مغناطیس پرجاذبه حسینی دلها را به سوی خود جذب کرد
+ پ -
مغناطیس پرجاذبه حسینی دلها را به سوی خود جذب کرد

مغناطیس پُرجاذبه‌ حسینى، دل‌ها را در اربعین به سوى خود جذب کرد؛ راهپیمایی اربعین بزرگترین اجتماع انسانی است که در تاریخ سابقه نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛

قال امام صادق  (علیه السلام): الغاضریه من تربه بیت المقدس.
امام صادق (علیه السلام) فرمود: کربلا از خاک بیت المقدس است.
کامل الزیارات، ص ۲۶۹، باب ۸۸ ح۷٫

در زیارتی از زیارت های امام حسین علیه السلام که در روز اربعین خوانده می شود جمله ای بسیار پر معنی وجود دارد و آن این است: «و بَذَلَ مُهجَتَهُ فیک لِیَسْتَفیدَ عِبادَکَ مِنْ الجَهالَه». فلسفه فداکاری امام حسین علیه السلام در این جمله گنجانده شده است. امام حسین علیه السلام  به خدای متعال عرض می کند که این بنده تو، این حسین تو، خون خود را نثار کرد تا مردم را از جهالت نجات بدهد واز «حیْرهُ الضَّلالَهِ»هم چنین تلاش کرد مردم را از سرگردانی و حیرتی که در گم راهی است نجات بدهد…
پیاده روی اربعین و زیارتی اربعین نشانه افزایش معرفت به امام حسین است.این معرفت عامل حرکت زائران است.اگر خودمان را به دست نور حسینی بسپاریم این نور مارا رشد می دهد ما بایست امام حسین را به جهانیان معرفی کنیم واین مهم با حضور شیعیان و ازادی خواهان در روز اربعین گره خورده است.اهل بیت علیه السلام می فرمایند برای ما زینت باشید یکی از معانی زینت جلب توجه هست در واقع زیارت امام حسین در روز اربعین توجه جهانیان را به امام حسین جلب می کند.

مغناطیس پُرجاذبه‌ حسینى، اولین دل‌ها را در اربعین به سوى خود جذب کرد؛ رفتن جابر بن عبدا… به زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین، سرآغاز حرکت پُربرکتى بود که در طول قرن‌ها تا امروز، پیوسته و پى‌درپى این حرکت پُرشکوه‌تر، پُرجاذبه‌تر و پُرشورتر شده است و نام و یاد عاشورا را روز به روز در دنیا زنده‌تر کرده است.

دستگاه ظالم یزیدی با تبلیغات گسترده خود  وانمود کرد که امام حسین کسی است که برعلیه عدل و حکومت اسلامی قیام کرده و  با آن وضع و به شکل فجیع در کربلا به شهادت رساند اما تبلیغات صحیح امامت تمام این این بافته ها را عوض کرد حق این گونه است.درسی که اربعین به ما می دهد این است که باید یاد و حقیقت و خاطره شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت از اول انقلاب تا امروز علیه انقلاب و اسلام و این ملت چقدر پرحجم بوده است چه تبلیغاتی که علیه جنگ به راه افتاد جنگی که دفاع از میهن و حیثت و شرف بود.جنگ  تبلیغاتی بسیار خطرناک است رسانه های غربی کوچکترین تجمعاتی که رخ می دهد پوشش رسانه ای می دهند ولی اجتماع بزرگ اربعین رابایکوت خبری می کنند.راهپیمایی اربعین بزرگترین اجتماع انسانی است که در تاریخ سابقه نداشته است و حالا به دست مسلمانان و پیروان اهل بیت (ع) رقم می خورد که این خوشایند غربی ها نیست . البته اکثریت قاطع ملت و آحاد مردم به برکت اگاهی ناشی از انقلاب در مقابل تبلیغات دشمن بیمه هستند و مصونیت پیدا کرده اند.
اساسا اهمیت اربعین در ان است که در این روز با تدبیر الهی و خاندان پیامبر (ص) یاد نهضت حسینی را برای همیشه جاودانه شد و این کار پایه گزاری شد.اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلی ؛در حوادث گوناگون از قبیل شهادت امام حسین (ع) در عاشورا به حفظ و یاد اثار شهادت کمر نبندند نسل های بعدی از آن دستاورد شهادت استفاده ی زیادی نخواهند برد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff