.

امام جمعه موقت رودان افزود: اگر در داخل کشور نسبت به مسئولان نقد و اشکالاتی مطرح می شود به این معنی نیست که وحدت دولت و ملت شکسته بلکه در جهت تقویت و منافع ملی گفته می شود و شرایط داخلی ما هیچ ربطی به بیگانگان ندارد و قطعا جواب دندان شکنی را به دشمن خواهیم داد.

وی با بیان اینکه کشور ما اهل صلح و سازش است اما نه با گرگ های خون آشام که خون این ملت را بمکند خاطرنشان کرد: از اول انقلاب، دشمن با بمب های مختلفی از قبیل بمب فرهنگی برای از بین بردن نسل جوان ما، بمب های نظامی در دفاع مقدس و امروز با بمب های اقتصادی بر علیه ملت ایران به کار گرفته است.

حج اعلام انزجار مسلمانان علیه تفرقه افکنی دشمنان است

حجت الاسلام احمد حسن زاده، امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی زوایای زندگی اظهار کرد: تقوی انجام واجبات و ترک محرمات، فاصله گرفتن از معاصی و گناهان است زیرا گناهان انسان را از رحمت الهی دور کرده و موجب می شود تا نسل ها آیندگان نیز از رحمت الهی بی نصیب شوند.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله طالقانی نخستین امام جمعه جمهوری اسلامی و اقامه اولین نماز جمعه در تهران افزود: نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی احیاء شد اگر چه پیش از انقلاب در برخی شهرها به صورت محدود نماز جمعه برگزار می شد با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی امروز در سراسر کشور حتی در بسیاری از بخش های کوچک نماز جمعه برگزار می شود.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه نماز جمعه یکی از رویش های انقلاب اسلامی است که موجب تلطیف روح وجان انسان می شود و آلودگی را از انسان می زداید اضافه کرد: نمازجمعه کنگره اجتماعی و سیاسی عظیم هفتگی در جامعه اسلامی است.

وی با تاکید بر این مطلب به نماز جمعه به عنوان یکی از سه اجتماع بزرگی که اسلام از آن یاد کرده نام برد و افزود: دو اجتماع روزانه نماز جماعت و سالانه حج از دیگر مواردی است که در اسلام برآن تاکید فراوان شده است.

امام جمعه کیش نماز جمعه را منشاء برکات فراوانی برای جامعه اسلامی عنوان کرد و افزود: نماز جمعه موجب آگاهی بخشی به مردم در زمینه های اسلامی و رویدادهای سیاسی شده  علاوه بر تجدید روحیه دینی و ایجاد نشاط معنوی برای توده های مردم، انسجام و همبستگی در صفوف مسلمانان به وجود آورده کانون وحدت و مرکز انتشار معارف اسلامی است.

وی با تقدیر از کسانی که بستر و زمینه برگزاری نماز جمعه در جزیره کیش را فراهم می کنند ادامه داد: ستاد نماز جمعه کیش از سال های ابتدایی که تشکیل شد بدون هر گونه چشم داشت کارهای مثبتی در زمینه برگزاری یک نماز جمعه با شکوه در کیش انجام داده است.

خطیب جمعه کیش همچنین با تاکید براینکه مسئولان و مدیران از برگزاری جلسات در هنگام نماز جمعه بپرهیزند به آیات قرآن کریم در این خصوص اشاره کرد و افزود: با شنیدن اذان ظهر جمعه باید مسلمانان کسب و کار را رها کرده و به سوی نماز جمعه بشتابند.

وی با تقدیر از حضور مسئولان و مدیران جزیره کیش در نماز جمعه ازتمامی فعالان اقتصادی، ادارات، نهادها، سازمان منطقه آزاد کیش، نیروهای نظامی و انتظامی، رسانه ها جمعی و مطبوعات، دانش آموزان و دانشجویان ، گردشگران و آحاد مردم در راستای حضورگسترده در نماز جمعه تقدیر کرد.

حجت الاسلام حسن زاده شرکت در نماز جمعه را زمینه ساز پذیرفته شدن اعمال در بارگاه الهی عنوان و با اشاره به آغاز سفر معنوی حج و ورود زائران بیت الله الحرام به مدینه منوره و مکه مکرمه اظهار کرد: حج یک بسیج توحیدی و بسیج علیه ملی گرایی، تفرقه، کفرو شرک و بسیج برای اعلام برائت و اظهار نفرت از دشمنان خداست.

وی با تصریح براینکه حج پرچم اسلام است ادامه داد: حج بندگی خدا، ایثار و فداکاری و زنده کردن آثار خداوند است و در روایات از حج به عنوان یکی از ۵ پایه مهم دین مبین اسلام نامبرده شده است.

امام جمعه کیش به کسانی که استطاعت حضور در مراسم معنوی حج را دارند تقاضا کرد تا سال آینده در این مراسم بزرگ اسلامی حضور یابند.

وی در فراز دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته با گرامی داشت سالروز عملیات مرصاد یا و خاطره شهدای این عملیات و رحلت آیت الله مشکینی و فرا رسیدن روز انتقال خون را گرامی داشت و براین حرکت انسانی و معنوی و گسترش آن در جامعه اسلامی تاکید کرد.

نمازجمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسن زاده و با حضور مردم و مسئولان در مصلی کیش برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=480925
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل